מסעדה חדשה נפתחה לפני כחצי שנה בצלע המערבית של כיכר רבין בת"א. למקום, שהוקם על ידי קבוצת רעמסס והשף אלי שטיין, לא ניתן בתחילה שם. אולי היה זה מהלך יחצ"ני מוצלח. בשלב מסוים הוחלט לקרוא למקום "85/15" על פי מספרי הבתים בפינת הרחובות של משכנם, 85 ברחוב גורדון ו-15 בשדרות מלכי ישראל. עם זאת גם כיום מי שעובר ברחוב יתקשה לדעת שמדובר ב- 85/15. אין שלט והמקום נראה דומה מאד למקומות רבים אחרים באזור.

85/15

הגענו ביום שישי בערב. למרות שלא נאמר מראש, הובהר לנו עם ההושבה שמקומנו מוגבל לשעתיים. מבחינתי זה פרק זמן מספיק.
למסעדה, שאין לה עיצוב מיוחד, מספר אזורי ישיבה: בר בחלק הפנימי ושני חלקים על המדרכה שבשלב זה נסגרו בסגירת חורף. האזור העיקרי המיועד למעשנים נמצא ברחוב מלכי ישראל, האזור הקטן יותר המיועד ללא מעשנים נמצא ברחוב גורדון. שם גם ישבנו. הישיבה בחלק הזה הייתה מעט צפופה. מעבר לצפיפות ניתן לציין את התנועה הרבה, הן של הלקוחות, הן של בעלי התפקידים והן של עוברי אורח. מספר תנורי חימום ניסו לעזור לסועדים להתגונן מהצינה.

85/15

התפוסה בערב ביקורנו הייתה נאה. חלק מהשולחנות במהלך שהותנו שם אף התפנו והתמלאו מחדש. הקהל היה מגוון.
מבחינת השירות, הוא ניתן בחיוך, בנועם ובהשתדלות רבה. עם זאת שמתי לב שהוצאת המנות הייתה מהוססת ולעתים היה בלבול בין השולחנות בהוצאת המנות.

בהצגת התפריט נאמר לנו שהמטבח שלהם הוא תל אביבי, להגדרתם שילוב של מטבח ישראלי ומטבח ים תיכוני עם השפעות אירופאיות. כמו כן הודגש שגודלן של רוב המנות נע בין קטנות לבינוניות.
התפריט מחולק לשלושה חלקים 8 מנות קרות (18-56 ₪), 14 מנות חמות (36-86 ₪) ו- 3 קינוחים (38-42 ₪). ייתכן שיחולו שינויים בתפריט מעת לעת.

תפריט האלכוהול עושה רושם חיובי. היצע המשקאות האלכוהוליים נאה ומגוון עם סוגים שונים של וורמוט, וודקה, טקילה, וויסקי, רום, ליקרים ועוד, 7 בירות מהחבית ומבקבוק ו-16 קוקטיילים (24-56 ₪) המחולקים לקבוצות. תפריט היין מחולק ל- 3 חלקים: תפריט כוסות ובו 7 יינות לבנים ו- 3 יינות אדומים, תפריט בקבוקים הכולל 16 יינות לבנים ומבעבעים, 8 יינות אדומים ו- 2 בקבוקי יין קטנים ותפריט יינות מרתף ובו 5 יינות אדומים ו- 2 יינות לבנים. היינות ברובם אירופאים אבל יש גם כמה ישראלים.

התפריט ב- 85/15

ביקשנו לרווח את הוצאת המנות. המלצרית שלטה בהוצאתן בצורה מוצלחת.
פתחנו ב- פירוגי פיקנטי של גזר וכרוב, שמן זית, שמיר ופלפל שחור (36 ₪)
שלושה כיסונים, שנראו כמו פלמיני, מולאו בתערובת פיקנטית שכללה גזר וכרוב. הם הוגשו ברוטב לימוני עם שמיר.
בקיפולים, הבצק היה מעט בעשיית חסר. המילוי היה חריף-מתקתק מוצלח והרוטב טעים ולא מכביד.

פירוגי פיקנטי של גזר וכרוב, שמן זית, שמיר ופלפל שחור ב- 85/15

טרטר שייטל "אמריקן" ובגט כפרי קטן (54 ₪)
הטרטר המתובל בסגנון בלגי (Filet américain) הוגש עם מספר עלים ירוקים ומקלוני בגט קלויים טבולים בשמן ומעוטרים בזרעים.
בתערובת הבשר הקצוץ ביד היו, בין היתר, חרדל, מיונז, בצל, צלפים, עשבי תיבול ופלפל שחור. בשולחן סמוך ניתן הסבר על המנה והוכנס גם פרמזן לסיפור. מודה שלא חשתי בעקבותיו. מבחינת הטעמים בלטה החריפות. יחד עם זאת הייתה גם חמיצות טובה. מנה נוכחת וטעימה.

טרטר שייטל "אמריקן" ובגט כפרי קטן ב- 85/15

תפוח אדמה אורגני צלוי ו-"סקורדליה" (38 ₪)
תפוח האדמה (באטר), שלפי המלצרית עבר תנור ואחר כך טוגן, הוגש על בצל מקורמל בתוך סקורדליה. המחית העשירה בגרסתה המקומית כללה שקדים, שום וחתיכות לחם רטוב שנטחנו יחד. המנה עוטרה בשמן זית, שום קונפי, שקדים קלויים ועלי אורגנו.
הממרח הוגש בטמפרטורת החדר. תפוח האדמה היה חם. לא רק בטמפרטורות "שיחקו" אלא גם  בטעמים ובמרקמים כמו המעטפת הפריכה של תפוח האדמה והפנים הרך או השקדים הקלויים הקראנצ'יים או המחית הרכה והחלקה. למרות שהמנות הקודמות היו יותר פיקנטיות, כאן הטעמים נעו בעיקר בין מתיקות, מליחות ומעט מרירות (השקדים, השום). זו מנה כיפית וטובה מאד שנותנת את קדמת הבמה לתפוח האדמה אך לא מזניחה את הרקע.

תפוח אדמה אורגני צלוי ו-"סקורדליה" ב- 85/15

שקדי עגל, כרוב ניצנים של חורף וקטיפת שורש סלרי (82 ₪)
מספר שקדי עגל מצופים ומספר כרובי ניצנים צלויים קלות הונחו לצד קרם שורש סלרי. מעל שמו עלי תבלין. בצלחת הרגשתי גם בשום מטוגן ובזנגוויל.
קרם שורש הסלרי היה טעים. הייתי שמח אם הציפוי של שקדי העגל, ששחו בשלולית שמן קטנה, היה יותר פריך. כרובי הניצנים היו מעט קשים ומרירים. לא התחברתי למנה.

שקדי עגל, כרוב ניצנים של חורף וקטיפת שורש סלרי ב- 85/15

קנלוני עשבי בר וגבינת "קפלוטירי" (52 ₪)
בתוך דף פסטה שגולגל הייתה תערובת עשבי בר עם גבינת קפלוטירי (גבינת צאן קפריסאית). הפסטה המוקרמת הונחה על רוטב שכלל שמן זית ועשבי תיבול (פסטו, שמיר) והוגש בטמפרטורת חדר.
ההקרמה הקשתה את הפסטה ויצרה מבנה גלילי יציב. המילוי היה טעים מאד אם כי הקנלוני סבל ממליחות. הרוטב המלווה היה חשוב משום שהוא העניק למנה גוון חמצמץ שאיזן קצת את המליחות.

קנלוני עשבי בר וגבינת "קפלוטירי" ב- 85/15

חזה ברווז אורגני על הפלנצ'ה, קרם כתום וציר ברווז (66 ₪)
חזה הברווז, שכנראה נעשה ב-סו וויד ואח"כ עלה על הפלנצ'ה, נפרס והוגש עם ציר ברווז וקרם בטטות שהיה בטמפרטורת חדר. מעל הונחו מספר עלי שומר. ניתן לשים לב שמוטיב הבדלי הטמפרטורות בין מרכיבי המנה חזר על עצמו במספר מנות.
הפרופורציה בין כמות הברווז לקרם הייתה נכונה. הברווז היה רך ושומנו פריך. אהבתי שהקרם לא היה מתוק מידי. מנה יחסית עדינה בטעמיה וטובה.

חזה ברווז אורגני על הפלנצ'ה, קרם כתום וציר ברווז ב- 85/15

ליווינו את הארוחה במי ברז קרירים שהוגשו בבקבוק זכוכית ויין שהבאנו מהבית. בטלפון נאמר לנו שהם גובים 40 ₪ כדמי חליצה. אלה לא הופיעו בחשבון.
Terre Nere Etna Rosso Guardiola 2010
היין הספציפי מגיע מהחלקה הגבוהה ביותר של היקב בהר האתנה. יין מפולפל יחד עם זאת אלגנטי. למרות שהוא לא היה עמוס וכבד, הוא הצליח ללוות היטב את המנות הפיקנטיות.
לטעמי, הזן נרלו מסקלזה שממנו עשו יין זה מתכתב יפה עם נביולו מפיימונטה או פינו נואר מבורגון אף על פי שאין ביניהם קרבה גנטית.

Terre Nere Etna Rosso Guardiola 2010 ששתינו ב- 85/15

לסיכום

85/15 נהנה משילוב נכון של מרכיבים: מקום לא פורמלי ולא יומרני עם שירות מכובד ומכבד, שמוגשות בו מנות שאינן כבדות אך נוכחות ומחירן מתון.
הערב היה מהנה. כן ירבו.

 

85/15
מלכי ישראל 15 פינת גורדון 85 תל אביב
טלפון: 03-7484450
שעות פעילות : א'-ה' 17:00-02:00, שישי ושבת 12:00-02:00

דף הפייסבוק

 

P1260271