* המסעדה נסגרה *

מסעדת ק-פה האנוי נפתחה לאחרונה בכיכר רבין. זה הסניף הישראלי של מסעדת האם הפריזאית. לבעלי שני הסניפים, בארץ ובצרפת, יש עוד כארבעים מסעדות ברחבי העולם וניתן להניח שהם מביאים איתם הרבה ידע וניסיון.

בכניסה שלט ניאון עם שם המסעדה ושתי דלתות גדולות בצבע אדום בוהק. כשהגענו, התקבצו בסמוך לעמדת המארחות מספר אנשים שביקשו להיכנס. המארחות הודיעו שבימים הקרובים המסעדה מלאה וחילקו למאוכזבים כרטיסי ביקור. לשמחתנו הזמנו מקום מבעוד מועד. מאחורי הדלתות נתלה פרגוד גדול אף הוא בצבע אדום שנראה כמו מסך בתיאטרון שעם פתיחתו מתחיל המופע.

הכניסה ל- ק-פה האנוי – Ca Phe Hanoi

למסעדה מספר חלקים: שני חללי הסעדה עם אזורי ישיבה שונים ומגוונים, בר ומאחוריו אזור קצת יותר אינטימי ופחות פורמלי. על פי הפרסומים מדובר בשטח של כ- 600 מ"ר שיכלול גם בר נפרד במרתף, בר של מיצים בכבישה קרה שיפנה גם לרחוב, חדר פרטי ואזור המיועד לטייק אווי.

אני מניח שהרעיון של המעצבים היה ליצור מרחב סואן. אם כן, הם הצליחו בכך מאד. המקום עמוס בגירויים. מדפי במבוק משמשים כמחיצות ו/או כמדפים ו/או כמסגרת לשולחנות. על המדפים סודרו רטבים, אבקות, שמנים, שקיות, קופסאות שימורים ומה לא. ניתן להמשיך ולתאר את שלטי הניאון, את החלק האחורי של כסאות הבר שנצבעו באדום זרחני, את המטבח הפתוח, את התקרה הגבוהה, את רצפת הסומסום האפרפרה ואת עמודי הבטון החשופים בחלקם העליון. על המדפים היו גם מכלי אידוי ושקים גדולים כמו גם פסלים מוארים בצבעים עזים של פירות כמו אננס או אבטיח. התאורה אף היא הייתה מגוונת ומושקעת כמו פנסים סיניים ובמרכז החללים "מטריות" כסופות ענקיות שמשמשות צלמים מקצועיים. לגירויים החושיים ניתן להוסיף גם את הנרות הריחניים שהיו על השולחנות. בשלב מסוים כיבינו את הנר שלנו היות והריח היה מלאכותי ולא נעים לי. בעבר המקום שימש כבנק. דלתות של כספות וסורגי הברזל הם עדות לכך ואותם ניתן למצוא בשירותים הנמצאים בקומה מתחת. על הקיר הסמוך למדרגות המובילות לשירותים יש ציור קיר גדול וצבעוני של אנשים רבים בלבוש מסורתי.
בשורה התחתונה העיצוב לטעמי רועש מידי אבל בהחלט ייתכן שהוא יקרוץ לאנשים שאוהבים מקומות תוססים ופועמים.

ק-פה האנוי – Ca Phe Hanoi

נדמה שהקיר המצויר בירידה לשירותים נועד לאינסטגרם לא פחות מהיותו אלמנט עיצובי.

השירותים ב- ק-פה האנוי – Ca Phe Hanoi

מתי בפעם האחרונה השתמשתם בכספת של בנק בתור בית שימוש ? 🙂

מבחינתי התנועה הבלתי פוסקת הן של אנשי השירות והן של הלקוחות הוסיפה לתחושת חוסר השקט שהייתה קיימת גם כך בשל העיצוב. רק בחלק האחרון של ארוחתנו העניינים נרגעו מעט. יש לציין שמול רעשי המסעדה המוזיקה בתחילה לא הייתה רמה מידי. בהמשך יגבירו מעט את עצמתה ויעמעמו את האורות. באופן מפתיע המקום לא היה גדוש מידי. יכולתי לקבל את הרושם שהם מווסתים בצורה מרשימה את הלקוחות ואת העומס.

מלצרים רבים הסתובבו במרחב. המלצרית שלנו הייתה חביבה אבל השירות באופן כללי היה מעט לחוץ ומלחיץ. לא רק זאת, הייתה לי גם תחושה שהכול נעשה בצורה טכנית. אני מניח שעם הזמן הדברים ישתפרו היות וראיתי את האחראים מסתובבים בשטח בעיניים פקוחות ובוחנות והמלצרית אף ציינה שהם עדיין בהרצה.

את המטבח של ק-פה האנוי נבחרה לנהל נופר זוהר, מתמודדת העונה השנייה של משחקי השף. למרות גילה הצעיר יחסית, היא עבדה במספר מטבחים כמו הקייטרינג של פול אסנהיים, המזללה, כתית ולומינה של מאיר אדוני ואצל אייל שני. במשחקי השף ראיתי בה כישרון, שאפתנות ונחישות.

הגדרת המטבח בק-פה האנוי מעט מבלבלת. מצד אחד מוצהר שהם "בית לאוכל וייטנאמי אותנטי בליבה של תל אביב". מצד שני די ברור שנעשו במנות התאמות. ראשית המקום כשר (ללא תעודה) ובמטבח לא משתמשים ברטבים לא כשרים, בפירות ים ובחזיר המאפיינים את המטבח הספציפי. שנית בתפריט יש השפעות של אוכל צרפתי (ההשפעה מובנת בשל הרקע ההיסטורי של וייטנאם כקולוניה צרפתית) ואוכל ים תיכוני.

בתפריט כעשרים מנות בטווח מחירים שבין 22 ל- 68 ₪. אין חלוקה ברורה בין ראשונות לעיקריות אם כי המחיר יכול להצביע על הגודל. בחלק מהמנות הבסיס זהה (לדוגמה באו) והמילוי או חומר גלם מרכזי הם שמשתנים. יש סימון מיוחד למנות חריפות. המלצרית ציינה שהמנות אכן חריפות ולא פיקנטיות. בתפריט נפרד יש שישה קינוחים בטווח מחירים שבין 24 ועד 40 ₪. הקינוחים הם כמובן פרווה. לשאלתנו, המלצרית גם הסבירה שהמנות מוגשות לפי הקצב שקובע המטבח. למודי ניסיון ביקשנו להוציא את המנות אחת אחר השנייה. בכל עת שסיימנו מנה ביקשנו להזמין את הבאה בתור.

התפריט של ק-פה האנוי – Ca Phe Hanoi

בתפריט השתייה יש תשעה קוקטיילים בטווח מחירים שבין 42 ל- 52 ₪ ושלושה יינות ישראלים המוגשים בכוסות. המקום גאה במיוחד במיצים בכבישה קרה שלו והוא אף עתיד לפתוח בר/דוכן מיוחד עבורם. במיץ הסחוט בטכניקה הזו מתקבל מיץ ללא תוספים וללא פסטור ובו מירב האיכויות של הפרי או הירק מבחינת ויטמינים ומינרלים. את הארוחה בחרנו ללוות בקוקטייל ובמים. מתברר שבעת ביקורנו לא היו להם קנקני מים לשולחן אלא קנקנים מרכזיים. הייתי שמח אם אנשי השירות היו יוזמים בעצמם את המילוי חוזר.

הקוקטייל Lychee Mojito שהזמנו (42 ₪) כלל רום לבן, ליים טרי, עלי נענע ומספר פירות ליצ'י על שיפוד נפרד ולא כחלק אינטגרלי מהמשקה. ההגשה בכוס אננס עם שני סוגי קשים הייתה חביבה אבל המשקה היה דליל וחסר טעם מובחן. גם האלכוהול כמעט ולא הורגש.

הקוקטייל Lychee Mojito ב -ק-פה האנוי – Ca Phe Hanoi

פתחנו בשני סוגי ספרינג רול.

סאמר רול (22 ₪)
בקערית אמייל הגיעו שני רולים מדפי אורז ובתוכם כרוב סגול, גזר ואטריות אורז. בתפריט נכתב גם אננס וצ'ילי אבל לא הרגשתי בהם. לעומת זאת בלטו בצבעם פרחים אכילים. בצד הוגשו פנכה עם רוטב צ'ילי וליים ומספר עלים (חסה, נענע וכוסברה). אותם עלים יחזרו במנות רבות. המלצר שהגיש את המנה המליץ לחפון רול יחד עם העלים ולטבול ברוטב.

סאמר רול ב- ק-פה האנוי – Ca Phe Hanoi

רול פריך (24 ₪)
בקערית נוספת הוגשו באותה הגשה שני רולים של דפי אורז מטוגנים שהזכירו אגרול. במילוי במקרה זה במקום כרוב סגול ואטריות היו כרוב מאודה וטופו. ההנחיה הייתה דומה לחפון יחד רול עם עלים ולטבול ברוטב.

רול פריך ב- ק-פה האנוי – Ca Phe Hanoi

בשתי מנות הספרינג רול הביצוע היה טוב. הירק הקרין רעננות והשילוב עם הרולים היה נעים.
מספר ההערות הנוגעות לשתי המנות: הרוטב בצד היה בעל חמיצות רבה מידי; בכלים נקוו מים מעלי התבלין שלא יובשו כהלכה; אולי הסיבה נעוצה בהרצה אבל בחשבון הסופי לא חויבנו על שתי המנות.

פו-בו (68 ₪)
לפי התפריט זהו מרק וייטנאמי המתבשל כ- 7 שעות. במרק היו מח עצם, חתיכות בשר, אטריות אורז בצורת ריבועים, בצל וכוסברה וייטנאמית. בצד היו עלי בזיליקום, חתיכת ליים, דייקון, נבטים, פרוסות צ'ילי וכוסברה כתוספות שניתן להוסיף למרק לפי בחירה.
המרק אמנם לא היה סמיך אך הוא היה עשיר בטעמים עם בולטות לאניס שאני אוהב. כמויות הבשר ומח העצם היו מאד מכובדות. לריבועים קטנים מדפי האורז שהיו בתחתית הקערה פחות התחברתי במיוחד בשל מרקמם הקשה. ניתן היה להשתמש בתוספות אך גם בלעדיהן המנה הייתה טובה.

פו בו ב- ק-פה האנוי – Ca Phe Hanoi

באו בון (56 ₪)
התפריט מגדיר את המנה כמנת דגל מהמטבח הוייטנאמי. על בסיס של אטריות אורז, ירקות (גזר, חסה ונבטים) ועלי תיבול (כוסברה ונענע) מגישים תוספת הנעשית בווק. ניתן לבחור ב- סלמון (64 ₪), בקר (68 ₪) או תוספת צמחונית (52 ₪). אנחנו בחרנו בעוף שהוגש עם בוטנים ובצל ירוק, .
המליצו בפנינו לערבב את המרכיבים כולל הרוטב הפיקנטי הנמצא בתחתית הקערה וכך עשינו.
אטריות האורז הוגשו בטמפרטורת החדר. התוספת הבשרית הייתה חמה. המנה הייתה קלה וטעימה אם כי מעט חריפה מהמצופה בעיקר בגלל חתיכות פלפל חריף. מוטיב הירק על סוגיו הוסיף את הפן הרענן והמרגיע. הרגשתי במנה גם טעמים של למון גרס וג'ינג'ר.

באו בון ב- ק-פה האנוי – Ca Phe Hanoi

באו ראגו בקר (68 ₪)
שלוש לחמניות סיניות הוגשו בכלי אידוי על נייר חום. ניתן היה לבחור בין שני מילויים ראגו פטריות או ראגו בקר. בחרנו באופציה השנייה שעיקרה זנב עגל בבישול ארוך. בכל באו היו גם איולי אסייתי, עלי תבלין (נענע וכוסברה), שאלוט וצ'ילי.
הלחמניות היו אווריריות ועדינות. הן עטפו את המילוי הבשרי והסיבי שהפך לקרמלי ולדביק בתהליך הכנתו. מבחינת הטעם הבחנתי במיוחד במתיקות ובמליחות. עם זאת המליחות היא זו שנתנה את הטון הסופי והשתלטה. אף אלמנט מהאלמנטים שהיו בלחמנייה הירק ו/או הצ'ילי לא הצליח לאזן אותה. להערכתי זה יתוקן.

באו ראגו בקר ב- ק-פה האנוי – Ca Phe Hanoi

חריימה קארי עם בר ים על הפלנצ'ה (68 ₪)
דוגמה טובה למנת פיוז'ן. במקום הדג ניתן היה לבחור בטופו מטוגן.
בצלחת עמוקה הוגש תבשיל שכלל, בין היתר, חלב קוקוס, עגבניות, פלפלים, גרגירי חומוס וחתיכות דלעת. מעל הונחו נתח קטן של פילה בר ים שנעשה על הפלנצ'ה, שבבי קוקוס גדולים, כוסברה ופלפל אדום לא חריף. בצד הוגשה קערית אם אורז יסמין וחתיכות קוקוס.
ברמת הטעם זו הייתה מנה חריפה מאד אבל גם טעימה מאד. הרוטב היה סמיך ועשיר עם שפע של טעמים. בתפריט מודגש שהם מכינים את הקארי בעצמם. בכלל כל המרכיבים כולל הדג והאורז הסתדרו נהדר זה עם זה. מנגד קשה להתעלם מן העובדה שהדג הקטן למדי הונח על התבשיל. בחריימה הדג הוא חלק אינטגרלי מהתבשיל. באותה מידה ניתן היה לצרף כל חומר גלם אחר.

חריימה קארי עם בר ים על הפלנצ'ה  ב- ק-פה האנוי – Ca Phe Hanoi

לסיכום

נראה כי ק-פה האנוי פונה לקהל רחב, ממוקם במיקום אטרקטיבי והתפריט שלו, גם אם אינו אותנטי, מבוצע היטב בסך הכול ונותן תמורה טובה.

למרות שביקרתי בשלב כל כך מוקדם בחיי המקום אני מודה שקבלתי את התחושה שיש בעל בית, שיש יד מכוונת ושיש רצון להשקיע בלקוח כמו שהשקיעו בכל יתר הפרמטרים במקום. שום דבר לא נעשה כלאחר יד.

אמנם ק-פה האנוי לא יהפוך למסעדת הבית שלי אבל נראה שהוא כאן בכדי להישאר וסועדים רבים יצאו ממנו אל הכיכר מרוצים ומחויכים.

אוכל:  

שתייה:  

אווירה:  

שירות:  

כללי:  

ק-פה האנוי
רחוב מלכי ישראל 3 תל אביב (פינת פרישמן)
טלפון : 03-6771184

אתר המסעדה

עמוד פייסבוק

עמוד האינסטגרם

נפרדים מ- ק-פה האנוי – Ca Phe Hanoi

נפרדים לשלום