פורסם במקור בפברואר 2015

אל "שישקו" הוותיקה ו"פורט סעיד" הפופולרית הממוקמות במתחם הנמצא מאחורי בית הכנסת הגדול בתל אביב הצטרפה לאחרונה "סנטה קתרינה".
על פי תומר אגאי, השף של המקום, מדובר ב-"בר שבאים לאכול בו". הוא מוסיף שלא הייתה לו כוונה לפתוח מקום משל עצמו אך השף חיים כהן, שתחתיו הוא עבד במסעדת "יפו תל אביב", נתן לו רוח גבית ולבסוף הוא העז ופרש כנפיים.

מסעדת "סנטה קתרינה" איננה מקום גדול וניכר שלא היה רצון להשקיע בעיצובה ממון רב. למעט הטאבון המסיבי, מדובר בחלל נזירי למדי. ניתן לשבת בפנים או ברחבה קטנה בחוץ בשטח המטורזן בצמחייה. הישיבה בפנים היא על כיסאות גבוהים לצד בר ובחוץ על כיסאות רגילים לצד שולחנות פשוטים. למרות הקור ולמרות שבחוץ ניתן היה לעשן (ורבים אכן עישנו), חשבתי שיהיה לי נכון ונוח יותר לשבת דווקא שם. בצינה שרמזה על הסערה המתקרבת "נלחמו" תנורי חימום סביבתיים (תנורי "פטרייה") שאורם הכתום-צהוב צבע את האזור כולו באור דרמטי שלדעתי החמיא לסביבה המעט מרופטת.מבט אל סנטה קתרינה

במהלך הערב "סנטה קתרינה" התמלאה ביותר ויותר סועדים. בעת שהותנו הקהל היה מגוון אם כי נדמה שלא מעטים ממנו היו צעירים שיכלו לזכות בתואר האפנתי "היפסטרים". אין הכוונה דווקא לאלה מהזן הממושקף אלא מהזן הלבוש ברישול מכוון, עטור בזקן (הזכרים כמובן) וחובש כובע צמר (אם כי אלה אולי התגוננו מהקור).

שני המלצרים ששירתו אותנו היו יכולים אף הם להשתלב בקהל זה. למרות המראה המעט מחוספס שלהם הם היו נעימים מאד ונינוחים. בהקשר זה אקדים ואומר שבעיני אחת מהמעלות של הערב הייתה הנינוחות שבה הוא התנהל. לא הרגשתי מצד המלצרים כל לחץ או מתח. נדמה כי אחת הסיבות לכך היא שבמקום לא ניתן להזמין מנות בסדר כלשהו ובתפריט אין הגדרה למנות ראשונות ועיקריות. מה שמוזמן נרשם במחשב ויוצא ברגע שהוא מוכן. דרך זו אילצה אותנו להתחכם ולהזמין את המנות באופן מדורג. בכל שלב הזמנו את המנה שרצינו ולאחר שסיימנו יכולנו להזמין מנה נוספת. הבעיה העיקרית בשיטה זו הייתה שלא אחת היה קשה לאתר מלצר פנוי. אני מניח שבשעה לחוצה עוד יותר, המשימה קשה שבעתיים.

התפריט של "סנטה קתרינה" אף הוא פשוט ונעדר יומרות. המנות בו, כך מעיד השף בכתבות התדמית, מייצגות נקודות בחייו. מחיר רוב המנות נע סביב 40 ₪, למעט שלוש מנות ב- 89 ₪ ושלוש מנות קינוח ב- 22-26 ₪.

תפריט האלכוהול אינו גדול. במבט חטוף רוב היינות המיובאים שראיתי בו הן של הג'יאקונדות המוערכות. לצערי בזמן שהותנו במקום לא ראיתי בקבוקי יין או משקאות אלכוהוליים ברוב מוחלט של השולחנות. נתון מעט מפתיע לאור הציפייה של השף שהמקום יהיה בר שבאים אליו גם לאכול. לי נראה שבאותו ערב האוכל היה העיקר והאלכוהול רק המלווה.

בייגלה ירושלמי (12 ₪)
הבייגלה נחצה לשניים וחלקיו הונחו בשקית חומה. ליד הוגשה פנכת שמן זית עם 'דואה' שמגיעה על פי התפריט מ-אלכסנדריה וטעמה מזכיר זעתר. אליהם נוספה קערית מסבחה של הבית עם מעט רסק עגבניות ושום.
מנת לחם. הבייגלה הקטן היה נחמד. המסבחה סבירה אך לא יותר. לטעמי הכוכב של המנה מבחינת הטעם היה הדואה ששקע בשמן הזית. תענוג לחך.

בייגלה ירושלמי ב- סנטה קתרינה

קובהניה (42 ₪)
קציצה מפילה בקר נא עם בורגול ותבלינים. הקציצה הונחה על חרדל מתקתק ועוטרה במעט רוטב חרפרף ועדין.
מנה קטנה וטעימה. הבשר היה טוב, ביחס נכון לבורגול ומתובל בעדינות.

קובהניה ב- סנטה קתרינה

פיצה ביאנקה (48 ₪)
הפיצה הלבנה כללה גבינת אמנטל, תרד, שביבי פורצ'יני וגלדי בצל מקורמל. מעל פטריות שמפניון חיות. כנראה שהזליפו גם שמן כמהין היות ובאף נישא ריח הכמהין. הטעם שלו היה קצת פחות בנמצא.
הבצק היה דק יחסית ויחד עם זאת הצליח להחזיק את ה-topping שהונח במשורה. הערה קטנה, הייתי מחפש דרך להעשיר במעט את טעמו של הבצק. הגבינה הייתה מצוינת והבצל המקורמל נוכח. מסוג הפיצות שאני אוהב, לא מוגזמות, לא מנסות להרשים יותר מידי אלא מבוצעות כהלכה, קוהרנטיות וטעימות.

פיצה ביאנקה ב- סנטה קתרינה

קלמרי על פפרדלה סיציליאנית חריפה (89 ₪)
הפסטה הנעשית במקום כללה בנוסף לרוטב העגבניות ראשי וגופי קלמרי, זיתים, עגבניות, אפונה, שום, מעט מלח גס ובזיליקום.
למרות האזהרה בתפריט, המנה לא הייתה חריפה כלל אלא מעט פיקנטית. הפסטה הייתה עשויה במידה הנכונה. המרכיבים הטובים השתלבו אלה באלה ויצרו מנה טעימה. יחד עם זאת יש לקחת בחשבון שהמנה מעט קטנה, במיוחד מול מחירה הגבוה

קלמרי על פפרדלה סיציליאנית חריפה ב- סנטה קתרינה

.בסבוסה (22 ₪)
פרוסה חמימה מעוגת סולת עם מעט צימוקים הגיעה יחד עם גלידה מסטיקא (מופקת משרף עצי אלת המסטיק).
עוגת הסולת הייתה לחה במידה עם מעטה קראנצ'י. מבחינת טעמים היא הייתה מאוזנת. הגלידה הוסיפה ניגודיות מבחינת המרקם והטמפרטורה והשלימה את הטעמים המפנקים.

בסבוסה ב- סנטה קתרינה

ליווינו את הארוחה ב-

בקבוק מים מינרליים גדול (28 ₪)

Louis Jadot Chambolle Musigny Les Fuees Premier Cru 2009

מדובר ביין שמאפייניו הבסיסיים : שנה חמה ועשירה, חלקה טובה ויצרן הידוע בעשיית יין מהוקצעת. היין היה עדין עם חמיצות טובה. דווקא הפרי היה פחות נוכח מהמצופה. יין מהנה כעת אבל כדאי להמתין עם פתיחתו עוד זמן מה בכדי לקבל ממנו יותר.

Louis Jadot Chambolle Musigny Les Fuees Premier Cru 2009

לסיכום

מבחינתי, ההתנהלות הנינוחה של אנשי המקום והגעת המנות בצורה מדורגת עזרו להפוך את הערב לחוויה מתמשכת ושלמה. ה-"שאנטיות" דבקה גם בי. הסביבה, הסועדים, השירות והאוכל הסתדרו לי אלו עם אלו. הרגשתי גם שהמנות הצליחו להביא לידי ביטוי את תכונות המקום, הן לא היו גדולות או מפוארות והיה בהן משהו, רגוע, עדין וצנוע.

חוויתי ערב נעים עם אוכל טעים. אשמח לחזור שוב על החוויה.

אוכל . . .

תפריט יין . .

שירות :   . . .

אווירה . . .

כללי :   . . .

סנטה קתרינה
רחוב הר סיני 2 תל אביב
טלפון: 058-782-0292
דף המסעדה בפייסבוק

* התמונה הראשית: מנזר סנטה קתרינה בסיני. ליטוגרפיה של דיויד רוברטס.