AKA44 הוא מתחם בילויים ברחוב נחלת בנימין 44 בת"א. המתחם משתרע על שתי קומות וניתן למצוא בו שלושה אזורים המחוברים זה לזה אך פועלים עצמאית. כל אזור מציע חווית בילוי שונה: בר קוקטיילים בכניסה וכחלק מהרחוב, בר שף/בר אוכל בחלק הפנימי ובקומה השנייה בר יין עם מרפסת פתוחה הצופה אל הרחוב.

דיווחתי על ארוחה שאכלתי בבר האוכל סמוך לפתיחת המתחם. מסקנותיי היו שהמקום רועש ושהמנות מעניינות וטעימות אך קטנות מאד יחסית למקובל. בסך הכול הרגשתי אז שלמקום היו סממנים של טאפאס בר יותר מאשר של מסעדה ממש.

מספר חודשים לאחר הפתיחה התבצעו חילופי גברי במטבח. השף איתי קושמרו (בית קנדינוף, כתית) החליף את השפים אלון פלד ואביב כהן. בשונה מבליץ הפרסומים עם הפתיחה, ההחלפה התבצעה בשקט יחסי.
את מעשי ידיו של איתי פגשתי ב- בית קנדינוף ואהבתי.
לאחר השינוי החלו להצטבר על AKA44 דיווחים חיובים וסקרנותי התעוררה.

AKA44

הגענו בשעת ערב מוקדמת.
ברמת העיצוב לא הבחנתי בשינוי משמעותי מהפעם הקודמת.
מבחינת האווירה, למרות שהיו סועדים במספר שולחנות ניכר שהמקום רק "מחמם מנועים". כשנצא בסוף הערב  המקום על כל חלקיו יאויש במבלים רבים, רובם צעירים. בתחילת הערב לא הייתה בעיה של רעש אבל ככל שהתרבו הלקוחות המקום הפך לרועש יותר ויותר.
השירות היה טוב מאד. כל שאלה וכל בקשה נענו והוצאת המנות הייתה בדיוק בקצב המבוקש.

AKA44

לכל אזור במתחם יש תפריט אוכל מעט שונה. אנחנו קבלנו, מן הסתם, את התפריט של בר האוכל. בעיני הוא אקלקטי וקשה לאפיינו. באתר של AKA44 מציינים בצורה ערטילאית  שמדובר ב- "תפריט מסקרן שנשען על חומרי גלם עונתיים המבוססים על הדגה והאדמה שלנו." המלצר ציין שהמנות אינן גדולות, שהדגה טרייה ושהפסטה נעשית במקום. ניתן להוסיף שהם מציעים גם תפריט מיוחדים קטן משעה 20:00. היות והגענו מוקדם יותר, לא קבלנו אותו. ניסיתי להבין את ההיגיון שעומד מאחורי מניעת תפריט המיוחדים בשעת ערב מוקדמת. מההסבר שקבלתי ניתן להבין שהם מכוונים לקהל שמגיע בשעות מאוחרות יותר. כדי שהמנות המיוחדות לא ייגמרו הם מעכבים את הוצאתן. המלצר הבטיח להביא לנו את תפריט המיוחדים ברגע שיוכל וכך עשה. הצלחנו "להשחיל" לארוחה מנה אחת מהמיוחדים.

התפריט ב-בר האוכל של AKA44

תפריט השתייה שקבלנו כלל תפריט קוקטיילים ובו 24 קוקטיילים במחיר אחיד של 58 ₪. הקוקטיילים מחולקים ל-4 קבוצות: קליל-נעים, טרופי-אקזוטי, נועז-הרפתקני, ו-קלאסי-אלגנטי. כל קוקטייל זוכה למשפט קצר ולרוב משעשע שמתאר אותו. בנוסף הוגש תפריט ובו שתייה קלה, 5 בירות ו- 14 יינות (6 לבנים, 5 אדומים, מבעבע, רוזה ו- כתום). למעט המבעבע, כל יתר היינות הוצעו גם בכוסות. גם כאן כל יין זכה למשפט מתאר לרוב משעשע. אין ציון של שנת בציר לצד היינות. ניתן להביא יין מהבית ולשלם 65 ₪ דמי חליצה.
למי שמחפש יינות מעניינים יותר, קיימת אפשרות להזמין גם בבר האוכל מתפריט בר היין שהוא גדול ומגוון.

פתחנו ב- לחם מחמצת (32 ₪)
שתי פרוסות עבות וגדולות (חגי והלחם) הוגשו לצד קערית ובה ריבת כרישה וחמאת טאסוס מוקצפת. מעל פוזר מעט מלח מלדון.
למרות המותג, הלחמים היו לי כבדים ולא מאד מעניינים. לעומתם, הממרחים הפתיעו לטובה. הם היו סבבה כל אחד בנפרד ועוד יותר ביחד. לא נתקלתי בצורך למילוי חוזר ולכן לא ביררתי אבל אם לא ניתן לקבל מילוי חוזר של הלחמים ו/או הממרחים אזי מנת הלחם יקרה.

מנת לחם ב-בר האוכל של AKA44

סשימי (78 ₪)
פרוסות אינטיאס הונחו ברוטב שהורכב משמן זית, רוטב פיקנטי ו-ויניגרט. מעל פוזרו, זרעי חרדל מותססים, עירית קצוצה ועלים.
הדג, שהוגש בטמפרטורת החדר, עשה רושם טוב. הרטבים המלווים היו עדינים. הוויניגרט הרגיש כמו קרם עדין. זרעי החרדל הוסיפו מרקם מתפצפץ. למרות העדינות ניתן היה להרגיש נגיעות של מליחות וחרפרפות. מנה שראוי לצרף לה לחם כפי שעשינו.

סשימי אינטיאס ב-בר האוכל של AKA44

טרטר בקר אמריקן (72 ₪)
הטרטר, שכלל גם קרם חלמון, צנוברים ועשבי תיבול, הוגש על שני מלבני טוסט מלחם פרמזן.
הקרוסטיני היוו מצע פריך וטעים. בתערובת לא הרגשתי באלמנטים שבדרך כלל מוסיפים ל-Steak Tartare  כמו צלפים, מלפפון חמוץ או אנשובי. עם זאת המליחות הורגשה היטב (נתקלתי בגבישי מלח) והייתה גם חרפרפות נוכחת וטובה. הגרסה המקומית של הטרטר הייתה טעימה.
אציין שהטוסטים לא היו זהים בגודלם ושלדעתי מחיר המנה נמצא ברף הגבוה.

טרטר בקר אמריקן ב-בר האוכל של AKA44

אנילוטי גבינות (88 ₪)
כמות מכובדת של כיסוני פסטה, שמולאו בגבינת שמנת, הוגשו עם אפונת גינה ברוטב ע"ב חמאה, יין לבן ומרווה. מעל גורד פרמזן.
האנילוטי עבודת יד היו טיפה רכים אבל שמרו על צורה ומבנה. המילוי היה קרמי ועדין. הרוטב המלווה נתן את הטון בצורה טובה. האפונה הוסיפה מתיקות וכמובן מרקם. לביס היה טעם שנמשך כמו הד. יופי של מנה.

אנילוטי גבינות ב-בר האוכל של AKA44

טליאטלה קלמרי (104 ₪)
הפסטה עם טבעות קלמרי הוגשה בחמאת ציר עגבניות צהובות ושום ירוק. מעל עירית קצוצה ופרמזן מגורד.
הפסטה בכמות מכובדת נעשתה אל דנטה והייתה טובה. ברוטב עם טעמי החמאה בלטו חמיצות נעימה וחריפות מעודנת. לעומת הרוטב, הקלמרי עצמם נע(א)למו במכלול.

טליאטלה קלמרי ב-בר האוכל של AKA44

* שתי מנות הפסטה היו גדולות, שונות זו מזו ומבוצעות היטב. אהבתי.

תמנון בפחמים (82 ₪)
בקערית עם רוטב טעים (חמאה חומה, ציר תמנון ופנצ'טה של טונה בלו פין) הונח מלבן רושטי מעושן שנעשה מתפו"א ופרמזן ומעליו כמות נאה מאד של זרועות תמנון שעברו ג'וספר. גרמולטה ופלח ליים חתמו את ההגשה.
זרועות התמנון רוככו היטב וקיבלו את טעמי הגריל. צורת הרושטי הייתה שונה מהקלאסי ומרקמו הזכיר גרטאן. טעמו המתון נתמך ברוטב שהוסיף את עיקר הטעמים. בלטו לטובה מליחות, חריפות וטעמי עישון שהיו בדיוק במידה. אני חושב שאם היו מצליחים להוסיף באיזו שהיא דרך עוד קצת חמיצות (הליים לא הספיק), שילוב הטעמים היה מושלם. מנה טובה שלדעתי יותר מתאימה לחורף.

תמנון בפחמים ב-בר האוכל של AKA44

שיפוד וואסיו וליה (102 ₪)
המנה מתפריט המיוחדים.
על קרם בטטה לבנה הונח שיפוד, שכלל קוביות וואסיו. מעל רוטב עשיר וגרמולטה. צ'יפס ארטישוק ירושלמי חתמו את ההגשה.
הבשר היה רך ועשוי מצוין. הקרם והצ'יפס היו מוצלחים גם במרקמם וגם בטעמם. מצאנו את המנה קטנה אך טעימה.

שיפוד וואסיו וליה ב-בר האוכל של AKA44

ליווינו את הארוחה במים רגילים וביין שהבאנו.

Kumeu River Mate's Vineyard Chardonnay Auckland 2021
יין ניו זילנדי מחלקה מובחרת של היקב. היין קיבל ציוני מבקרים גבוהים מאד.
צבע קש בהיר. האף מאד מתאים לפה. מלא ועשיר מבלי לגלוש לחמאתיות או בשלות יתר. לא ניכר עץ. יש מינרליות טובה וחמיצות נהדרת. למרות שמדובר ביין עולם חדש, הוא מזכיר בגישתו שסן מונרשה טוב.

Kumeu River Mate's Vineyard Chardonnay Auckland 2021 ששתינו ב- AKA44

לסיכום

הביקור הנוכחי ב- AKA44 היה מוצלח מקודמו בעיקר בזכות האוכל. בעוד שבפעם הקודמת המנות שהזמנו נתנו תחושה של טאפאס בר, הפעם, התחושה הייתה שאני סועד במסעדה של ממש והיד שמכינה את המנות היא יד טובה ומדויקת.

AKA44
רחוב נחלת בנימין 44
טלפון: 03-9443944

אתר אינטרנט

דף הפייסבוק

עמוד האינסטגרם