מסעדת לה שוק בכיכר דיזינגוף בתל אביב נפתחה ב- 2011. למרות שלא מרבים לדבר עליה היא תמיד נראית פעילה ותוססת. לפני מספר שנים אנשי לה שוק פתחו בר בצמוד למסעדה שאף הוא נראה שוקק חיים. הותק והפעילות הפורה והעקבית ראויים להערכה רבה במיוחד נוכח הקשיים שניצבו בפני המסעדה במהלך השנים והיא יכלה להם כמו השינוי ושיפוץ הכיכר, הקורונה, הסגרים ולאחרונה המצב הביטחוני.

בעבר ביקרתי ב-לה שוק מספר פעמים ואף פרסמתי דיווח ב- 2016. החלטנו לחזור שוב. רצה הגורל והגענו למסעדה יום לפני הפיגוע הרצחני בבר ה-אילקה הנמצא לא רחוק מהם בהמשך הרחוב. לא מן הנמנע שלפיגוע תהיינה השלכות עליהם ובכלל, לפחות בטווח הקצר.

לה שוק ( La Shuk )

ל-לה שוק אופי לא מעונב ונעדר טרנדיות. מסעדה פינתית שחלקים ממנה פונים לדיזינגוף וחלקים על הכיכר. אמנם המקום גדל במשך השנים אבל העיצוב נשאר כשהיה, עיצוב לא יומרני ואקלקטי.
הפעם הושיבו אותנו בחוץ. המארחת ציינה שהשולחן שלנו לשעתיים. מוזיקה אוריינטלית התנגנה ברקע בעוצמה סבירה. מבחינת האווירה הרגשתי קדחתנות בשל התנועה הרבה ברחוב (הולכי הרגל והרכבים) והתרוצצות הצוות. סגנון כזה יכול להתאים לקהל הצעיר הפוקד את המקום ו/או לכל אלה שאוהבים להרגיש במרכז העניינים. מידי פעם המלצריות הגיעו לחלק מהשולחנות עם צ'ייסרים ושתו יחד עם הלקוחות.
מספר לא מבוטל של מלצריות עמד לרשות האורחים. בסך הכול השירות היה טוב. הוגש לנו קנקן מים בהתחלה, השולחן נוקה בין המנות והסכו"ם הוחלף. המלצרית שלנו הייתה עניינית. פה ושם שאלתי שאלות. במקרים שלא הייתה לה תשובה היא ביררה וחזרה לעדכן למרות המשמרת הלחוצה. מאד בלט לי שהיא לא "דחפה" או שיווקה מנות במעמד ההזמנה. במידה רבה היא נהגה ההיפך מהמצופה ועצרה אותנו כשחשבה שהזמנו יותר מידי. "תחליטו בהמשך אם תרצו עוד" היא הציעה. רצינו גם להזמין מנת לחם אבל שוב היא עצרה בעדנו. "חבל, אחת מהמנות שהזמנתם מגיעה עם טוסטים אז אני אביא עוד ולא תצטרכו לחם" ואכן כך היה.

לה שוק ( La Shuk )

לה שוק מוצגת כ- "מסעדת שוק ים תיכונית אותנטית". מבנה התפריט המחולק ל- 3 קבוצות דומה מאד למה שהיה. חלק מהמנות השתנה מביקורי הקודם אבל במנות שיש דמיון לעבר המחירים עלו בין 5-15%.

התפריט ב- לה שוק ( La Shuk )

תפריט האלכוהול כולל 10 אפריטיפים וקוקטיילים (40-52 ₪) ותפריט יין ובו 75 יינות משלל סוגים: מחוזקים, ורודים וכתומים, מבעבעים, לבנים ואדומים. רוב המותגים הם ישראלים מקשת רחבה של יצרנים. יש גם מספר אופציות ליין בכוסות או בחצאי בקבוקים. ניתן להביא יין מהבית עבור 35 ₪ דמי חליצה, בהחלט לא חמדני.

פתחנו ב- סביצ'ה ים ותמרים לחים (58 ₪)
על מצע של לבנה וחומוסים שלמים הונחה תערובת שכללה חתיכות מוסר ים, תמרים לחים חתוכים, בצל סגול, מעט צ'ילי ואורגנו טרי. שמן זית טוב חתם את ההגשה.
מנה בינונית בגודלה. הלבנה הייתה מעולה, סמיכה במידה ועם חמיצות מעודנת. גם הדג עשה רושם טוב. אל החומוסים שהיו מעט נוקשים והתמרים הלחים שהיו דביקים פחות התחברתי. משהו בהם ובשילוב לא עבד לי. אני מבין את המשחק במרקמים ובטעמים אבל חיבור המרכיבים הרגיש לי מאולץ. הייתי מחליף את התמרים בפרי אחר נטול דביקות וטרי. בצד השני של השולחן נרשמה שביעות רצון רבה יותר.

סביצ'ה ים ותמרים לחים ב- לה שוק ( La Shuk )

טרטר בקר ואיולי חרדל (59 ₪)
קציץ הבקר (שייטל) שכלל גם עשבי תיבול, בצל סגול, צלפים ושמן זית לווה באיולי חרדל, ביצה חצי רכה שהוגשה קרה (!) וטוסטים מחלה מתקתקה. בהמשך, כאמור, נקבל תוספת טוסטים.
הטרטר היה טעים מאד והשילוב שלו עם האיולי על החלה המתקתקה היה מצוין. נראה לי שאלמנט השמ"ז שהיה בו הוא שהפך אותו לכל כך מעניין וטעים. תפקיד הביצה היה פחות ברור. ראשית למה להגיש ביצה קרה. שנית, לרוב מגישים חלמון מעל הטרטר להעשיר טעמים ולהוסיף לחות. כאן לא היה בה צורך והשארתי אותה בצד. הטרטר עצמו היה מהנה.

טרטר בקר ואיולי חרדל ב- לה שוק ( La Shuk )

המבורגר קוקו (68 ₪)
קציצת הבשר במשקל 200 גרם ובמידת עשייה MW הוגשה בלחמנייה שחלקה הפנימי נקלה קלות יחד עם גבינת אמנטל, ארוגולה וסלק מוחמץ. ההמבורגר הוגש עם צ'יפס ושני מטבלים האחד איולי והשני סרירצ'ה.
הבשר, שנעשה בדיוק במידה, היה טוב והפרופורציות שלו מול הלחמנייה הייתה נכונה. הסלק המוחמץ היה שיחוק ותוספת לא שגרתית וטעימה. גם האיולי היה מוצלח. הגבינה, לעומתם, פחות בלטה. הצ'יפס אמנם היו תעשייתיים אבל המטבלים שדרגו אותם. בסך הכול המבורגר "צנוע" אבל עשוי טוב וטעים.

המבורגר קוקו ב- לה שוק ( La Shuk )

פפרדלה זנב שור ותרד (92 ₪)
מנה נדיבה שכללה פפרדלה עם בשר זנב שור בציר עגל, תרד חלוט, שום קונפי, פטריות שימאג'י, צ'ילי, ג'ינג'ר, טימין ופלפל שחור. פיסות פרמזן חתמו את ההגשה.
הפסטה הייתה בסדר גמור. הבשר בכמות מכובדת היה טוב. הפרמזן טוב אבל לא מיושן. אמנם הייתה במנה נטייה למליחות אך היו בה הרבה טעמים נוספים מהג'ינג'ר שהורגש היטב, מהפלפל השחור, מהשום ומהטימין. בשל גודלה מנה שכדאי לחלוק.

פפרדלה זנב שור ותרד ב- לה שוק ( La Shuk )

ליווינו את הארוחה במי ברז וביין שהבאנו. ביקשנו וקיבלנו שמפניירה.
Domaine Chavy Chouet Meursault Clos des Corvees de Citeau 2016
יין מחלקת מונופול באזור מרסו. בהתחלה הרגיש רק חצי כוח וללא הרבה נוכחות אבל ככל שהתחמם הוא התפתח ויצאו חמיצות נעימה ומינרליות. לא הורגשה אגוזיות האופיינית ליינות האזור. בסך הכול יין חביב שמתאים ללוות אוכל.

Domaine Chavy Chouet Meursault Clos des Corvees de Citeau 2016 ששתינו ב- לה שוק ( La Shuk )

לסיכום

ברוב חוות הדעת שקראתי נכתב שב-לה שוק האוכל טעים, האווירה נעימה והשירות משתדל ואדיב.
זו גם דעתי. מסעדת לה שוק היא מקום עם אווירה צעירה, השירות מסביר פנים, הגישה נדיבה והאוכל לא יומרני וטעים.

אנשי המסעדה מצליחים לתת תחושה שהלקוח הוא בראש מעייניהם. זה אולי ההסבר להישרדותה במשך שנים רבות למרות כל המכשולים והמהמורות שעמדו בדרכה.

 

לה שוק
רחוב דיזינגוף 92 (כיכר דיזינגוף) ת"א
טלפון: 03-6033117

אתר המסעדה

דף הפייסבוק

כיכר דיזינגוף