*המקום נסגר *

חומוס בטעמים או חומוס בצבעים אינם תופעה חדשה. הוספת סלק, קארי, עשבי תבלין וכדומה מעניקים לחומוס מראה צבעוני וטעם ייחודי.

מנות חומוס כאלה ניתן למצוא במסעדות שונות בעולם. לעומת זאת בארץ הס מלהזכיר. נדמה שגם ככה ניטשים מאבקים קשים בין חובבי החומוס סביב אסכולת החומוס המועדפת עליהם. כל אחד בוחן באופן מדוקדק את מרכיבי המרקם והטעם: אווריריות, סמיכות, חמיצות, מתיקות, כמות הטחינה, שמן הזית או השום והמסקנות ברורות, הלנו אתה או לצרינו. הוספת ממד נוסף כמו צבע או טעם "זר" לקלחת עלולה להתלקח למלחמה של ממש.

המקום החדש, שנפתח לאחרונה בפינת הרחובות בוגרשוב-בר כוכבא, מציע חומוס בטעמים. אמנם מדובר במקום קטן הנמצא במרכז הפיילה התל אביבית המגוננת אולם קשה שלא להעריך את החלוציות והאומץ של הבעלים. בנוסף קרן הרחוב הזו שימשה כאכסניה למקומות שונים שלא צלחו. מעניין אם הקונספט הנועז יצליח להסיר את הקללה מעל המקום. ראוי לציין שבאזור ניתן למצוא את משוואשה מוסד חומוס פופולרי ולא מעט תחרות בגזרת האוכל המהיר כולל חומוסיות.

בר חומוס בטעמים

ביקרתי ב- בר חומוס בטעמים בשתי הזדמנויות שונות. למעט תפריט מנות החומוס, הכול פשוט כאן, מאד פשוט. העיצוב ללא עיצוב והשירות נעדר טקסיות. סגירת החורף שלהם מאפשרת להתנתק מעט מרעשי הרחוב ולהתחמם מקרני השמש החודרות פנימה בצהרי היום. בשלב זה המקום פתוח עד 19:00. בנוסף לרגעים הרגשתי שעודף הרצון לרצות הפך למעיק.

בר חומוס בטעמים

בתפריט ניתן למצוא בנוסף למנות החומוס גם שקשוקה, מסבחה, מנת היום ומרק היום. כמו כן סלטים, צ'יפס, פלטת מטוגנים ומספר קינוחים. תפריט השתייה מינימלי.

התפריט של בר חומוס בטעמים

בפעם הראשונה התמקדתי בחומוס. מתברר שניתן להזמין מנה משולשת, כלומר ניתן לשלב שלושה סוגים של חומוס במנה אחת. חששתי מעודף/בלבול טעמים אבל המלצרית הרגיעה והחלטתי לנסות. בחרתי בשילוב של חומוס שיפקה, חומוס קארי וחומוס סלק (36 ₪). הוספתי ביצה קשה (+3 ₪) וסלט (15 ₪). מנת חומוס כוללת גם שתי פיתות (רגילות או מקמח מלא), סלסת עגבניות, רוטב שום לימון וחריף (סחוג). הפיתות מקמח מלא היו מרובעות. גימיק נחמד. הרטבים בצד היו בסדר. סלט הירקות הקטן כלל בעיקר כרוב סגול ועלים ירוקים. מעליו פוזרו גם גרעינים (צנוברים, חמניות). בירקות היה תיבול לימוני והם היוו סוג של איזון לפחמימות ולחלבונים.

פיתות מרובעות ב- בר חומוס בטעמים

הצבעים בקערה היו עזים קצת כמו ציור פסיכדלי. המנה הייתה מכובדת בגודלה וכללה בנוסף לשלושת סוגי החומוס שהזמנתי גם טחינה ממספר סוגים (ירוקה, עם קארי ורגילה). הביצה הקשה, שנראה כי עמדה זמן מה, הגיעה פרוסה ועם מעטה פפריקה מעליה. בנוסף הונחו במרכז מספר סוגי מחמצים (גזר, פלפל). את האוכל ליוויתי בשליש כוס בירה קרלסברג (18 ₪) שהגיע עם קערית זיתים מהסוג המריר.

סוגי החומוס השונים היו מהזן הרך והמשחתי. לכל אחד היה טעם מובחן. עם זאת הטעמים לא היו תוקפניים ולכן השילוב שלהם היה מוצלח. יש לציין שכאשר טעמתי את החומוס לבד הרגשתי בטעם נטייה למתקתקות. כשניסיתי לרדת לעומק העניין, נשללה האפשרות שיש המתקה באמצעי כזה או אחר. המתיקות, כך נטען בפניי, קשורה לזן החומוס.

נהניתי מהארוחה הזו שיצרתי לי. בכל ביס היה שילוב נעים של טעמים שונים. יצאתי שבע ומרוצה.

חומוס בטעמים ב- בר חומוס בטעמים

בפעם השנייה התמקדנו במנות שאינן חומוס. מנה אחת של שקשוקה חצילים (35 ₪). מנה שנייה ספיישל מוסקה (54 ₪). המנה השנייה כללה גם מנת חומוס אישית ומנת סלט אישית. צרפנו גם בקבוק מים מינרליים גדול (10 ₪).

ביררנו מראש האם השקשוקה נעשית בעת ההזמנה והתשובה הייתה חיובית. השקשוקה הגיעה בכלי מכוסה במכסה מתכתי. נראה שמצע החצילים, העגבניות, הבצל והפלפלים הוכן מראש ואליו נוספו שתי ביצים. הביצים נעשו יתר על המידה לעומת החצילים שנעשו קצת פחות ממה שהיו צריכים להיעשות. הטעמים, בניגוד לטעמי החומוס, לא שכנעו אותי. הותרנו חלק מהמנה.

ספיישל המוסקה התגלה כקציצה עם עשבי תיבול בתוך שתי דסקיות חציל ולידו מפרום. שניהם ברוטב עגבניות מלווים באורז ותבשיל זיתים ברוטב עגבניות פיקנטי. גם כאן נרשמה אכזבה הן מהפרשנות של המנה והן מטעמיה. החומוס והסלט, שהפעם לווה בגרעיני רימון, היו בסדר גמור.

הארוחה השנייה הייתה מאכזבת.

ספיישל מוסקה ושקשוקה חצילים ב- בר חומוס בטעמים

לסכום

אם מגיעים ל- בר חומוס בטעמים כדאי להיצמד למנת חומוס, היא יכולה לסגור את הפינה. בשאר המנות לא מצאתי למקום כל יתרון יחסי על פני מקומות אחרים בעלי אופי דומה.

 

בוגרשוב – בר חומוס בטעמים
רחוב בוגרשוב 61 תל אביב
טלפון: 054-4272493

עמוד הפייסבוק