זה היה מאותם הערבים שחיפשנו בהם מקום אוכל קליל ולא מחייב. נזכרתי שקראתי על אורו בשכונת לבונטין בת"א שהוא קצת מכל דבר, קצת בית קפה, קצת בר יין וקצת מעדנייה. עם זאת הנקודה שמשכה במיוחד את תשומת ליבי הייתה שבעל המקום קיבל ייעוץ מהשף רמי אמינוב ממסעדת ג'מה האהובה עליי. קיוויתי שאולי מגע הזהב (oro) של רמי ישפיע לטובה גם על אורו.

אורו (oro)

רוב מקומות הישיבה ב- אורו נמצאים בחוץ מול גינת השרון. יש לציין שבאזור מתנהלים שיפוצים. נקווה שאחריהם הוא יפרח. היות שזה היה עדיין ערב חורפי, העדפנו לשבת בפנים. בפנים רוב המקומות הם ליד הבר, אנחנו העדפנו לשבת בשולחן צדדי. לא הייתה כל בעיה הואיל ובאותה עת היינו הלקוחות היחידים. בהמשך הערב יאוכלסו רק עוד שני שולחנות. שני בחורים צעירים וחביבים ניהלו את העניינים בצורה שקטה אך גם חובבנית. מלצר/אחראי ובחור שהכין את האוכל בעמדה קטנה מאחורי הבר. ברגעים שבהם נישא ריח ההכנות הוא היה חזק מאד משום שהחלל היה כמעט אטום.

המקום אינו גדול. מצד אחד לא ממש הרגשתי שהשקיעו בו מבחינה עיצובית, מצד שני הוא היה נקי ונעים. מעל לבר התנוסס מבנה מתכת מרשים שהכיל בקבוקים וכוסות שסודרו בו בקפידה. מאחורי הבר, בחלק האחורי של החלל הקטן עם התקרה הגבוהה מוקמו מעמד ומקרר שהכילו את מוצרי המעדנייה. היו שם מוצרים של מחלבת עברי, נקניקים, בירות, שימורים, שמן זית, רוטב עגבניות ועוד. מוזיקה רגועה הושמעה ברקע והשתלבה עם האווירה הכללית הנינוחה.

אורו (oro)

תפריט הערב מצומצם. אין בו חלוקה ברורה לקבוצות אולם ניתן למצוא בו: מנת לחם – 12 ₪, שתי פלטות : נקניקים (89 ₪) וגבינות (94 ₪), שלושה סלטים (52-56 ₪), מגוון "כריכים" כמו המבורגרים, פוקצ'ה, טוסטים וכו' (38-67 ₪), שלוש מנות ללא מכנה משותף: בוראטה – 42 ₪, כרובית צלויה – 44 ₪ וניוקי – 56 ₪ וקינוחים משתנים – 29 ₪. בחלק מהמקרים ניתן להזמין חצאי מנות.
תפריט השתייה כולל שתייה חמה, קלה ומיצים טבעיים. כמו כן שלושה קוקטיילים ותפריט יין חובבני. מחצית מהיינות בתפריט היין הם יינות ישראלים. מחצית מהיינות מוצעים גם בכוסות. המקום גובה 45 ₪ כדמי חליצה.

סלט רחוב איטלקי (52 ₪)
פתחנו בסלט. על מיקס עלים ברוטב שמן זית הונחו חצאי עגבניות שרי, פרוסות דקות של צנונית, ארטישוקים חתוכים מקופסה ופרורי גבינת עיזים. מעל נמזג בלסמי מצומצם. בתפריט מופיעים גם בייבי זוקיני צלויים אבל אלה לא הופיעו במה שהוגש לנו.
סלט לא מרשים ולא מושקע. ירקות החורף היו דהויים בצבעם, במיוחד העגבניות שהיו גם חסרות טעם. הגבינה פוזרה במשורה. מאכזב.

סלט רחוב איטלקי ב- אורו (oro)

חצי פוקצ'ה אורו (39 ₪)
ניתן לקבל את הפוקצ'ה עם אווז מעושן או קורנביף או סלמי צרפתי. רצינו להתנסות בשתי אופציות וביקשנו לקבל פוקצ'ה שתחולק לשני חלקים, חצי עם קורנביף וחצי עם סלמי צרפתי. משום מה המלצר הבין שאנחנו מבקשים חצי פוקצ'ה מחולקת לשניים. כשקיבלנו את המנה היא הייתה קטנה מאד. שאלנו את המלצר והתבררה אי ההבנה.
קלו את רבעי הפוקצ'ות ומרחו אותן באיולי. תוספות הבשר וביניהן מעט חרדל דיז'ון, רצועות פלפל חריף ועגבנייה מיובשת הגיעו על עלים ירוקים. בצד הגיעו קורנישונים.
שני הכריכים היו חמימים, טעימים ובסך הכול חביבים. הקורנביף היה מרשים יותר מהסלמי הצרפתי.

חצי פוקצ'ה ב- אורו (oro)

חצי פוקצ'ה ב- אורו (oro)

אונטריב מעושן (44 ₪)
נתח האונטריב, שעבר בישול ארוך, התפרק לרצועות דקות. תערובת הבשר נערמה בלחמניית המבורגר בליווי סלט כרוב סגול, ארוגולה, פרוסת עגבנייה ופרוסת בצל סגול. בצד שוב הוגשו מספר קורנישונים.
המנה הייתה בסדר, לא יותר. הבשר היה מעט יבש ולא עם הרבה טעם. ייתכן שרוטב דמי גלאס היה משפר את המצב.

אונטריב מעושן ב- אורו (oro)

ניוקי סלסיצ'ה (56 ₪)
במחבת מתכת להגשה הגיעו ניוקי תפוחי אדמה עם חתיכות נקניקיית עגל ברוטב עגבניות. המנה הוקרמה בתנור.
המחבת הגיעה רותחת. בנקניקייה, שאינה נעשית במקום, היה טעם שומר/אניס. הרוטב היה מאד שומני ולא נעים למראה. דגתי את הניוקי וניסיתי להיפטר מעודפי השומן. למרות שהמנה לא הייתה תוקפנית בטעמיה היא הייתה מעט מרתיעה בצורתה.

ניוקי סלסיצ'ה ב- אורו (oro)

לסיכום

ערב ביקורנו ב- אורו לא ממש צלח ולצערי לא מצאתי שם זהב.

 

אורו (Oro)
רחוב לבונטין 12 תל אביב
03-7605060
שעות פתיחה: א'-ה' 07:00-24:00, ו' 07:00-16:00, שבת 19:00-24:00

עמוד הפייסבוק

אינסטגרם