* המסעדה נסגרה *

לפני מספר ימים נתקלתי ב- טיים אאוט בכתבה על ביסטרו דניאלה שנפתח בתחילת 2016. חשבתי שיהיה נחמד לבקר שם במיוחד לאור העובדה שלאחרונה ביקרתי במספר מסעדות שכונתיות נוספות בת"א.

ל- דניאלה הממוקמת בפינה נחבאת בשכונת נחלת יצחק יש חלל גדול ובו מפוזרים מקומות ישיבה רבים. בנוסף לישיבה בפנים היו גם מספר מקומות בחוץ. למרות שמזג האוויר מתחיל להשתנות לטובה עדיין העדפנו את המיזוג בפנים. התקבלנו בכניסה במאור פנים. מוזיקה שקטה התנגנה ברקע, התאורה הייתה נעימה והמיזוג היה יעיל. המקום הקרין נינוחות הן בעיצובו הלא מתיימר אך המוקפד, הן בהעדר תחושה של צפיפות והן ברוגע הכללי שהוא השרה. במהלך שהותנו לא היו הרבה לקוחות אולם המיקום הצדדי והעובדה שהיה זה ערבו של יום ראשון יכולים אולי לתת לכך הסבר. ניתן לציין שבמקום מתקיימים מעת לעת ערבי מוזיקה מיוחדים והופעות חיות.

Untitled

אנשי הצוות הספורים היו לבביים. המלצרית שלנו הפגינה הרבה סבלנות ורצון טוב. היא לא היססה לברר עבורנו כל פרט מידע שלא ידעה, נענתה לבקשותינו ובסוף הארוחה אף ביקשה את חוות דעתנו והכל נעשה עם חיוך ובנועם.

באותה כתבה ב- טיים אאוט הדגישו שהתפריט אמנם "חסר יומרות" ואין בו "עיקרון קולינרי מארגן" אבל הפרמטרים החשובים לאנשי המקום הם "הטעם, ההתקנה המדוקדקת של המנות וההגשה המהוקצעת". הסתקרנתי. עבורי מבחן הטעם הוא המבחן הקובע.
התפריט הודפס על דף גדול ואכן על הסף הוא נראה כפונה למכנה המשותף הרחב ביותר. בהתעמקות בו השלנו ממנו מרכיבים שלא מענייננו. היה בו פירוט של ארוחות בוקר המוגשות עד 11:30, של מנות ילדים, של מנות המיועדות למשפחות (מעין happy hour למשפחות בין 17:00 ל- 20:00) ושל עסקיות צהריים בין 12:00 ל- 17:00. יתר התפריט כלל תשע מנות ראשונות וסלטים במחירים שבין 33 ל- 52 ₪, תשע מנות עיקריות במחירים שבין 52 ל- 75 ₪ ושמונה קינוחים במחירים שבין 14 ל- 37 ₪. בערב ביקורנו הוצעו גם שלוש מנות ספיישל. בתפריט יש התייחסות למנות צמחוניות וטבעוניות.

היצע תפריט השתייה החריפה מוגבל למדי. ניתן למצוא בו ששה יינות אדומים, ששה יינות לבנים, שלושה מבעבעים, מספר בירות ועוד כעשרים משקאות אלכוהוליים נוספים. הוצעו גם חמישה קוקטיילים. את כל היינות ניתן לקבל בכוסות ובחלק מהם גם חצאי בקבוקים שהם פתרון לא רע למי שרוצה לשתות יין אך לא מעוניין בבקבוק שלם. כשהזמנו מקום ביררנו, כמו תמיד, מהי המדיניות שלהם בנוגע לדמי החליצה. התברר שהם גובים 50 ₪ (!). בעיני זהו סכום גבוה במיוחד לאור תפריט היין הדל והלא מעניין שהם מציעים.

Untitled

כפי שרמזתי אפשרויות הבחירה שלנו בסופו של דבר לא היו רבות. הן הצטמצמו גם בשל הרצון לבחור מנות שיש בהן מידה של הכנה ולא חיתוך של סלט או סידור של דגים מעושנים על צלחת.

לביבות פרסה (33 ₪)
ארבע לביבות קטנות ודחוסות הוגשו לצד שמנת חמוצה ומספר פרוסות צנונית. מעל ללביבות הייתה סלסה עגבניות. מנה אכילה אך חסרת עוקץ או טעם ייחודי. הלביבות החמימות היו מאד ניטרליות בטעמן.

לביבות פרסה ב- דניאלה

כבד קצוץ (34 ₪)
כמות נאה של כבד קצוץ גס ודחוס שבלטה בו המתיקות. אליו צורפו בצל מטוגן שהוכן מבעוד מועד, פרוסות מלפפון חמוץ ועגבנייה, בצל ירוק ומספר פרוסות חלה שהוגשו בכלי מתכת. למעט המתיקות הרבה התקשיתי למצוא במנה ייחוד או עניין. החלה הקרינה טריות ושימשה מצע יציב לכבד הקצוץ אך גם היא הייתה חסרת טעם ייחודי .

כבד קצוץ ב- דניאלה

*שתי המנות הראשונות הזכירו לי אוכל מוכן שנמכר בירידי אוכל.

היות וחשבנו במקור על מנת כבדי עוף לעיקרית, חששנו שגם בה תבלוט מתיקות רבה מידי בשל הרוטב המלווה שהוגדר בתפריט כרוטב יין וסילאן. הזדרזנו לבקש להחליפה במנה אחרת.

שניצל (53 ₪)
שניצל ענק הגיע לצד צ'יפס. אליו צירפו פלח לימון, פנכה עם קטשופ ופנכה עם מיונז.
בתפריט נכתב שמדובר במניפת חזה עוף. כששאלנו את המלצרית לפשר המינוח היא חזרה עם התשובה שהכוונה שהשניצל משוטח דק דק. ייאמר לזכותו שלמרות שאכן היה דק הוא היה עשוי טוב ומשביע רצון. לא ייבשו אותו והציפוי האחיד העניק לו ממד של פריכות. יכולנו לבחור תוספת אחת ממגוון אפשרויות: פירה, צ'יפס, אורז, ירקות שורש, ירקות ירוקים, סלט ירקות. הצ'יפס שבחרנו היו דקים ופריכים אף הם. בדומה למנות הקודמות לא היה במנה אלמנט מפתיע או מייחד מבחינת הטעמים.

שניצל ב- דניאלה

המבורגר (65 ₪)
על מגש מתכת מכוסה בנייר דמוי עיתון הגישו לחמנייה שקלו אותה היטב ובתוכה קציצת ההמבורגר על פרוסת עגבנייה, בצל סגול וחסה חתוכה לרצועות. בנוסף הגישו על המגש פנכות עם קטשופ, מיונז וחרדל דיז'ון. פנכה נוספת גדולה יותר הכילה קורנישונים. התוספת שבחרנו הייתה ירקות שורש שכללו גזר, בצל, תפו"א וכרישה. לטעמי הבעיה העיקרית עם ההמבורגר הייתה שחסר בו שומן. למרות שהוגש במידת עשייה מדיום הוא היה יבש. התוספת שבחרנו, לעומת זאת, הייתה חביבה מאד.

המבורגר ב- דניאלה

מים מינרליים מוגזים (25 ₪).

לסיכום:

בעיני דניאלה היא יותר בית קפה שכונתי מביסטרו. יותר מכול התבאסתי שלא היה באף אחת מהמנות שאכלנו חותם או ייחוד.

אני מתקשה למצוא את הגורם שיניע אותי לחזור שוב.

 

אוכל

שתייה

אווירה

שירות

כללי

 

דניאלה
מעבר יבוק 5, שכונת נחלת יצחק, ת"א
טלפון: 03-7575477

אתר המסעדה

עמוד הפייסבוק