פורסם במקור באוגוסט 2010.

הישוב Saint Aubin de Medoc נמצא בקצה השוליים הצפון מערביים של פרברי העיר בורדו בשערי כרמי Medoc.
כפי שנרמז באתר בית המלון Le Pavillon de St Aubin שבו נמצאת המסעדה Thierry Arbeau , מדובר באזור שהאטרקציה העיקרית בו היא ככל הנראה המסעדה עצמה. במהלך השהות שלנו במקום, שאלנו את עצמנו מה קדם למה. האם בית המלון הוא שקדם למסעדה או שהמסעדה Thierry Arbeau היא שקדמה לבית המלון ובעקבות הצלחתה הקימו אותו ? מה שניתן לומר בוודאות של- Thierry Arbeau יש שם טוב. יש לה 2 מזלגות ב-מישלן, 2 מצנפות ב- Gault Millau ו- 2 צלחות במדריך Hubert (כך לפי חוברת קטנה שהייתה בחדר בבית המלון). כמו כן מוזכר בפרסומים שהשף שלה עבד ב- Grand Vefour ועם Michel Guerard.

בית המלון הקטן שהוקם ב- 2001 הוא מבנה פשוט, אם כי חזיתו מזכירה חזית מבני אחוזה בדרום ארה"ב. פארק קטן עם פינת חי חמודה נמצא לצידו. המסעדה Thierry Arbeau איננה ראוותנית או יוצאת דופן בעיצובה. תקרה גבוהה, ריהוט פשוט ונוח, גופי תאורה דרמטיים וקמין נחמד (שלא עבד בערב ביקורנו) מעטר את אחד הקירות. צהוב, כתום ואדום הם הגוונים הבולטים.

את בית המלון מנהלת Patricia – אשתו האלגנטית של השף כשלצידה בתם הנמרצת. הבת עם אנגלית מושלמת תמרנה בחן וביעילות בין אורחי המלון ואורחי המסעדה (המסעדה נמצאת בקשר עין עם עמדת הקבלה). גם האם עזרה באירוח.

אמנם המסעדה Thierry Arbeau אינה גדולה אבל כל השולחנות בערב ביקורנו היו בתפוסה מלאה. על בסיס השפה שנשמעה מכל עבר, נראה לי שכל הנוכחים (מלבדנו) היו מקומיים.

בתפריט יש אופציות בחירה שונות ומודולאריות. התייעצנו עם הבת והחלטנו לבחור את ההצעה "The Discovery Menu". בעבור 45 € לסועד קבלנו מעין מיני ארוחת טעימות (שלושה חצאי מנות ולבסוף קינוח). החלטנו מה אנחנו רוצים וההזמנה הועברה למטבח.

תפקוד הצוות הקטן היה מדויק. גם האם, גם הבת וגם שני המלצרים נתנו שירות קשוב אך לא מנדנד. זה היה המקום היחיד בכל הטיול שבו נשאלנו וניתן היה גם להרגיש שמתכוונים לכך- "האם המנות לשביעות רצוננו ?"

היות והגענו ל- Thierry Arbeau לאחר יום עמוס בחוויות יקבים וטעימות יין ולמחרת היינו מתוכננים להמשך הביקור ביקבים, החלטנו הפעם לוותר על שתיית יין נוספת ולהסתפק במים (6 € ). כמובן שלא התאפקנו והצצנו בתפריט היין. ניתן לציין שהוא ראוי ומכובד. אפשר להניח שהקרבה לאזורי היין המפורסמים בעולם תורמת את שלה. מסקנתי לגבי תרבות היין הטובה התחזקה כשראיתי את כוסות היין.

לחמניות הוגשו לאורך כל הארוחה.

ספלון מרק סרדינים ויוגורט קר עם  אסקרגו, אפיפית ושזיף עטוף בחזה אווזהפתיח כלל שלוש מנות קטנטנות (מנות ביס) שהוגשו בצלחת מוארכת:

מרק סרדינים  ויוגורט – קר. המרק היה מתובל ולהפתעתי (אני לא חובב סרדינים) טעים.

אסקרגו ביין אדום לצד אפיפית פריכה. נראה כי האסקרגו עבר בישול איטי. נוכחות בצל הייתה אף היא מורגשת. החלק הזה היה מעט מלוח אך מעניין.

שזיף עטוף חזה אווז. מנת ביס חמימה וחביבה.

לטעמי היה פה שילוב שונה ומעניין של מרכיבים. אני לא בטוח שהבנתי את הסיפור שהיה על הצלחת (אם בכלל היה כזה) אבל מבחינת העשייה ניכרת כבר כעת יד יצירתית.

שרימפס על "פנקייק" ב- Thierry Arbeauמנה ראשונה

על מעין פנקייק ('בליני' בתפריט אם כי לא בליני קלאסי) הונח תרד חלוט. שיפוד של שלושה שרימפס הונח מעל. רוטב קארי פיקנטי על בסיס חלב קוקוס חתם את התמונה. השרימפס היו מהסוג הטרי, עבים ועסיסיים. מנה טעימה מאד.

 

ריזוטו שחור עם לובסטר ב- Thierry Arbeauמנה שנייה

ריזוטו שחור עם חתיכות לובסטר קנדי בקרם שמנת וזעפרן. ההקרמה לא הזכירה במאום את הסגנון של פעם. המנה הייתה עשירה ומאד מנחמת.

 

טורנדו רוסיני ב- Thierry Arbeauמנה שלישית

טורנדו רוסיני – הבשר היה באיכות מצוינת, עשוי במידה הנכונה. הכבד מעולה. הכרישה עליה נח הבשר הייתה רכה ומענגת. הבסיס שהיה מעין בצק החזיק היטב את כל המבנה וספג את טעמי הרוטב מבלי לאבד את מרקמו. רוטב היין המצומצם (בתפריט כתוב שהיין מענבי שועל) היה טעים. מנה שבוצעה בצורה מושלמת.

 

פלטת קינוחים במסעדת Thierry Arbeauפלטת קינוחים

סופלה שוקולד עם קרמל

מאפה פטל

גלידת ווניל על מאפה עם תותים

משקה שקדים

למרות הפוטנציאל לא הייתה הגזמה במתיקות. שורת קינוחים מגוונת, מעניינת וטעימה.

סיימנו באספרסו ( 3 € ) שהגיע עם קנל בנוסח הסבתא המקומית.

אספרסו וקנל בסיום הארוחה ב- Thierry Arbeau

לסכום :

המסעדה Thierry Arbeau מציעה אוכל צרפתי מודרני עם השפעות בינלאומיות. השף היצירתי השכיל להשתמש בחומרי הגלם המשובחים והמנות היו מאד לטעמי. ההסתייגות היחידה היא שניתן היה לשפר את עיצוב המנות ולהגישן בצלחות שיחמיאו לאוכל המעולה.

בזכות המסעדה והאוכל שלה היה שווה להעביר את הלילה במקום. הפתעה טובה.

 

Restaurant Thierry Arbeau
Le Pavillon de St-Aubin
Le Hiou, route de Picot F
Saint-Aubin-de-Medoc
05.56.95.98.68