כשבוע לאחר ביקורנו בביסטרו הגענו שוב לקפה פופולר והפעם במטרה לבקר ב-בר.

מהכניסה של בית המלון ירדנו בגרם מדרגות. הקירות מסביב בגוון ירוק ליים ומקבץ נורות תלויות ליוו אותנו בעת הירידה. דלת זכוכית עבה חצצה בין חלל הכניסה והבר.

הירידה לבר של קפה פופולר (popular)

הגענו בשעת ערב מוקדמת. האווירה הייתה רגועה. החלל, שאינו גדול, היה ממוזג מאד ולא רועש במיוחד. עם זאת בהמשך יצטרפו עוד ועוד מבלים, האווירה תשתנה והדציבלים יעלו אבל לא יותר מידי. אותנו הושיבו בפינה על ספות ושולחנות מעט נמוכים שבדיעבד מתאימים יותר לשתייה ופחות לארוחה. יש מקומות ישיבה נוספים לצד הבר או במרכז החלל לצד שולחנות גבוהים. עיצוב המקום נעים, פשוט ורגוע. על הקירות נתלו תמונות בשחור-לבן ומנורות דקורטיביות האירו באור מעומעם. ראוי לציין שבבר מותר לעשן החל מ- 23:00 ואילך. במהלך כל שהותנו (קצת יותר משעתיים) לא הייתה תחושה או עדות שאני נמצא במקום שמותר לעשן בו וטוב שכך.

קפה פופולר (popular) - הבר

במובנים רבים ה- DNA של הבר דומה לזה של אחיו למעלה: צורת התפריט, עריכת השולחנות החשופים והשירות שהיה פחות פורמלי ויותר חברמני ולבבי. עם זאת בהשוואה לביסטרו האווירה ותנאי הישיבה מוצלחים יותר.

הדיווח על הביסטרו הופרד מהדיווח על הבר בעיקר בשל העובדה שנאמר לנו שלשני החלקים יש מטבחים שונים. המלצר שלנו אישר את הנתון הזה אך הוסיף שיש מנות שההכנות עבורן נעשות במשותף כך שיש גם מנות דומות/זהות בשני חלקי הקומפלקס.
תפריט הבר אינו גדול ויש בו מספר מנות שמזכירות מנות מהעבר ב- אדורה. עיקרו מחולק לשלוש קבוצות: שש מנות ע"ב ירקות בטווח מחירים שבין 16-46 ₪, שבע מנות ים בטווח מחירים שבין 56-88 ₪ ושמונה מנות בשר בטווח מחירים שבין 36-84 ₪. בנוסף מוצעים סלסלת לחמים ו- שיפודים.
תפריט האלכוהול של הבר דומה לזה של הביסטרו. ההבדל הוא שבתפריט הבר נוספו 4 קוקטיילים.

התפריט בקפה פופולר (popular) - הבר

פלאפל חצילים שרופים (46 ₪)
שלושה כדורי פלאפל שבסיסם חצילים קלויים הונחו על שמנת חמוצה כשלצדם סלט קטן של עגבניות ובצל סגול.
הפלאפל, שהשמן נספג ממנו היטב, לא התבסס על חומוס או פול אלא על מחית חצילים רכה, מתובלת במידה וטעימה. הוא היה פריך מבחוץ ורך מבפנים. השמנת החמוצה הייתה סמיכה ומעט מתקתקה. הסלט עם נוכחות בולטת של כוסברה, שום ולימון הוסיף אלמנט מרענן. יש לציין שהמנה קטנה ודרך ההגשה על חצי צלחת העצימה את התחושה הזו.

פלאפל חצילים שרופים בקפה פופולר (popular) - הבר

נוקידס דגים טריפוליטאי (78 ₪)
הבצקניות (Nokides – ניוקי טריפוליטאי) הוגשו יחד עם חתיכות דג ים ברוטב עגבניות חרפרף. המנה עוטרה בעשבי תבלין ופלח ליים.
הניוקי שנעשו מסולת ולא מתפוחי אדמה הגיעו בגדלים שונים והיו דחוסים ומעט קשים. המרקם שלהם עמד בניגוד למרקם הדג שהיה רך. ברוטב דמוי חריימה הייתה חריפות נעימה ומאוזנת. מיץ הליים יחד עם עשבי התיבול הוסיפו מרכיב של רעננות. התקבל רוטב נוכח וטעים מאד. מנה טובה שלא נתקלים בה לעיתים קרובות.

נוקידס דגים טריפוליטאי בקפה פופולר (popular) - הבר

"המבורגר" זנב שור (52 ₪)
הקציצה במשקל 100 גרם הורכבה מבשר זנב שור. היא הגיעה בלחמנייה קלויה שמרחו עליה איולי חזרת. הקציצה לוותה בחסה, פרוסות עגבנייה דקות וגלדי בצל סגול. בצד הגיעו תפוחי אדמה מטוגנים עם עשבי תיבול וקערית עם איולי חזרת.
הירקות שידרו טריות. בתפוחי האדמה היה טעם לימוני מעולה שאיזן את השמנוניות. הם היו מוצלחים מאד. דווקא הקציצה פחות הרשימה. האיולי היה פיקנטי אך בצורה מעודנת. מנת בר שתסתדר עם בירה לצידה.

"המבורגר" זנב שור בקפה פופולר (popular) - הבר

שיפודים
השיפודים, כך מצוין בתפריט, נצלים בגריל פחמים. יש שמונה אופציות לבחירה וכל שיפוד מתומחר בנפרד. מנה כוללת מינימום שלושה שיפודים. השיפודים מגיעים במתקן מיוחד שהותקן על פלטת עץ לצד שני חצאי פיתה קלויה, בצל ועגבנייה צלויים, טחינה עם שמן זית ומעין סחוג ירוק שמוגדר בתפריט כ- סחוג שבור.
הזמנו שיפוד פילה בקר (38 ₪), שיפוד שקדי עגל (44 ש"ח) ו- שיפוד פלדה, חלק שומני של טלה המשמש בד"כ לתבשילים בשל הג'לטיניות שבו (32 ₪).
ההגשה האלגנטית מתרחקת, מן הסתם, מהגשה של שיפודיה. לא שאלתי למשקל הבשר אבל כמויות הבשר היו קטנות. נוכחות הגריל הורגשה בהם היטב עם זאת, שקדי העגל היו מלוחים ואחד מהם היה גידי; הפלדה הייתה מאד שומנית אבל את זה כמובן הייתי צריך לקחת בחשבון מראש בשל אופי הנתח; פילה הבקר היה המבריק שבחבורה, שיפוד מצוין. הטחינה הסמיכה והפלפלים החריפים שלא היו מאד חריפים היוו בני לוויה טובים. הפיתה הייתה מהנה מאד הן בזכות הטעם והן בזכות המרקם ה-קראנצ'י בחוץ והאוורירי מבפנים. חבל שמגישים רק שני חצאים לשלושה שיפודים.

שיפודים בקפה פופולר (popular) - הבר

ליווינו את הארוחה במי ברז ובשמפניה שהבאנו אתנו. לא נגבו דמי חליצה.
Gaston Chiquet Millesime Or 2002
שמפניית מגדלים של יקב בוטיק. שמפנייה טעימה. בועות קטנות. תחושת טעם נהדרת של פירות הדר: אשכולית ורודה, לימון, קלמנטינה. השמפנייה הסתדרה עם האוכל.

Gaston Chiquet Millesime Or 2002 בקפה פופולר (popular) - הבר

לסיכום

הביקוש והלקוחות הצובאים על הדלתות הם עדות, לפחות לעת עתה, להצלחת המקום. נראה שהמקום האופנתי, התפריטים המרצים, השירות המשתדל והאוכל עושים את שלהם.

אותי המנות שהזמנו בביסטרו הרשימו יותר מאלה של הבר. הייתי שמח אם היו מגישים את האוכל של הביסטרו בתנאי הישיבה של הבר.

 

קפה פופולר popular
רחוב דיזינגוף 197 תל אביב
טלפון: 03-555-2020

אתר המסעדה

דף פייסבוק