נסענו לצפון. בין לבין החלטנו לשוב ולבקר ב- שראביכ.

בתחילה יעקוב, הבעלים של שראביכ,  לא נראה בשטח. שלוש נשים הן שטיפלו בלקוחות ובהכנת המנות. היות שקיוויתי לטעום מהדברים המיוחדים שיעקוב מכין, החלה להתגנב אצלי תחושת החמצה.

החלל הצנוע של שראביכ

לאחר שהתיישבנו קיבלנו סלסלה עם פיתות ולצדה מספר פתיחים שכללו מלפפונים, לפת, כרובית וגזר כבושים וזיתים.
למעט הזיתים אף אחד מהפתיחים לא עשה עלי רושם מיוחד.

פתיחים ב- שראביכ

פתחנו במספר תבשילי/סלטי עשבים. מחיר כל אחד מהם  15 ₪ .

עולש עם מעט בצל מטוגן, חובזה (חלמית) ו- עלי שומר עם עדשים. לעולש הייתה מרירות עדינה. הוא היה מעט תפל והוספת מלח שיפרה אותו. לחובזה היו טעמים נוכחים וייחודיים. ב-עלי השומר בלט מאד הכמון.

בנוסף הזמנו חצי מנת חומוס. מתברר שקיימת אופציה לחצאי מנות צריך רק לבקש. בדומה לפעם הקודמת החומוס שלווה בגרגירים ושמן זית היה מהסוג הקרמי.

חומוס, עולש, חובזה ועלי שומר עם עדשים ב- שראביכ

חביתת עשבים (25 ₪) הייתה מעין השלמה של הפעם הקודמת.
לאחר ההזמנה, יעקוב הגיע לשולחננו. אורו עיניי. הוא שאל אם נרצה את החביתה שלנו עם הלקט המיוחד שאסף לאחרונה. כמובן שהשבנו בחיוב. החביתה הוכנה עם אספרגוס בר (אספרג החורש) ו- דלעת הנחש. לפי יעקוב, השניים מתחברים זה לזה לא רק בצלחת אלא גם בטבע. דלעת הנחש היא מטפס שצומח בערך בין מרץ למאי והיא צומחת לצד/על האספרגוס. כשהחביתה הונחה על שולחננו, הוא המליץ בחום לסחוט את חצי הלימון שצירף. בזמנו שמעתי טובות על חביתת העשבים של יעקוב. גם אם חביתה היא בסך הכול חביתה, זו הייתה חביתה מעניינת ועשירה לא רק בשל הירק הייחודי אלא גם בזכות הבצל, מיץ הלימון שנסחט והתבלינים שנוספו לה.

חביתת עשבים ב- שראביכ

מסככן / מסאחן  (חצי מנה – 30 ₪)
שכבה נאה של תערובת בשר עוף מפורק עם בצל וסומאק הונחה על המאפה (לפי התפריט פיתה מהטאבון, במקרה זה מחציתה). כמות הבשר הייתה מכובדת. בטופינג הרגשתי בטעמים רבים, ביניהם קינמון וציפורן. היה גם אלמנט מתקתק. הטעמים השתלבו זה עם זה בעדינות. כמו בפעם הקודמת נהניתי מהמנה.

מסככן / מסאחן ב- שראביכ

את כוסות הפלסטיק הנמצאות על השולחנות ניתן למלא במים ממתקן המים המינרליים בפינת המסעדה. ויתרנו על הקפה הניתן על חשבון הבית בסוף הארוחה.

שילמנו והמשכנו בדרכנו.

 

לסיכום

חשוב להדגיש, יותר משמדובר במסעדה מדובר במקום אוכל פשוט, נעדר יומרות, שהמנות המוצעות בו טעימות והמחירים מתונים מאד. במועדים שביקרתי ההתנהלות אף הייתה רגועה ונינוחה. עבורי מדובר בשילוב מנצח.

בביקור הנוכחי חוויתי גם את אלמנט העשבים שיעקוב חיאט מתגאה בו. אין לטעות, לא מדובר בזיקוקי דינור אלא הקסם הוא ביד העדינה, בעשבי הבר הלא שגרתיים ובאנשים שעושים את מה שהם עושים עם אהבה ובצניעות.

עם מסקנות דומות יצאתי מ- שראביכ גם בפעם הקודמת.

 

אוכל

אלכוהול: אין

אווירה

שירות

כללי

 

שראביכ (יעקוב חיאט)
כפר ראמה – פונים שמאלה בכיכר של הכניסה המזרחית לכפר (כביש 864).
ניתן להחנות ברחוב או לרדת לחניית המבנה הנמצא כ- 50 מטר מהכיכר.
04-9995768
050-9110230
כדאי להתקשר מראש ולברר ימים ושעות פתיחה.
לא מקבלים כרטיסי אשראי.

דף פייסבוק (לא רשמי)