טרנד המסעדות ההודיות ממשיך ומתרחב. אל קפטן קארי (ת"א), דוסה בר (ת"א), טאלי (קריית טבעון), טאלי  (נופית חרמון), טאג' (אור עקיבא) ו- Jyoti (חיפה) הצטרפו בעת האחרונה מונאר (ת"א) וסניף חדש של מא פאו.

על מסעדת מא פאו ברחוב נחלת בנימין, שנפתחה אף היא לפני מספר חודשים, כתבתי דיווח מסודר. בעיות שונות ליוו את הסניף המקורי: מיעוט מקומות הישיבה, העדר יכולת לקבל הזמנות או לאפשר הושבה של קבוצות, שירות שאנשים תיארו כלקוי ומטבח שלעיתים לא עמד בלחץ. המקום החדש הנמצא בסמוך לכיכר גבעון גדול יותר וההתנהלות בו אמורה כמובן להיות שונה.

ma pau hashmonaim  - מא פאו סניף החשמונאים

הגענו בשעת ערב מוקדמת. במהלך כל שהותנו הייתה דלילות של סועדים. בניגוד ללחץ שליווה את התקופה הראשונה של הסניף המקורי כאן הכול התנהל על מי מנוחות. מלצר צעיר שירת אותנו. הוא היה חביב והתנהל בנינוחות נעימה. הוא שיתף פעולה עם בקשתנו לקבל כל מנה בנפרד וביקש את חוות דעתנו לגבי כל מנה.

החלל של המסעדה הוא מלבני והגוונים הבולטים בה הם של טורקיז וחום. בעיצוב נעשה שימוש בהרבה עץ ובפרזולי מתכת. במקום מגוון מקומות ישיבה, חלקם ליד שולחנות וחלקם ליד דלפקים, חלקם על כסאות בר גבוהים, חלקם על כסאות רגילים וחלקם הדומים. במרכז החלל מתקן מדפים מעץ וממולו בר. לצד הבר מטבח שניתן להציץ ולראות את הפעילות שבו. אנחנו ישבנו ממול למסך בו הקרינו קליפים עם מוזיקה הודית. מסך נוסף נמצא בסמוך לכניסה. שלל גופי תאורה הוסיפו לאווירה.

ma pau hashmonaim  - מא פאו סניף החשמונאים

הוגשו לנו שני סוגי תפריטים. האחד כפי שקיים בסניף המקורי והשני, מצומצם יותר, מיוחד לסניף זה. בראש התפריט השני נרשם "תפריט הרצה". ההרצה, כפי שיתברר מהמלצר שלנו, היא למסעדה אבל לא לאורחיה. לא הייתה הנחת הרצה או כל ביטוי אחר להרצה. בתפריט המקומי, בשונה מהתפריט של הסניף המקורי, מושם דגש על ים (דגים ופירות ים). בנוסף ב- מא פאו חשמונאים, בשונה מנחלת בנימין, יש תנור (טנדור) המשמש לאפייה ולהכנת חלק מהמנות.

התפריט הייחודי למקום אינו גדול. למרות שלא ניתן להשוות אחד לאחד, קבלתי את הרושם שרמות המחיר בו קצת יותר גבוהות מהתפריט של מאו פאו המקורי. בתפריט יש מאפי נאן שמחירם נע סביב 14 ₪, מנות פתיחה סביב 35 ₪, ארבעה תבשילי טנדורי המבוססים על בשר (עוף ובקר) שמחירם נע בין 48 ל- 65 ₪ וארבע קדירות הים שמחירם נע בין 58 ל- 85 ₪. כל ארוחות הטנדורי והקדירה מוגשות עם אורז, ואכן לכל מנה שהזמנו צורף אילפס קטן עם אורז מאודה. יש לציין שכלי ההגשה היו חביבים. קיבלנו גם צלחת מתכת אישית. סכו"ם ומפיות הגיעו בכלי מרכזי.
תפריט האלכוהול אמנם גדול יותר מתפריט האלכוהול בסניף האם אולם הוא עדיין בסיסי ביותר. את ארוחתנו ליווינו במים רגילים.

בבחירת המנות העדפנו להתרכז באלה המיוחדות למקום ולא לבצע השוואה לסניף בנחלת בנימין.

אל השולחן הגיעו ארבע פנכות מטבלים: צ'אטני חריף על בסיס קוקוס, מיונז קארי, רוטב על בסיס תמרהינדי וטחינה עם עמבה. לכל אחד היה טעם ייחודי והם היו טעימים. המיונז קארי הפתיע אותי לטובה. ביקשנו וקיבלנו מילוי חוזר.

נאן קולצ'ה שומשום (14 ₪)
שלושה חלקים של מאפה הבצק שנאפה בטנדור וכלל שומשום הגיעו בסלסלה עוד לפני שהגיעו המנות. הנאן שנמשח בחמאה היה רך ומלטף כשהיה חם. כאשר הנאן התקרר הוא הפך לנוקשה  ופחות מזמין. השומשום כמעט ולא הורגש.

נאן קולצ'ה שומשום  ב- מא פאו - ma pau

ראסמי מלאי טיקה (52 ₪)
מנה שכללה ששה נתחי חזה עוף שעל פי התפריט "הושרו בבלילת גבינה ורוטב קשיו" ונצלו בטנדור יחד עם רוטב בקערית נפרדת, סלט כרוב ופלפלים ופלח לימון. נתחי העוף היו רכים ועסיסיים מאד. היה להם גוון ירקרק לא מאד מגרה אבל הוא נעלם עם הטבילה ברוטב. הרוטב היה ניטרלי וחסר נוכחות. הוא העניק למנה יותר צבע מאשר טעם. גם הסלט תובל במתינות רבה מידי. כמות הבשר ביחס למנה הייתה קטנה. מנה מעט מאכזבת.

ראסמי מלאי טיקה ב- מא פאו  - ma pau

פיש מסאלה (65 ₪)
לצד כלי האורז קיבלנו מחבת עם סטייק סלמון ברוטב סמיך. נתח הדג שכלל כמובן עצמות בנוסף לעצם המרכזית כלל גם הרבה שומן בקצוות. לטעמי נתח לא מבריק או איכותי במיוחד. הרוטב, בהשוואה לרוטב של המנה הקודמת, היה פיקנטי עם אלמנטים לימוניים ומרירים מעט.

פיש מסאלה  ב- מא פאו  - ma pau

שרימפס קארי (65 ₪)
בנוסף לאורז המנה כללה שבעה שרימפס ברוטב קארי חמאתי. הרוטב היה פיקנטי, מעט מלוח אך המוצלח בחבורה. השרימפס נעשו כהלכה. הם שמרו על מרקם טוב ולא הפכו לסמרטוטיים. העדר הנדיבות במנה תאם לקו הכללי של כל המנות שהזמנו.

שרימפס קארי ב- מא פאו - ma pau

 

לסיכום

מטבח הודי טוב ייקח רכיבים פשוטים יתבל וימשח אותם בתבלינים וברטבים עשירים ויצור שלם הגדול מסכום חלקיו. ב- מא פאו לא מצאתי את השלם הזה. ממה שטעמתי האוכל לא היה מסעיר. גם גודל המנות עורר אצלי הרמת גבה.

עושה רושם ש- מא פאו בחשמונאים מנסה להיות מסעדת רמת ביניים הודית בדומה לטנדורי או אינדירה הוותיקות ויחד עם זאת להביא אנרגיות צעירות. בפועל זה לא כל כך מצליח, לפחות לא בשלב הזה.

 

אוכל

שתייה

אווירה

שירות

כללי

 

מא פאו - ma pau

מא פאו
רחוב החשמונאים 105 תל אביב.
טלפון: 03-7739797
על פי השלט בכניסה שעות הפעילות אמורות להתעדכן בדף הפייסבוק.

דף הפייסבוק של שני הסניפים