פורסם במקור באוקטובר 2010.

בבחירת בית מלון או בית אירוח בחו"ל שאינם בתוך ערים, אני תמיד בודק האם המקום יכול להציע לי ארוחת ערב ברמה סבירה. למקום כזה אתן עדיפות בעת קבלת ההחלטה. הסיבה העיקרית קשורה לעובדה שאני מעוניין לשתות יין במהלך הארוחה. נסיעה חזרה מהמסעדה לבית המלון לאחר ארוחה דשנה הכוללת יין בתנאים של חשכה ובדרך לא מוכרת, יכולה להיות בעייתית ואף מסוכנת. בית המלון Grand Hotel de la Muse et du Rozier נמצא על גדת הנהר Tarn. הוא התאים לתנאים שלנו כמו כפפה ליד.

נהר tarn שלצד המלון שלנו Grand Hotel de la Muse et du Rozierבית המלון Grand Hotel de la Muse et du Rozier על גדת הנהר

החדר שקיבלנו ב- Grand Hotel de la Muse et du Rozier היה מרווח ונוח. הנוף אשר נשקף מבעד לחלונותיו הגדולים היה משובב נפש ומהפנט.

הנוף מהחדר שלנו ב- Grand Hotel de la Muse et du Rozier

הנוף מהחדר

המסעדה של Grand Hotel de la Muse et du Rozier עוצבה בקו מודרני ונקי. המקום גדול ויש בו שני חללים הנפרדים גם בגוון השולט בשניהם, האחד בגוון ירוק זרחני והשני בגוון שבין אדום לבורדו. בהשוואה בין שני החללים ניתן לומר שהחלק הירוק היה מואר יותר והאדום רומנטי יותר. מבחינה העיצוב ניתן להוסיף את רצפת העץ אשר הוסיפה דרמטיות וניגודיות, כמו גם הריהוט מעץ כהה. מספר תמונות עם קו מינימליסטי שהתאימו לצבעי החדרים הוסיפו את הצבע לקירות. חלק נוסף היה למעשה טרסה הצופה אל הנהר. ככל הנראה הטרסה פועלת בעונות חמות יותר. בערב הארוחה שלנו ירד גשם והיא הייתה סגורה.

השולחנות היו גדולים ומרווחים. גם המרחקים ביניהם ראויים מאד. הכיסאות/כורסאות נוחים לישיבה ומפנקים. נראה כי חשבו על הפרטים והשקיעו בהתאם. המקום משדר אלגנטיות פונקציונאלית.

אנשי שירות רבים התרוצצו ימינה ושמאלה. הקהל הרב היה מגוון, חלקו מקומי וחלקו תיירותי. הקהל בשונה מאנשי השירות היה רגוע למדי.האולם האדום בורדו של המסעדה ב- Grand Hotel de la Muse et du Rozier

ביקשנו וקיבלנו קנקנן של מים רגילים. לא הרגשתי מצד אנשי השירות שיש להם רצון לדחוף לכיוונים רווחיים יותר. אותה שלווה אפיינה את המלצר שלקח את הזמנתנו. אולי הדבר נעוץ בעובדה שהמקום הגדול היה כמעט מלא.

הזמנו שני תפריטים , אחד ב- 33 € והשני ב- 48 €. בקבוק היין עלה 33€. התפריט היקר יותר כלל מנת דג נוספת.

פתיח
פילה מקרל על שומר עם זרעי אניס ורוטב שמנתי. מעניין. טעם דגי בולט. פתיח לא שגרתי.

פילה מקרל

כל העת הוגשו לחמניות משני סוגים: לחמניות צימוקים ואגוזים שלמרות הפוטנציאל לא היו מתוקות ולחמניות עם תפוחי אדמה שהיו מאד מעניינות והיה להן טעם וריח של צ'יפס.

ראשונות

פואה גרה עם פס רוטב שהכיל יין ושוקולד. בצד מספר מאפים מבוססי פופקורן. ניכר שחומר הגלם איכותי. הפואה גרה היה דחוס מאד ועשיר. הרוטב והמאפים היו משונים ולטעמי מיותרים. הלחמניות היו בני לוויה טובים יותר לפואה גרה.

תמנון מבושל קצוץ עם מעט בצל ברוטב טרטר לצד כרוב אדום. שני רטבים ליוו את התמנון : רוטב ירוק (עשבי תיבול) ורוטב בצלי . המנה הוגשה קרה מידי (אפילו תחושה של קרח). כמו כן היה טעם חזק של ליים שהסתיר כל טעם דגי. ייתכן שכך התכוון השף שהמנה תצא וייתכן שחלה פה טעות. מנה לא רעה אבל לא ברורה. המנה לא הייתה גדולה כך שהיא נעלמה למרות הכול.

פואה גרהתמנון קצוץ עם רטבים

מנת ביניים לתפריט היקר יותר

שני פילטים של ברבוניה לצד גיבץ' עם כרישה ומעין מאפה בקומות שכלל: עגבנייה על גריל, גבינה עיזים רכה וטעימה מאד. בצד היה רוטב בזיליקום. מנה מ-ע-ו-ל-ה, הטובה ביותר שנאכלה עד כה, גם פה וגם בימים הראשונים של הטיול. השילובים מוצלחים וחומרי הגלם טובים.

ברבוניה מפולטת

עיקריות בשריות

נתחים של ברווז מקורמל עם שעועית לבנה ורוטב צימוקים מתקתק על פירה קרמי משולב בקוקוס. מנה טעימה.

חזיר יונק עם גזרים מתקתקים, תרד וקרם שום. מעטפת השומן הייתה גדולה מידי ומוגזמת. הבשר לא היה מוצלח. התוספות היו בסדר גמור.

ברווז מקורמלחזיר יונק

קינוחים

כדור שוקולד (מעין ביצת קינדר) ובתוכו שוקולד לבן, נוגט, דובדבנים, קרם מנטה. רוטב שוקולד חם נשפך מעל ופער חור בביצה.

כדור השוקולדרוטב השוקולד החם נשפך מעל

נוצר בכדור השוקולד חור וניתן לראות בו את המילוי

מילפיי כהה שבין שכבותיו היו פירות יער, תמרים וקציפה.

מילפיי

פטיפורים

ריבת תות שדה, מקרון שוקולד לבן, שוקולד מריר עם אלכוהול בפנים. מעניין, טעים ומוצלח.

פטיפורים

ליווינו את הארוחה ב- Chateau De La Negly, La Falaise, Coteaux du Langudeoc , La Clape 2006

יין מ- Languedoc Roussillon. נראה שה- VFM הוא טוב היות ומדובר באזור פחות מבוקש.

Cyril Chamontin הוא היינן ו- Jean-Paul Rosset הוא הבעלים. כאשר Jean-Paul קיבל לידיו את ניהול היקב הוא החליט לבצע בו מספר שינויים ולעשות ככל שביכולתו בכדי להעדיף איכות על כמות: צמצום יבולים, התרכזות בחלקות בעלות הפוטנציאל והפסקת שליחת מאסת הגפנים לקואופרטיב. התוצאות ניכרו בשטח והיינות שהוא, היינן והיועץ Claude Gros הפיקו היו מרשימים למרות מחיריהם המתונים.

היין הספציפי מורכב : 60% סירה, 30% גראנש ו- 10% מורבאד. 15% אלכוהול (!). כבד, מלא, עשיר. מאד שאטונף בהרגשה שהוא מעביר.שוקולד מריר, פירות שחורים.

Chateau De La Negly, La Falaise, Coteaux du Langudeoc , La Clape 2006

לסכום : מרכיבים רבים במקום (המנות והשילובים, כלי האוכל והעיצוב) מלמדים שיש פה ניסיון לייצר מטבח מודרני ועכשווי. נראה שקיים ידע תיאורטי רב. אולם בעיני המעבר לפרקטיקה לקה בחסר. האוכל לא המריא ולא היה מספיק משכנע הוא היה רק ברמה של בסדר. לטעמי, היד המבצעת לא הייתה מספיק טובה.

 

Grand Hotel de la Muse et du Rozier
Gorges du Tarn
12720 Peyreleau
0033-5-65-62-60-01

אתר המלון