* המסעדה נסדרה *

שיפודייה חדשה בשם בצלאל נפתחה במקום בו פעל במשך כשנתיים הביסטרו השכונתי סקוטי ופאץ'. הביסטרו נסגר בתקופת הקורונה אך הבעלים, אנשי שאטו שועל בכיכר רבין ו-קפה זוריק בכיכר מילאנו, העריכו את המצב והחליטו לא לוותר לחלוטין אלא לנסות דרך אחרת בצורת גריל ים-תיכוני מעודכן או כפי שמכנים זאת ביח"צ שיפודייה אורבנית.

בצלאל השוכן בכיכר של פרויקט המגורים בצלאל ממש לא רחוק משוק הכרמל לא השתנה מהותית מבחינת המראה בהשוואה ל-סקוטי ופאץ'. על בסיס חזותו קשה לדעת שמדובר בשיפודייה.
רוב הסועדים בערב ביקורנו ישבו בחוץ. למעט חריקות פה ושם השירות היה בסך הכול משתדל וטוב.
מוזיקה קצבית ואקלקטית התנגנה ברקע.

שיפודיית בצלאל (Bezalel)

בתפריט 15 מאזטים שניתן לקבל כל אחד מהם ב- 17 ₪ או שלושה ב- 42 ₪ או חמישה ב- 64 ₪. כמו כן מוצעות ארבע מנות קטנות חמות (26-34 ₪), חמישה עשר שיפודים כאשר כל שיפוד מגיע עם תוספת (36-48 ₪), מספר תוספות (16 ₪ כל אחת) ושישה קינוחים (28-36 ₪). חוץ מרוב המאזטים יש מספר מנות ייעודיות לצמחונים.
על פי המלצרית שלנו כל שיפוד שוקל 120 גרם והוא נעשה על גריל פחמים. התפריט מציע גם אפשרות להזמין על כל שיפוד, שיפוד נוסף ב- 50% מהמחיר, הזול ביניהם במידה ויש ביניהם הפרש.
בתפריט השתייה יש שתייה קלה ושתייה חמה, חמישה קוקטיילים (34 ₪ כל אחד), חמישה קנקני שמחה כמו עראק ואשכוליות אדומות או סנגריה קרה (94 ₪ כל אחד), תפריט אלכוהול ותפריט יין. בימים א'-ה' בין השעות 17:00-19:30 יש happy hour לבירות, קוקטיילים ויין של 1+1.

תפריט שיפודיית בצלאל (bezalel)

פתחנו בשלושה מאזטים (42 ₪). די מהר הגיעו שלוש צלוחיות צבעוניות אחת עם מסבחה, השנייה עם סלק, גרגיר נחלים ושקדים והשלישית עם ארטישוק, אורוגולה ופטה.
במסבחה, שהייתה הטובה מבין השלושה, היו גם גרגירי חומוס מרוסקים ולא טחונים. השילוב עם הטחינה היה מוצלח וטעים.
בסלק הייתה חמצמצות בולטת אבל גם מתיקות מאזנת. הצליחו לשמור יפה על פריכות השקדים.
חתיכות הארטישוק שהגיעו משימורים לוו בפירורי גבינת פטה מהסוג המתפורר והפחות קרמי.
יש לציין שהעלים (גרגיר נחלים ואורוגולה) הקרינו טריות.

שלושה מאזטים בשיפודיית בצלאל (Bezalel)

המשכנו בשתי מנות מהחלק של "קטנות חמות". בדיעבד שתי המנות הלא גדולות היו יכולות להתאים לכל פאב מצוי.

לביבות כרישה וקישואים עם צזיקי (28 ₪)
שלוש הלביבות השטוחות היו מלוחות. טעם הכרישה היה ברקע. הצזיקי שיפר את מצב העניינים. הוא היה קריר וחמצמץ והקל מעט על מרקם הלביבה הספוגה בשמן.

לביבות כרישה וקישואים עם צזיקי בשיפודיית בצלאל (Bezalel)

קלמרי מטוגן עם איולי צ'יפוטלה (34 ₪)
טבעות קלמרי משקית שנעטפו בבלילה וטוגנו הגיעו עם איולי שנטה לחריפות. חלק מהטבעות היו פריכות יותר וחלק פחות. גם כאן בלטה שמנוניות רבה.

קלמרי מטוגן עם איולי צ'יפוטלה בשיפודיית בצלאל (Bezalel)

המשכנו בשיפודים. בדיעבד הנתחים (למעט הקבב) דרשו לעיסה מסיבית.

שוק טלה ו-נתח קצבים (48 ₪ + 24 ₪). בחרנו כתוספת את ה-אורז בוכרי. השיפודים הגיעו על מספר עלי פטרוזיליה ולצדם בצל ופלפל בגריל.
חתיכות שוק הטלה היו נטולות שומן. טעם הטלה היה מתון. נתח הקצבים עם פלפל ירוק חריף בשיפוד היה מעט עשוי מידי (מדיום במקום מדיום רייר).
האורז הבוכרי כלל גם חומוסים, גזר, שיני שום ותבלינים כולל קינמון. הוא היה לח וטעים מאד. גם הבצל והפלפל בגריל שצורפו היו ממש אחלה.

שיפוד שוק טלה ושיפוד נתח קצבים עם תוספת אורז בוכרי בשיפודיית בצלאל (Bezalel)

לב טלה ו-קבב בקר (38 ₪ + 18 ₪). בחרנו כתוספת ירקות צלויים. גם כאן צרפו עלי פטרוזיליה וירקות בגריל.
שיפוד לב הטלה היה המלצה של המלצרית. לטעמי הנתחים בו היו מעט יבשים. גם הקבב לא בלט לטובה. מעבר לכמות שנראתה מזערית הוא היה דק מידי ויבש. עם זאת יש לציין לטובה שבמקרה שלו הורגש גריל הפחמים.
תוספת הירקות הצלויים שכללה קישוא, שעועית, קולורבי ופטריות הייתה טובה. השעועית תתאים לחובבי החליטה הקלה והמרקם הפציח.

שיפוד לב טלה ושיפוד קבב בקר עם תוספת ירקות צלויים בשיפודיית בצלאל (Bezalel)

לסיכום

יש לזקוף לזכות הבעלים של בצלאל את נחישותם להתמודד עם המצב הלא קל בו הם והענף כולו נמצאים. עם זאת פתיחת המקום מחדש במיצוב לא יומרני עדיין מחייבת איזה שהוא מרכיב שייתן להם ערך מוסף. את המרכיב הזה לא מצאתי בערב ביקורי.

 

בצלאל
רח' המכבי 2 תל-אביב
מתחת למתחם חניון בצלאל בתשלום הפתוח 24 שעות ביממה
טלפון: 03-7566165
שעות פתיחה: א'-ה' 17:00-23:30, ו'-שבת 12:00-23:00

אתר המסעדה

עמוד הפייסבוק