שאראק, מסעדת הדגים ופירות הים שנפתחה בסוף 2019, עברה בעקבות הקורונה והסגרים מספר טלטלות וקשיים אך שרדה אותן. ביוני 2021 היא נפתחה מחדש והפעם בהובלת השפים מאור זגורי ורוסלן אוסוב שעבדו יחד במסעדת טוטו.

שם המסעדה, תפריטה המתבסס על הים והתפאורה עם המוטיבים מעולם הדיג נותרו על כנם. עם זאת בכתבה ב- Time Out השפים אומרים שיהיו ב-שאראק גם מנות בשר, שהם בוחרים להתרחק מהגדרות כמו "מטבח ישראלי" או כל תבנית אחרת ויותר מכל חשוב להם שהלקוחות יצאו מהמסעדה מלווים בזיכרון הטעם של המנות שלהם.

הכניסה ל-שאראק (Sharak)

בכניסה לשאראק יש רחבה קטנה בה ישבו רוב הסועדים במועד ביקורנו. מראש ביקשנו לשבת בחלק הפנימי והממוזג לצד שולחן רגיל. בפנים יש אפשרות לשבת גם לצד שולחנות גבוהים או על הבר. המארחת, שהובילה אותנו למקומותינו, ציינה שהשולחנות לרשותנו למשך שעתיים. בחלק הפנימי ניתן היה לחוש בריחות טיגון חזקים הנשאים באוויר. בהמשך יתברר שאנשי המסעדה מודעים לבעיה ופועלים לתקנה.

בהשוואה לביקורי הקודם, המסעדה הייתה שוקקת חיים. היא הייתה כמעט מלאה בקהל מגוון, מוזיקה אקלקטית התנגנה ברקע והמלצרים התרוצצו בין השולחנות.

החלק הפנימי ב- שאראק (Sharak)

השירות ניתן על ידי מספר מכובד של נותני שירות אולם הם התחלפו ביניהם ולא היה מלצר אחד לשולחן. רמת הידע של המלצרים לא הייתה אחידה, חלק היו בקיאים יותר וחלק פחות. אני מניח שהשונות נובעת הן מחבלי לידה והן מקשיי התקופה הקשורים לגיוס כוח אדם לעבודת המלצרות. ביקשנו וקיבלנו קנקן מים קרים. הקנקן עם הלוגו של המסעדה הוחלף כאשר הוא התרוקן. בנוסף, היות וביקשנו להוציא את המנות שהזמנו בנפרד, הצלחות והסכו"ם הוחלפו בין המנות.

התפריט קטן. מנת לחם, צלחת חריפים, 8 מנות ראשונות, 3 מנות פסטה, 5 מנות עיקריות ו-4 קינוחים. רוב המנות מבוססות דגה ופירות ים. נאמר לנו שהפסטה נעשית במקום והקלמארי מהים התיכון. הקינוחים מגיעים מבחוץ.

התפריט של שאראק (Sharak)

תפריט השתייה והאלכוהול מצומצם מאד. בתפריט היין מוצעים 7 יינות לבנים, 5 יינות רוזה ו- 2 יינות אדומים. רובם מוצעים גם בכוסות. יש מקום לשיפור. בטלפון נאמר לנו שהם גובים 50 ₪ דמי חליצה.

פתחנו ב- קלמארי מטוגן (58 ₪)
כמות יפה של קלמארי (ראשים וגוף) מטוגנים הוגשה על מצע עלים (פטרוזיליה, מנטה, בזיליקום, חמציץ) עם קערית ובה איולי וקערית עם רוטב עשבי תיבול. בצד נוסף חצי ליים.
למרות התכתבות המנה עם שנות ה- 80, היא לא הרגישה מיושנת. הקלמארי שהושרו בבלילה טוגנו היטב וקיבלו מעטפת יציבה, פריכה וטעימה. הרטבים, אחד חריף ולימוני (עשבי תיבול) והשני עם מליחות ולימוניות (איולי), הוסיפו לקלמארי רובדי טעם. מנה כיפית וטעימה.

קלמארי מטוגן ב- שאראק (Sharak)

תמנון (54 ₪)
המנה הוגשה בטמפרטורת חדר. פרוסות דקות של גוף תמנון שעבר חליטה הוגשו ברוטב שכלל שמן זית, לימון, זרעי עגבנייה, חתיכות קטנות של פלפל שאטה ובצל, עשבי תיבול ועוד. מעל הונחו עלים ירוקים ובצד שתי חתיכות ארוכות מבאגט קלוי שנמשחו בשמן זית.
התמנון טופל היטב. אופן ההכנה וההגשה מנגישים את התמנון גם למי שנרתע ממראהו. הרוטב החמצמץ-חרפרף היה עדין והלם את המנה. שמן הזית בלט לטובה. גם הבאגט שנקלה בצורה טובה השתדרג בעזרת שמן הזית. מנה קלילה וקיצית.

תמנון ב- שאראק (Sharak)

פסטה דג ים חריפה (96 ₪)
קרעי פסטה רחבים הוגשו עם חתיכות לוקוס ואינטיאס ברוטב עגבניות שרי עם עשבי תיבול, צ'ילי ושום.
המנה הייתה יחסית גדולה וכמות חתיכות הדג הייתה סבירה. נאמר לנו וכך גם הופיע בחשבון שהפסטה היא ספגטיני אולם הפסטה כאמור הייתה שונה. קרעי הפסטה נעשו אל דנטה והוסיפו נפח. נאמר לנו מראש שהמנה יותר פיקנטית מחריפה ואכן החריפות הייתה מתונה. הרוטב היה סמיך ומאוזן בטעמיו שנעו בין חמצמצות, מתקתקות וחריפות. מנה ים תיכונית מהנה.

פסטה דג ים חריפה ב- שאראק (Sharak)

לברק שלם בג'וספר (102 ₪)
דג שלם, שעבר בג'וספר (תנור מיוחד המדמה בישול על גחלים), הוגש על עלים ירוקים עם ליים חצוי ורוטב סלסה חריפה. יכולנו לבחור כתוספת בין ירקות על הגריל לבין פירה. למרות שהפירה הוא לא בהכרח בן הלוויה הכי מתאים לדג הסתקרנו לגביו ובו בחרנו.
כאשר הדג הגיע בלט שחלק ממנו (במיוחד הראש) קיבל מכת חום חזקה ואף התפחם. מצד שני טכניקת הג'וספר המחייבת מיומנות הוסיפה לחוויה הכללית טעמים מעושנים. ל-לברק, שלרוב מגיע מחקלאות ימית, היה עור פריך ובשר עסיסי מתון בטעמיו. הסלסה והליים הוסיפו הרבה טעם ולחות. לפירה החמאתי במידה היה גוון טעם מתקתק ומזמין. מנה טובה לחובבי ההתעסקות עם דגים.

לברק שלם בג'וספר ב- שאראק (Sharak)

לסיכום

בערב ביקורנו ב-שאראק הסתפקנו בארבע מנות ים השונות סגנונית זו מזו. הן היו נטולות כוונה להמציא את הגלגל מחדש, נדיבות, מהנות ומשביעות רצון. המנות נטו למוכר ולידוע אך לא היו ארכאיות. האוכל הטעים הצליח לחפות על התקלות הקטנות שהיו פה ושם.

יצאתי מהמסעדה עם תחושה טובה.
אשמח לחזור.

 

שאראק
רחוב בן יהודה 120 תל אביב
טלפון : 03-6307070

עמוד הפייסבוק