פורסם במקור באוגוסט 2010.

כששאלנו ב- Chateau Lamothe du Prince Noir על מקום שכדאי לאכול בו ארוחת ערב, Veronique המליצה על שני מקומות אשר יכולים לשקף את המטבח המקומי (דרום מערב צרפת). האופציה הראשונה הייתה לנסוע לעיר בורדו ל- La Tupina הידועה כאחת מהמסעדות הבולטות באזור או לסעוד ב- L'Atmosphere– מסעדה פופולרית הממוקמת בישוב קטן בקרבת מקום. החלטנו לא להרחיק ולא להסתבך בהגעה לעיר ובחזרה ממנה לאחר שתיית יין. בחרנו באופציה השנייה. הזמנת מקום בוצעה בעבורנו.

מסעדת L'Atmosphere

כשהגענו, הופתעתי לגלות שהמסעדה הגדולה הייתה מלאה מפה לפה. המקום אינו פורמאלי והיו בו סועדים מסוגים שונים: משפחות, קבוצות, זוגות וגם מספר תיירים כמונו. התחלופה הייתה רבה ולקראת השעה 21:00 החלו רבים לעזוב.

למסעדה שני אולמות גדולים ובנוסף מרפסת נחמדה עם deck מעץ. חלק זה לא פעל בערב ביקורנו. העיצוב מודרני ודרמטי אם כי בעיני הייתה לו נטייה לקיטש. תנור לבנים שפעל ללא לאות נמצא בקצה האולם שבו ישבנו ונראה לא שייך.

בתפריט המסעדה ניתן למצוא מגוון רחב של אפשרויות. יש בו שילוב של מסעדה,  רוטיסרי (בשרים על האש) ופיצרייה (יש תפריט מיוחד לפיצות הנעשות במקום). בנוסף לתפריט הקבוע יש לוח עליו מופיעות בגיר מנות היום. המחירים לא נמוכים ומזכירים במשהו את מחירי המסעדות הבולטות בארץ, במיוחד במנות העיקריות.

אנשי שירות רבים התרוצצו בין הלקוחות. הם היו צעירים, אופנתיים ומלאי מרץ. התקשורת עם המלצרית שלנו הייתה בעיקרה בצרפתית אולם ניתן היה להיעזר גם באנגלית בסיסית. קיבלנו יחס נחמד, צמוד ומאד משתדל. עד כמה שיכולתי לשים לב, המלצרית שלנו התנהלה כמו כל יתר המלצרים.

הזמנו:

פואה גרה  17 €

מתברר שגם על המקום הזה לא פסחה תופעת הגשת מנות על צפחה. שני נתחים עבים ומכובדים של כבד אווז מעוטר בשומן ו- crust תבלינים הונחו בצורה מרושלת על צפחה שחורה. לצידם הוגשה פנכה עם ריבת אגסים והמנה עוטרה ברוטב בלסמי מצומצם. בצד היו כמה טוסטים מסוגי לחם שונים ומערום קטן של עלים ירוקים. כבד האווז היה מצוין וטעמו עשיר ומענג.

פואה גרה במסעדת L'Atmosphere

סרטן 14 €

בין דפי פילו הונח מעין סלט של בשר סרטנים ואבוקדו. בצד הגיע סלט עם מעט עגבניות ורוטב ויניגרט. המנה הייתה מעניינת ופיקנטית (פפריקה בכל מקום). על דפי הבצק נמזג רוטב הדרים מעט חמצמץ. האבוקדו היה החלק החלש, טעמו לא כל כך הורגש. המנה הפחות טובה בארוחה כולה.

סרטנים ב- L'Atmosphere

פילה בשר  24 €

שני נתחי הפילה נקשרו יחדיו ונעטפו מסביב בשומן חזיר. אם השומן הזה לא הספיק, הצטרפה אליו עצם עם מח עצם שעוטרה בבצל סגול. בצד מעין רפרפת קישואים, טוגנים ועגבנייה בתנור. הרוטב היה על בסיס יין אדום והכיל בצלצלי פנינה. מנה עשירה וטעימה. הבשר הגיע מדיום בדיוק כפי שביקשנו. שוב ההגשה הייתה גסה. נראה כי לא משקיעים כאן בעיצוב המנות אלא בכמות על הצלחת. הטעמים אף הם לא אכזבו. גם הטוגנים שהיו לכאורה בנאליים היו טעימים.

פילה בשר ב- L'Atmosphere

ברווז 19.5 €

על רוטב עשיר וטעים במיוחד שכלל מספר חתיכות כבד אווז סודרה בצורת דסקית עבה כמות מכובדת של בשר ברווז. מעל הבשר הונח בצל שהושחם ומעליו פירה שהכיל מעט מאד חמאה. גם הפירה הושחם קלות בחלקו העליון. הרוטב על פי התפריט הכיל כמהין ושוב הוא היה כל כך טעים ובן לוויה נפלא גם לבשר וגם לפירה.

ברווז ב- L'Atmosphere

תפריט היין מגוון ומעניין אולם לחלק מהיינות היה תג מחיר תמוה. לא היה קשר בין מעמד היין למחירו. בחרנו ביין שנראה בתפריט כמציאה גדולה לאור מחירו אבל התברר שהוא אזל. האחראי שהגיע להודיע לנו זאת, התנצל ארוכות. לבסוף בחרנו באופציה נוספת אטרקטיבית אף היא.

Chateau Canon la Gaffeliere St Emilion 2000 ב-   105€

היין נמזג לדקנטר שכמותו ראינו פעם ראשונה בחנויות בסנט אמיליון. הדקנטר נראה כמו כוס ענקית על רגל. צבע היין בורדו. האף היה שילוב של קפה עם משהו כמעט פרחוני. בתחילה הייתה בו מרירות אולי בשל גילו הצעיר והוא היה חסר גוף. במהלך הארוחה הוא התמלא, התאזן, והפך להיות פחות עוקצני והרבה יותר חלק ואלגנטי. הרבה פירות שחורים. האפטר טסט ארוך מאד. ניתן להעריך שהוא רק בתחילת הדרך ועוד שנים רבות לפניו.

Chateau Canon la Gaffelièreמזיגת Chateau Canon la Gaffeliere

יצאנו שבעים ומרוצים וזאת מבלי שהגענו לחלק של הקינוחים. פשוט לא היה מקום. המסעדה הייתה עבורנו פתרון נוח וזמין.

מי שנמצא באזור ומעוניין באוכל מקומי ששם דגש על הטעם ופחות אכפת לו מצורת ההגשה, מומלץ לו בחום להגיע לכאן.

L'Atmosphere
93, Le Bourg
St Germain du Puch
על כביש D20
05.57.24.52.35