כחובב אוכל סקרן והרפתקן אני משתדל לפקוד כמה שיותר מסעדות חדשות ולאחרונה נפתחו לא מעט כאלו. יחד עם זאת לא נזנח מקומן של הוותיקות. כזו היא ארנסטו, ריסטורנטה לא מפונפנת הפועלת מ- 1997. הבעלים ארנסטו, שהגיע אלינו מרומא, נוהג לשבת בכניסה כשמעליו תמונה בשחור לבן של אלברטו סורדי מהסרט "אמריקאי ברומא". על המטבח מופקד השף המנוסה Angelo Dell'Ariccia. לא רק השמות של אנשי הצוות או חלק מהמנות הם באיטלקית, צליליה המתנגנים של השפה היפה הזו נשמעים באוויר מעת לעת בין אם בשיחות בין אנשי המקום ובין אם בקרב הסועדים. יש אף שמועה שאנשי השגרירות האיטלקית נוהגים לפקוד את המקום.

הגענו ל- ארנסטו באחד מערבי השבוע. השולחן שלנו הוגבל לשעה וחצי. בשיחת הטלפון נאמר לנו שיש שני סבבים כשהסבב הראשון מ- 19:30 עד 21:00. בעת ההזמנה גם לא יכלו להבטיח לנו שנשב בחלל הפנימי הממוזג יותר. נתונים מפתיעים לאור העובדה שהמקום קיים למעלה מ- 20 שנה. האם הביקוש אליהם כל כך גדול ?
במסעדה גיליתי תמונה מעט שונה ממה שדמיינתי בתחילה. במהלך שהותנו, שהסתיימה לפני תום הזמן שהוקצב לנו, התפוסה במסעדה הייתה נאה אבל לא היה מחסור של מקומות ישיבה במיוחד לא בחלל הפנימי. רוב הסועדים ישבו במרפסת כשמספר מאווררים מקלים עליהם מהחום. קשה לאפיין את קהל הסועדים, חלקו זר (נשמעו אנגלית, איטלקית וצרפתית) וחלקו מקומי. חלקו, כמונו, הגיע בתיאום מראש וחלקו קהל עובר.

ארנסטו – Ernesto

למרות ש-ארנסטו יושבת על רחוב בן יהודה האפרורי, היא מצליחה להעביר תחושה אירופאית  כפרית חמימה. חום-כתום-צהוב הם הגוונים הבולטים בה. החום על גווניו מאלמנטים רבים של עץ (רצפה, ארונות, חיפויי קיר), צהוב-חרדל על הקירות וכתום מהמפות שעליהן שכבה נוספת של מפות לבנות. השולחנות סמוכים מאד זה לזה והישיבה צפופה. בנוסף היה חם. המזגן שחשבנו שיקרר לא עמד במשימה אולי בשל הפתחים אל הרחוב והמרפסת. מוזיקה חלשה התנגנה ברקע.

ארנסטו – Ernesto

נדמה שהמקום הוא עסק משפחתי ואנשי השירות קשורים זה לזה. בתחילה קיבלנו את השירות ממלצרית חביבה וסבלנית. בהמשך יתר אנשי הצוות יסייעו לה. השירות היה ענייני ויעיל. לדעתי קצב הוצאת המנות בבסיסו מהיר מדי. ביקשנו להאט וכך היה.

התפריט מחולק למספר קטגוריות: פוקצ'ת הבית; 16 מנות פתיחה במחירים שנעים בין 29-45 ₪ ובהן גם 2 מרקים (בחורף) ו- 3 סלטים; 18 מנות פסטה ברטבים שונים (שמ"ז, עגבניות, שמנת ורוזה) בטווח מחירים שבין 55-79 ₪, החריגה היחידה היא ספגטי בוטרגה ב- 99 ₪; 9 מנות כמו ניוקי, רביולי, טורטליני, לזניה וכדומה ב- 59 ₪; 8 מנות בשר במחירים שבין 79-129 ₪, 5 מנות ים במחירים שבין 79-99 ₪ ו- 9 קינוחים ב- 35 או 39 ₪.
מספר הערות לתפריט:
– רוב המנות הן איטלקיות קלאסיות.
– ניכר שאין בתפריט טרנדים או מנות בהשראה. אין בתפריט גם פיצות.
– הפסטות הארוכות והפנה הן של חברת De Cecco. לדברי המלצרית הפסטות מהתנור, הניוקי והפסטות הממולאות נעשים במקום.

רוב תפריט היין מורכב מיינות איטלקיים אבל יש בו גם יינות מישראל ומגרמניה בעיקר בלבנים. חלק מהיינות מוצעים גם בכוסות וגם בחצאי בקבוקים. בתפריט 19 יינות אדומים, 10 לבנים ו- 5 מבעבעים. בהזמנה הטלפונית נאמר לנו שנגבים 50 ₪ דמי חליצה לבקבוק. למרות שהבאנו אתנו בקבוק יין, דמי החליצה לא הופיעו בחשבון הסופי.

פרחי קישואים (39 ₪)
פתחנו באנטיפסטי. שלושה פרחי קישואים, שעיקרם הקישוא עצמו ובראשם פרח לא גדול, שמולאו בתערובת שכללה מוצרלה ואנשובי, נעטפו בבלילה וטוגנו. הצילום מקרוב אבל המנה קטנה.
המעטפת הייתה דקה ולא שומנית מידי. עם זאת בטעם שמן הטיגון היה דומיננטי ולא לחיוב. המלית הייתה מועטה. האנשובי כמעט ולא הורגש.
חטיף יחסית קליל ולא מרשים במיוחד.

פרחי קישואים ב- ארנסטו  (Ernesto)

לזניה ראגו (59 ₪)
הלזניה המקומית הוגשה ברוטב עגבניות בכלי לוהט. בין מספר דפי פסטה היו בשר טחון דק, מוצרלה ופרמיג'נו.
ההגשה לא הכי מזמינה מבחינה אסתטית. הלזניה הייתה מעט תפלה. הרגשתי שחסר בה משהו אולי בשל תערובת הבשר שלא הייתה לה נוכחות רבה או מספר דפי הפסטה המצומצם. אם היו מעשירים את הלזניה ברוטב בשמל זה לבטח היה עוזר. נוכחות הפרמיג'נו בהחלט הוסיפה.
אכלתי לזניות משכנעות מזו.

לזניה ראגו ב- ארנסטו  (Ernesto)

טורטליני ממולא בבשר (59 ₪)
כמות נאה של טורטליני במילוי בשר טחון הוגשה ברוטב שכלל שמנת, פרמיג'נו וגבינת מסקרפונה. בצד הגישו לנו כלי עם פרמיג'נו מגורד שביוזמת אנשי השירות מולא מחדש ברגע שנגמר. כמו כן קיבלנו מטחנה עם פלפל שחור.
הפסטה הייתה מצוינת. הבצק היה מהודק והפסטה הייתה אל-דנטה. תהיתי ביני ובין עצמי לגבי רמת הדיוק בהכנתה במידה ואכן מדובר בפסטה עבודת יד. הרוטב היה עשיר ועם זאת לא כבד. היה לו גוון מתקתק אולי בזכות גבינת המסקרפונה שגם עיבתה אותו. הפלפל השחור הגרוס הוסיף לטעמים וגם לארומה.
מנה מצוינת שכדאי לחלוק אותה בזוג.

טורטליני ממולא בבשר ב- ארנסטו  (Ernesto)

שניצל עגל "מילאנזה" (99 ₪)
שני נתחי שניצל עגל חלב (ללא עצם) הוגשו יחד עם פלחי תפוחי אדמה בתנור ופלפלים אדומים (שושקה) שעברו קלייה עדינה. צורף גם פלח לימון.
שניצל אירופאי בנוסח מילאנו: ציפוי עדין ופריך שנתן את הכבוד לבשר שהיה משוטח היטב ומעט קשה (עגל). הפלפלים היו טעימים מאד.
מנה קלאסית טובה מאד שענתה לציפיות שלי.

שניצל עגל "מילאנזה" ב- ארנסטו  (Ernesto)

טירמיסו (39 ₪)
בחלק התחתון של הכוס היו בישקוטי שנטבלו בקפה אספרסו שחוזק ביין מרסלה ומעליהם גבינת מסקרפונה. מעל פוזר קקאו.
הקינוח הגיע מהר. טמפרטורת הגשה טובה. המסקרפונה במרקם כמעט חמאתי היה מתוק במידה הנכונה.
קינוח שבוצע בצורה קלאסית וטובה.

טירמיסו ב- ארנסטו  (Ernesto)

ליווינו את הארוחה במים מינרליים (29 ₪) וביין.

Castellare Poggio Ai Merli Toscana 2013
100% מרלו. ניתן להרגיש את המרירות העדינה של הזן. יין שמקבל ציונים גבוהים. מלא טעם, קטיפתי, חמיצות וטאנינים מאוזנים. מסגרת טובה של פרי שחור מבלי לגלוש לבשלות יתר.
אף על פי שהיה לנו חם ומדובר ביין אדום, היין התאים לאירוע.

Castellare Poggio Ai Merli Toscana 2013 ששתינו ב- ארנסטו  (Ernesto)

לסכום

למרות מיקומה, ארנסטו נותנת תחושה של מסעדה אותנטית שניתן יהיה למצוא כמוה בעיירות איטלקיות. היא כאן והיא תמשיך להיות כאן.
מצד שני ארנסטו משדרת ריחוק אפילו זרות. חשתי זאת בשירות הטכני והמתוקתק, במראה הלא מעודכן של המקום, בתפריט הקלאסי נעדר הטרנדים ובאווירה שהיא לא בדיוק אווירה של בילוי אלא יותר מקום של הסעדה. תחלופת הקהל הרבה ומנות הפסטה הלא קטנות חיזקו תחושה זו.

ארנסטו
רחוב בן יהודה 90 (פינת סמולנסקין), תל אביב
טלפון: 03-5273394

אתר המסעדה
עמוד הפייסבוק