את יום ההולדת של אחת מבנות המשפחה חגגנו בצפון במסעדת רוטנברג של בני הזוג יזהר סהר והילה רונן.
המסעדה נמצאת בסמוך לאתר "חצר גשר הישנה", מתחם ששימש בעבר כתחנת ביקורת של רכבת העמק שעברה בתחילת המאה ה- 20 מחיפה ל-דרעא בסוריה. שמה של המסעדה הוא על שמו של פנחס רוטנברג מייסד "חברת החשמל לפלשתינה" לימים חברת החשמל לישראל.
מבנה המסעדה שימש כקרנטינה של הווטרינר הבריטי בימי המנדט ובו נבדקו, ובמידת הצורך הושמו בהסגר, בעלי חיים שהועברו בגבול. חלק מהמבנה נהרס במלחמת השחרור ושוקם על ידי המועצה לשימור אתרים לאחר קום המדינה.
באופן מפתיע הארוחה במבנה ששימש בעבר להסגר עזרה לנו כעת לצאת מההסגר.

לפני כעשור הילה ויזהר החליטו לעזוב את המרכז ולהפעיל את מסעדת רוטנברג בגשר הישנה. הפילוסופיה שלהם מתחברת לערכי ה-slow food כמו הרצון להגיש מטבח מקומי, עונתי ובר קיימא ועידוד יצרנים מקומיים. כמו כן הם חוקרים את האזור בו הם נמצאים הן מבחינת חומרי הגלם המצויים בו והן מבחינת ההיסטוריה הקולינרית שלו.  בנוסף, יש להם ארבעה וחצי דונם שטח חקלאי שהם מטפחים ומשתמשים בתוצרת שלהם. בשטח החקלאי ניתן למצוא ערוגות ירק, בוסתני פירות (בעל ושלחין), גינת תבלינים ונישות של חיטת קמוט (חיטה מצרית עתיקה).

את הילה אני מכיר מרשת "דרך היין" היכרות רבת שנים. בתפקידה האחרון היא הייתה המנהלת המקצועית של הרשת וזכתה לשבחים רבים. כאן המקום להחמיא לה על תפריט היין המצוין של המסעדה שיש בו גיוון אזורי וסגנוני ומחיריו מתונים. קשה למצוא תפריט כזה אפילו במסעדות המכבדות יין בתל אביב.

בתקופת הקורונה יזהר והילה פרסמו בעמוד הפייסבוק של המסעדה את "חוות בודדים". מעין יומן ובו תיאור חוויותיהם ופעילויותיהם באותם הימים. היומן כלל גם מידע על צמחי האזור וכן מספר מתכונים. תיאור הטבע המתחדש ופריחת האביב השתלבו יפה עם הנימה האופטימית שעברה כחוט השני בתיאור חוויותיהם. מהדברים ניתן היה ללמוד שההפסקה בפעילות המסעדה, שנכפתה עליהם, נוצלה היטב לתחזוקת המסעדה (סיוד וניקיונות), לתחזוקת השטחים החקלאיים ולהרחבת הידע הקולינרי התיאורטי והמעשי. כך שותפו הקוראים בפעולות ליקוט של מגוון צמחים ובחינת האפשרות להשתמש בחלקיהם השונים (שורש, גבעול, ניצנים, פרחים, עלים) על מנת להכין מהם אבקות, צירים, קצפות, קינוחים ומה לא. כמו כן תוארו ייבוש עשבי תבלין, החמצה והתססה של ירקות, יישון ועישון בשר ועוד.
נדמה כי התקופה הזו עשתה פלאים גם למזווה של המסעדה.

אל המסעדה הגענו בשעת בין ערביים. במדשאה ובין העצים שבכניסה היו מספר שולחנות עם סועדים סביבם, מראה פסטורלי משובב נפש. גם בפנים הייתה נוכחות סועדים מרשימה. ישבנו בשולחן העגול הקבוצתי בקצה המסעדה. הילה הבהירה שאת התפריט נוכל לראות באתר המסעדה. כך אפשר גם להיות ידידותיים יותר לסביבה וגם להיענות להנחיות לחזרה לשגרה של משרד הבריאות.

היינו שישה. חלק מהמנות הוגשו כמנות אישיות וחלק כמנות חלוקה. האווירה הייתה טובה, חמה ומחבקת. שתינו לא מעט יין שהבאנו אתנו ומים. שירות היין היה מדויק ולא נגבו דמי חליצה.

זיתי הבית במסעדת רוטנברג (Rutenberg)

בתחילה קיבלנו את מאפי הבית שנאפו במקום, פרוסות לחם מחמצת ומעין ג'בטות מעוטרות בגרעינים (שומשום, קצח, דלעת וחמניות) לצד חמאה ממחלבת גד וצלוחית זיתים כבושים מעצי הזית שלהם.

מאפי הבית במסעדת רוטנברג (Rutenberg)

סלט משמש צלוי (49 ₪)
פלחי משמש צרוב הוגשו יחד עם פרוסות דקות של מלפפון וזוקיני, גילוחי גבינה קשה (מחלבת ברקנית ב-כפר יחזקאל), זרעי דלעת ופרוסות פלפל חריף.
במשמשים הצרובים הייתה מתקתקות וחמיצות. מנה קלילה שפתחה יפה את הארוחה. ראוי להדגיש שחלק גדול מהירקות והפירות במנות הוא מהשטח החקלאי של המסעדה.

סלט משמש צלוי במסעדת רוטנברג (Rutenberg)

מרק מלפפונים ושקדים קר (45 ₪)
מרק מלפפונים ושקדים קר וסמיך הוגש עם כדור סורבה ממי גבינה וחרדל דיז'ון ומעל רצועות דקיקות של עלי בצל ירוק.
השילוב היה מפתיע גם מבחינת הטעמים המאוזנים (מתקתקות, מליחות, חמצמצות) וגם מבחינת המרקמים. הסורבה, שלא היה מתוק מידי, היה עדין, נימוח, מיוחד וטעים. בעיני הוא דוגמה למרכיב לא צפוי ועם זאת לא בומבסטי המאפיין חלקים שונים במנות של המסעדה. הייתה בשולחן הסכמה גורפת שמדובר במנה מרעננת וטעימה מאד.

מרק מלפפונים ושקדים קר במסעדת רוטנברג (Rutenberg)

כרוב עם גרוב (42 ₪)
הכרוב נאפה בבירה בתנור והוגש עם קרם שנעשה על בסיס שמנת ולדר פלפלים מעושנים.
בבישול הארוך הכרוב קיבל טעמים עשירים ועזים. מבחינת המרקם, נדמה כי הוא הפך למעין "סטייק" רך ועסיסי. גם במקרה זה הייתה הסכמה בשולחן שמדובר בשיחוק. על פניו פשוט וקולע.

כרוב עם גרוב במסעדת רוטנברג (Rutenberg)

אנטרקוט טלה (65 ₪)
נתחי הטלה מגיעים למסעדה מחוות מקנה דקל השייכת למשפחת גלעד. החווה נמצאת בצפון הנגב ובעלת תו תקן "חי בריא". הנתחים נעשו במידת עשייה מדיום והוגשו על בורגול עם עשבי תיבול ולימון כבוש. בצד הוגשה טחינה בכוסית קטנה. שילוב מרכיבים ים תיכוני.
הבשר היה שומני במידה וטוב. לבורגול היה מעטה קראנצ'י שהוסיף למשחק המרקמים. הטחינה, שהייתה מעט דלילה ופחות נוכחת בטעמה, הוסיפה לחות. הלימון הכבוש בבורגול בלט לטובה.

אנטרקוט טלה במסעדת רוטנברג (Rutenberg)

בצלים במילוי שקדים ועגבניות (67 ₪)
מספר גלדי בצל מולאו בתערובת עשירה של עגבניות ושקדים ונאפו בתנור. "סירות" הבצל הוגשו על מצע של אורז עם בצל ירוק ולצדם שני מערומי גבינת שקדים.
המילוי של הבצלים היה מדויק גם בכמותו ביחס למעטפת וגם בטעמיו. אהבתי. מישהו העיר שכדאי להוסיף למנה מרכיב קרמי כלשהו אולי קרם בצל.

בצלים במילוי שקדים ועגבניות במסעדת רוטנברג (Rutenberg)

פאי דלעת ערמונים עם שוק מפורק של טלה מעושן  (145 ₪)
הפאי הגיע מכוסה בגרידה מאבן יוגורט שנעשה במקום ולצדו סלט קליל של עלים ירוקים ועגבנייה. הקלתית הייתה חמאתית ופריכה. המלית של דלעת הערמונים מתקתקה ומעט דחוסה. נדמה שתערובת הבשר העשירה בטעמים הונחה מעל ללא קשר לפאי. כאשר שאלתי על כך, נעניתי שהחיבור אכן נעשה בשלב האחרון.

פאי דלעת ערמונים עם שוק מפורק של טלה מעושן במסעדת רוטנברג (Rutenberg)

הוזמנו שלושה קינוחים:

מוס שוקולד מריר (35 ₪)
עם טראפלס שוקולד חלב, קראמבל ופיסטוקים קלויים. למוס מוסיפים נגיעות של מאר דה גליליי ממזקקת יוליוס

מוס שוקולד מריר במסעדת רוטנברג (Rutenberg)

גבינת וולנסיי חמה (45 ₪)
עם ריבת תותים, טימין וזעתר

גבינת וולנסיי חמה במסעדת רוטנברג (Rutenberg)

קדאיף (54 ₪)
עם קצפת מסקרפונה ליים , ג'לי טוניק (את הטוניק עושה נעמה שטרנליכט והג'לי נעשה במקום), שברי מרנג ואבקת עלי ליים.

קדאיף במסעדת רוטנברג (Rutenberg)

לא הגעתי לקינוחים. הייתי מלא והעדפתי לתת את הבכורה לבני המשפחה האחרים. הסתפקתי בהקשבה לחוות דעתם. ראשית הם ציינו ששלושת הקינוחים ברמה טובה ומתאימים לאופי המסעדה. לא הייתה הסכמה מהו הקינוח הטוב ביותר או מה דירוג המנות אבל נראה לי שדווקא קינוח הגבינה גנב את ההצגה.

לסיכום
בחופשות בחו"ל (בתקופה שעוד ניתן היה לנפוש שם) הייתי שמח להגיע למסעדה מענגת כמו רוטנברג. בנוסף לאזור הכפרי הנעים, לאווירה החמה, ולשירות הידידותי, רוטנברג היא מסעדה עם אמירה. אנשיה מציעים אוכל ייחודי המבוסס על חומרי גלם ויצרנים מקומיים ומבוצע כהלכה.

 

מסעדת רוטנברג
גשר הישנה, מול קיבוץ גשר, כביש 90‏
טלפון: 04-6752237

אתר המסעדה

עמוד הפייסבוק