במרכז מסחרי קטנטן במרכזה של שכונת מגורים רדומה פועלת מזה מספר שנים חוות צוק המעדנייה. את המיקום יוצא הדופן ניתן להסביר באמצעות הרקע של המקום. בתחילה תומר מ-חוות צוק, הממוקמת בעמק האלה, פתח מעדנייה בה מכר את התוצרת של החווה: גבינות, ירקות, שמנים, דבש, ריבות, יין ובשר טלה. עם הזמן הוא חבר לאסף שנער ויחדיו הם פתחו את המסעדה לצד המעדנייה. למעדנייה חיברו חלל עם מקומות ישיבה, בר קטן ומטבח. בהמשך נבנה מבנה חיצוני. כיום מוכרים במקום תוצרת ממקורות נוספים לאלה של חוות צוק.


המבנה החדש של חוות צוק המעדנייה

ביקרתי במקום פעם אחת בעבר וישבתי במעדנייה עצמה. הפעם ישבנו במבנה החיצוני. תנורי פטרייה חיממו את הסועדים. בקהל המגוון היו גם לא מעט תיירים (נראו אנשי עסקים), נתון מפתיע לאור המיקום הצדדי של המסעדה. השירות היה ידידותי ויעיל. כל שאלה או בקשה נענו במהירות. האווירה הכללית השלווה הופרה רק פעם אחת בשל ניסיונותיהם של המלצרים לתפוס חתול שנכנס למבנה וכנראה הפריע לאחת הסועדות.  

חלק מהמעדנייה ב- חוות צוק המעדנייה

חלק מהמעדנייה

עמדת הבשרים ב- חוות צוק המעדנייה

עמדת הבשרים

 לחוות צוק המעדנייה יש מספר מאפיינים ייחודיים: השפים הביצועיים מתחלפים מידי יום ובמקרים רבים ניתנת להם יד חופשית ליצירת מנות היום; המלצרים מעודדים את הלקוחות להיכנס למעדנייה ולבחון את ההיצע. הם גם מציעים להתייעץ עם הקצב לגבי הנתחים המיוחדים; במידה ולקוח רוצה להזמין יין הוא צריך לבחור אותו מקיר היינות בתוך המסעדה. היין יוגש לשולחן בתוספת של 32 ₪ דמי חליצה למחירו. יש לציין שאין למקום תפריט יין והלקוח יקבל עזרה בבחירה מאחראי המשמרת. במבט מהיר ראיתי שהיצע היין כולל, בין היתר, שמפניות מגדלים, יינות מסלובניה, יינות של יבואנים שונים כולל הקטנים שבהם ויינות של שלל יקבים ישראלים. ניתן להזמין יינות גם בכוסות.

מאפיין נוסף של המקום הוא ה- farm to table המתקיים כאן הלכה למעשה. תפריט המסעדה מתבסס על מוצרי החווה, המעדנייה והקצבייה.

קיר היינות ב- חוות צוק המעדנייה

קיר היינות

עם ההושבה קיבלנו את התפריטים וקנקן מים. במקביל קיבלנו הסבר על הרקע של המקום וניתנו מספר הדגשים על התפריט. בבסיס יש את התפריט הקבוע. על פניו הוא נראה יקר אולם כדאי לקחת בחשבון שהמנות מכובדות בגודלן. בנוסף יש מנות ספיישל בהתאם לשפים המתחלפים. בערב ביקורנו היו ארבע מנות ראשונות וארבע מנות עיקריות. מגוון מכובד מאד שמעיד על תפריט דינמי שיכול לזמן אליו הפתעות. כמו כן קיימת אופציה לתת לשף לבחור/להכין מנות בהתאם לבקשות, לרצונות ולמגבלות של יושבי השולחן.
העדפנו לבחור את המנות בעצמנו כשהנטייה שלנו הייתה למיוחדי היום. היות וזכרנו שהמנות גדולות היינו מחושבים גם בבחירתן. הפעם ויתרנו על נתחי הבשר.

פתחנו ב- כבד קצוץ (38 ₪) כמות נאה של כבד קצוץ הגיעה לצד בצל סגול, צנוניות, מלפפונים חמוצים ופרוסות לחם כפרי. הטעמים נטו לכיוון המתקתק. ביקשנו פלפל שחור שהגיע גרוס בפנכה. יופי של מנה.

כבד קצוץ ב- חוות צוק המעדנייה

כנאפה שוק טלה (88 ₪)
ממיוחדי היום. כנאפה מלוחה ששולבו בה בשר שוק הטלה וגבינה צ'רקסית שמכינים בחווה. בצד על מספר עלים (בוקצ'וי ו-אוסקה) הגיע תבשיל בסגנון חורשט סבזי פרסי שכלל, בין היתר, בשר בקר, עשבים, שעועית ובצל. כמו כן קיבלנו קנקן קטן עם יוגורט.
המאפה ששוטח היה גדול למדי, דחוס (לדעתי דחוס מידי) ופריך. טעמי הטלה הורגשו בו היטב. טעמי התבשיל נטו לכיוון החמצמץ. היוגורט הוסיף אלמנטים של חמיצות ולחות והעלים הוסיפו רעננות. הרבה דברים התרחשו על פלטת העץ ויצרו מנה כפרית שאמנם הוגשה בצורה גסה אך הייתה מנחמת וחורפית.

כנאפה שוק טלה ב- חוות צוק המעדנייה

שיפוד שוק טלה (92 ₪)
גם מנה זו נכללה במיוחדים. השיפוד הארוך כלל נתחי בשר וירקות. בצד הגיעו קעריות עם מספר סלטים: כרובית, תבשיל חומוס ותרד, מטבוחה וסלק. בנוסף צורפו תפוחי אדמה בסגנון מדורה. לטענתם על השיפוד הוגשו 200 גרם בשר. לתחושתי הכמות הייתה קטנה. שפעת העגבניות והבצל שעל השיפוד העצימו את התחושה. עם זאת הבשר היה טעים. מרכיבי המנה היו טובים והסלטים מגוונים וטעימים. חלקם הוסיפו חמיצות מרעננת. תפוחי האדמה היו מצוינים.

שיפוד שוק טלה ב- חוות צוק המעדנייה

לסיכום

חוות צוק המעדנייה היא עוף (או שמא טלה) מוזר. ניתן למנות לגביה מספר תכונות הנראות כמעט מנוגדות זו לזו: מצד אחד היא ממוקמת במיקום נידח מצד שני מגיעים אליה גם אנשי עסקים זרים; מצד אחד היא לא רשמית אפשר לומר אפילו משפחתית מצד שני היא מקרינה הקפדה ואיכויות; מצד אחד היא שכונתית ומצד שני מחיריה לא נמוכים.
כך או כך מדובר במקום החובש מספר כובעים (מסעדה, מעדנייה, וקצבייה) וכל אחד מהם נראה הולם את ראשו.

 

אוכל

שתייה

אווירה

שירות

כללי

 

חוות צוק המעדנייה
רחוב פרלמן 5 רמת אביב החדשה
טלפון : 077-5155905

אתר אינטרנט

דף פייסבוק