* המסעדה נסגרה *

למרות חיבתי למקומות אוכל מיוחדים, לא ביקרתי ב-ביסטרון (ביסטרו ומזנון) של יהלומה לוי בשוק לוינסקי.
לאחרונה התפרסם שיהלומה עברה משוק לוינסקי לנמל תל אביב למקום גדול ומרווח יותר. במקביל היא חברה לשפית עינב ברמן שהייתה השפית במסעדת אסיף הזכורה לי לטוב. הודעה בפייסבוק ציינה שהתפריט שלהם יתרחב ויציע את "המנות הטעימות של הביסטרון" אליהן יתווספו "מנות מרגשות". שמחתי על השיפור בתנאים ועל האפשרות לתקן את המעוות ולחוות קצת מהאוכל שפספסתי במקום הקודם.

יהלומה בנמל קמה במקום בו היה עד לא מזמן רוקח שוק של השף אייל לביא. רוב מקומות הישיבה נמצאים לאורך בר ארוך ומתעקל במרכז החלל. מספר מקומות ישיבה נוספים ניתן למצוא לצד חלון הצופה אל הים ועל הסף המפריד בין יהלומה לשוק המקורה. מאחורי הבר נמצא מטבח שקוף. מראה גדולה על אחד הקירות "הגדילה" מעט את החלל. התאורה נעימה ומוזיקת הרקע בעצמה הנכונה.

Untitled

בערב ביקורנו לא ניתן היה לשבת בחוץ. הרוחות נשבו בחוזקה וגלי הים התנפצו אל הסלעים והתיזו רסיסי מים לכל עבר. בעתיד כשמזג האוויר יאפשר זאת, כך הדגישה המלצרית, ניתן יהיה לשבת גם בחוץ. התנור שניצב לא רחוק מאיתנו הקל במעט את הקור שחדר בכל פעם שפתחו את דלתות האנגר. עובדי השוק האחרונים סיימו לקפל את דוכניהם. ריח של חומר ניקוי נישא באוויר. ייתכן שמזג האוויר הסוער היה הסיבה לדלילות הסועדים. למעשה בכל פרק הזמן שישבנו ב-יהלומה היה רק עוד זוג אחד נוסף שאכל.

Untitled

 

התפריט מחולק ל- ארבעה חלקים לפי מחירי המנות כשבכל חלק שש מנות: 38 ₪, 48 ₪, 62 ₪ ו- 78 ₪. בנוסף צורף תפריט טבעוני של עשר מנות ללא ציון מחירים.
המלצרית/ברמנית הדגישה בפנינו מספר הדגשים: במקום משתמשים בדגים ופירות ים טריים; המנות יוצאות מהמטבח לפי השיטה של מה שמוכן מוגש; בהכללה יש קשר בין מחיר המנות לגודלן ושבאותו הערב חסרו מהתפריט ארבע מנות. שאלתי לגבי ההערה שהמקום בהרצה המופיעה בתחתית התפריט. נעניתי שההרצה היא רק עבורם.
תפריט היין שרובו ישראלי או צרפתי הורכב מ- שבעה יינות לבנים/רוזה ו- ארבעה אדומים. את כל היינות ניתן לקבל גם בכוסות. בנוסף היו שני קוקטילים, אחד על בסיס אוזו והשני על בסיס קמפרי.

על הדלפק חיכו צלחות, כלי מתכת עם סכו"ם וחבילת מפיות. המלצרית/ברמנית הקפידה לפנות לנו את הצלחות המלוכלכות ולהגיש חדשות במקומן בכל מנה.

קבב דגים (78 ₪)
שלוש קציצות קטנות הגיעו על שפצ'לה גזר שעוטר בשלושה מערומים של סלטון עגבניות (בתפריט נכתב שהמנה מלווה בסלסלה ירוקה ועגבניות חריפות אך זה לא היה המקרה).
לקציצות שכללו הרבה עשבי תיבול היה ריח דגי נעים. העגבניות הוסיפו קרירות ועניין לשפצ'לה שהיה לטעמי כבד ובשלב מסוים משעמם למדי. גם שמן הזית והמלח גס שבזקו מעל לא שיפרו הרבה את התוצאה הסופית.
זו לא הייתה מנה מרשימה מבחינת טעמיה. בנוסף הרגשתי שאין כל הצדקה למחירה הגבוה.

קבב דגים ב- יהלומה בנמל

לביבות כרובית-שרימפס (48 ₪)
מנה קטנה שכללה שלוש לביבות שהונחו על מתבל יוגורט שעוטר בשמן זית, עגבניות מתובלות (בדומה למנה הקודמת) וסלסה של עשבי תיבול.
בלביבות שאף בהן שולבו עשבי תיבול הייתה נוכחות בולטת לכרובית. את השרימפס, לעומת זאת, החושים שלי לא קלטו כלל. בחשבון הסופי המנה הופיעה כ- לביבות שרימפס. באותה המידה יכלו לקרוא לקציצות הללו לביבות שור הבר. את מתבל היוגורט, לעומת זאת, אהבתי. הטעם החמצמץ והסמיכות שלו נתנו תמיכה לקציצות הניטרליות יחסית.

לביבות כרובית-שרימפס ב- יהלומה בנמל

מוסקה טלה (62 ₪)
קיבלנו מוסקה אישית נאה בגודלה ולצידה פנכה עם טחינה סמיכה וסלט ירוק חתוך דק עם שמן זית ולימון.
המנה הייתה טעימה. ניכר טעם הטלה. החצילים, ללא שמץ של מרירות, נעשו כהלכה. אהבתי את טעמם ומרקמם שחלקו היה רך וחלקו פריך. הסלט שכלל מלפפונים חתוכים לקוביות קטנות, פול ירוק, בצל ועוד הקרין טריות והיה מהנה אף הוא. הטחינה הוסיפה נדבך נוסף של טעמים, מרקם וטמפרטורה.

מוסקה טלה ב- יהלומה בנמל

מאחר והשיטה של המקום היא להוציא את המנות ברגע שהן מוכנות, החלטנו מראש לבקש את המנות בצורה מודולרית לפי הקצב שלנו. בשלב זה חזרנו לעיין בתפריט בכדי לבחור את המנה הבאה. לאחר מספר רגעים החלטנו שעדיף להישאר עם המנה האחרונה המוצלחת יחסית ולא לקחת סיכון עם מנה נוספת. ביקשנו חשבון. לפני שהוא הגיע הציעו לנו קפה או עטאייף על חשבון הבית אך סירבנו בנימוס.

לסיכום

בכתיבת שורות אלו אני עדיין מתקשה למצוא מהם היתרונות של יהלומה בנמל עבורי.

 

אוכל

יין

שירות

אווירה

כללי

 

יהלומה בנמל
נמל תל אביב האנגר 12
טלפון: 03-7162757

עמוד הפייסבוק