בשבועיים האחרונים ראיתי מספר ידיעות על פתיחתה של מסעדת המבורגרים חדשה בשם פרוזדור במקום מסעדת וויט הול הוותיקה. על פי אותן הודעות פרוזדור תציע המבורגרים 'מובנים' כלומר יהיה לה תפריט מגוון אך קבוע של המבורגרים ללא אפשרות לשנות את התוספות והרטבים.

הגענו. למעט השלט מעל לכניסה, היה קשה להבחין בשינוי כלשהו בעיצוב המקום או בתפאורה שלו. כפי שהיה בוויט הול ל- פרוזדור עדיין שלושה חללים עיקריים: מרפסת מקורה, חלל קטן פנימי וחלל ביניים. ישבנו בחלל המרפסת. חוץ מרצפת עץ כהה ומספר מנורות עם כיסוי אדמדם, לא היה בעיצוב ובאווירה שום דבר מיוחד.

חזית הכניסה ל- פרוזדור

אמנם הגענו בשעת ערב מוקדמת בתחילת השבוע אבל במהלך רוב הערב כמעט ולא נכנסו לקוחות. בהמשך יטפטפו מספר אנשים שחלקם אף יכירו את אנשי המקום, יתחבקו ויתנשקו אתם, כנראה ידידים שבאו לפרגן.

תפריט פרוזדור קטן למדי. בתחילתו מספר מנות שאינן המבורגר כמו כנפיים, סלט, טבעות בצל, צ'יפס (על פי המלצרית מדובר בצ'יפס תעשייתי) וכמובן המבורגרים.
חלק מההמבורגרים הם ללא גבינה או ללא בשר (צמחוני, טבעוני) וחלקם מגיעים עם מנת בשר כפולה מראש. בסך הכול 16 המבורגרים שאינם מוגשים בהגשה קלאסית הכוללת חסה, עגבנייה ומלפפון חמוץ. למנות נתנו שמות יצירתיים: 'טוני מונטנה', 'כדאי לקרוא לסול', 'רוסה גונזלס', 'ג'וסי לוסי', 'החיים קשים', 'כחול ומעושן' וכדומה.
מתברר שהמקום עובד עם קציצות בשר שטוחות, לטענתם במשקל של 150 גרם לפני צלייה. ניתן להוסיף להמבורגרים הרגילים קציצה נוספת עבור 18 ₪. מחיר ההמבורגרים הרגילים נע בין 48 ל- 58 ₪ ומחיר ההמבורגרים הכפולים נע בין 72 ל- 76 ₪. בתפריט מוצעים שלושה קינוחים: בראוני שוקולד, בננה ספליט ומילקשייק.
תפריט היין והאלכוהול מינימלי מאד: nothing to write home about.

Untitled

היות וההמבורגרים המובנים לא בהכרח כוללים ירקות, החלטנו להזמין בנוסף להמבורגרים גם סלט גדול (24 ₪). ניתן היה לקבל את הסלט עם אחד משלושה רטבים: ויניגרט, גבינה כחולה או רוטב כתום. ביקשנו רוטב ויניגרט. הסלט כלל מעט עגבניות שרי, חסה, גזר, כרוב סגול ובצל סגול. ביקשנו תוספת של עגבניות וקיבלנו ללא כל בעיה. הרוטב היה מעט דומיננטי אבל שירת את מטרתו. מעבר לזה אין הרבה מה להוסיף.

סלט ב- פרוזדור

ביקשנו לקבל את ההמבורגרים בנפרד, אחד אחרי השני וכך היה.
לאחר ההזמנה קיבלנו מזלג והסכין הגיעה נעוצה בהמבורגר עצמו. בקבוקי פלסטיק לחיצים של קטשופ ומיונז הונחו על השולחן.

טוני מונטנה (54 ₪)
על פי התפריט ההמבורגר מגיע עם "גאודה, רוטב שום קובני, בצל כבוש ותפוצ'יפס". ביקשנו להגדיל את כמות הבשר באמצעות תוספת קציצה (18 ₪). מבנה ההמבורגר, שהגיע גלמוד על הצלחת, לא היה מרשים, לא בגודלו ולא בצורתו. הלחמנייה שנחרכה על הגריל הייתה טובה. היא הייתה בעלת מעטפת יציבה, מרקמה רך והיה לה גוון מתקתק. הקציצות, לעומת זאת, הרשימו הרבה פחות. לגבי המשקל קשה מאד לקבוע מה גודלן אבל הן הרגישו לי קטנות. בנוסף הן היו יבשות, נטולות שומן מתבקש, ללא תיבול ואנמיות. למרות שמידת העשייה המבוקשת הייתה מדיום הן הגיעו עשויות מידי. אני מניח שבגודל ובעובי של הקציצה קשה להגיע לתוצאה הרצויה. ביקשנו מרכיב של חריפות בכדי לשדרג את טעם ההמבורגר. מתברר שאין להם רוטב חריף להגשה (אפילו לא טבסקו, סרירצ'ה ודומיהם). במקום קבלנו פלפל ירוק חתוך.
ההמבורגר המובנה לא עשה עלי רושם מספיק חזק בביצוע. אפילו התפוצ'יפס שהיו אמורים להוסיף מרקם של פריכות ספחו אליהם לחות. בעיני המבורגר מייצג מאכל סקסי. טוני מונטנה וההמבורגר שיבוא אחריו לא מתאימים לדימוי שלי.

"טוני מונטנה" ב- פרוזדור

ההמבורגר השני שהגיע אל השולחן, לא היה ההמבורגר שהזמנו. זוהי תקלה תמוהה לאור העובדה שהיינו בסופו של דבר השולחן השני או השלישי במסעדה. היות ולא מיהרנו ולא הייתה לנו בעיה להעביר את הזמן בנעימים, המתנו להמבורגר הנכון שהגיע כעבור 10 דקות.

משה אתה השתגעת לגמרי (76 ₪)
המבורגר כפול שמגיע על פי התפריט עם "בצל מקורמל, פטריות צלויות, טבעת בצל, ביצת עין ורוטב ברביקיו".
לטעמי ההמבורגר היה פחות טוב מקודמו בכל מובן: החלק התחתון של הלחמנייה ספג מיצים והתרכך ; הבשר היה יבש, מתפורר וחסר טעם ; טבעת בצל אחת גדולה חסרת כל פריכות ; ביצת העין הגיעה במידת עשייה שהחלמון בה התקשה. הרעיון, שעומד בבסיס הוספת ביצה עין על המבורגר התפספס לחלוטין. במצב כזה החלמון לא יישפך על המכלול ולא "ירטיב" אותו ; הפטריות נעשו מעבר למידה, חלקן הצטמקו, השחירו ואף היו מעט מרירות כנראה מהגריל.
שניים-שלושה ביסים הבהירו לנו שחבל על זמננו. קראנו למלצרית וביקשנו חשבון. היא ראתה את הצלחת כמעט מלאה ושאלה אם לפנותה. אמרנו שכן.

"משה אתה השתגעת לגמרי" ב- פרוזדור

החשבון הגיע וכלל את כל המנות. שילמנו ולמרות התחושה המבאסת השארנו תשר. לא חשבנו שהמלצרית אמורה להיפגע.
כשיצאנו החוצה לא התאפקתי ושאלתי את המלצרית אם בעלי המקום מודעים לעובדה שהחזרנו את רוב מנת ההמבורגר האחרונה. היא ענתה לי שכן. נו ו…הקשיתי. היא משכה בכתפיה.

לסיכום

נראה לי שהתאכזבתי במיוחד ב-פרוזדור מהאדישות של בעלי המקום. אם לקוח מחזיר מנה, במיוחד אם מדובר בתחילת הדרך, יש מקום לברר איתו מה לא היה בסדר ואולי, רק אולי, להסיק מסקנות לעתיד.

ייתכן שבעלי המקום מסתמכים על לקוחות מזדמנים ו/או חברים ו/או תיירים ולכן החליטו לוותר עלינו, מה שבהחלט מקל גם עלי לוותר עליהם.

 

אוכל:

יין:

אווירה:

שירות: 

כללי:

 

פרוזדור
רחוב מנדלי מו"ס 6 תל אביב
טלפון: 03-5233223

עמוד הפייסבוק