לה אוטרה מצטרפת אל המקומות החדשים המבקשים להביא לכאן מעט מהטעמים של מרכז יבשת אמריקה הרחוקה. על פי כרטיס הביקור, הבעלים (אנשי אימפריאל ומלי לב) שואפים לספק במקום חוויית אוכל ואלכוהול בהשראה מקסיקנית קריבית.

לה אוטרה נמצאת במקום בו שכנה לפני שנים רבות מסעדת קקטוס שאף היא, באופן מפתיע, הוגדרה כמסעדה מקסיקנית. העיצוב של לה אוטרה מאופק ונותן תחושה של מערה. החלל אינו גדול והתקרה נמוכה. גם התאורה העמומה והכוכים הקטנים בקיר שהיו בהם נרות הוסיפו לתחושתי זו. חלק מהקירות נצבעו בגווני חום-כתום. התקרה הוארה בפסים בצבע צהוב-כתום שנראו כמו קרני שמש בציורי ילדים. הבר נמצא ממול לכניסה. ביתר החלל היו מקומות ישיבה לצד שולחנות נמוכים או גבוהים. ספה נוחה בצבע לילך שימשה אף היא לישיבה. פה ושם היו עציצים עם קקטוסים. לצערי, הסאונד של מוזיקת הרקע היה חזק מידי ולא מאוזן. הבאסים "תקפו" בעוז.

Untitled

הגענו אל לה אוטרה בשבוע הראשון שבו היא נפתחה לקהל הרחב וזאת לאחר תקופת הרצה למקורבים ותקופת הכנות ארוכה שקדמה לפתיחה. אנשי המקום הצהירו בפייסבוק שבתקופת ההרצה יינתנו 20% הנחה על כל התפריט וכך היה. בעבר ציינתי לחיוב התייחסות מסוג זה ואעשה זאת שוב, התהליך יכול ללמד על האנשים מאחורי הקלעים וגישתם. בעיני מדובר באנשי מקצוע שלא פועלים בשיטת ה-"סמוך" או ה- "יהיה בסדר" או "בוא נחזיר את ההשקעה כמה שיותר מהר". לא בכדי, אם כן, ששמם של העושים במלאכה יצא לפניהם. לדוגמה, בר האימפריאל השייך להם ושוכן בסמוך ל-לה אוטרה זכה להכרה ולהערכה בארץ ובחו"ל.

בהזמנת מקום בטלפון נאמר לנו שהם מקיימים שני סבבים: הראשון מתחיל בסביבות 19:00-19:30 והשני מ- 21:00-21:30. הגענו לסבב הראשון ולהפתעתי, למרות שעדיין היה אור בחוץ, המקום האפלולי היה כמעט מלא. במהלך כל הערב הייתה תחלופה של סועדים, רובם אנשים צעירים.

תפריט האוכל אינו גדול יחד עם זאת הוא נראה שונה, ייחודי ומעניין. מחירי המנות מתונים אך רוב המנות היו קטנות (התמונות ברשומה מצולמות מקרוב). בנוסף אין בתפריט הפרדה ברורה בין מנות ראשונות ועיקריות. תפריט האלכוהול כולל שישה יינות, שתי בירות, קוקטיילים, סנגריטות (לא להתבלבל עם סנגרייה), מזקלים, טקילות ורום. נדמה שהקונספט של המקום הוא לשלב בין מנות האוכל לאלכוהול ולא בהכרח להעדיף את האחד על השני.

ראוי לציין לטובה את אנשי השירות שהיו נעימים ומשתפי פעולה. לא משנה כמה פעמים ביקשתי לדעת לגבי המרכיבים של המנות, הם ענו לי בסבלנות ובחביבות. בנוסף פעם אחת פונקנו ב-צ'ייסר של מזקל דה מאגיי וידה (42% אלכוהול) שהוגש בכלי מיוחד שהזכיר קליפה של אגוז ופעם נוספת קיבלנו כדור מלון קטן שהושרה בדקירי ועליו מעט מלח הבנרו, ליים מיובש ומעט חריף. גישה מחבקת מסוג זה ננקטה גם בשולחנות האחרים.

כדורי מלון ב- לה אוטרה

צ'ייסר של מזקל דה מאגיי וידה ב- לה אוטרה

סלסות וקריספי טורטיה (16 ₪)
כמות מכובדת של טורטיות הוגשה בליווי של שלוש סלסות חריפות עד חריפות מאד: פיקו דה גאיו – סלסה עם תירס; סלסה של עגבניות שרופות, פלפל אנצו ושום קונפי; סלסה של מלון וסקורפיון ערבה (הגרסה הישראלית לפלפל החריף מאד Trinidad Scorpion). היות ואין מנת לחם, הטורטיות מתבקשות ללוות מנות כמו סביצ'ה, טרטר וכו'. הייתי שמח אם אחד מהרטבים היה פחות חריף לצורך איזון. נאמר לנו שהטורטיות והטאקוס נעשים במקום מקמח תירס בלבד. עוד נאמר לנו שלמרות שהמנות ב- לה אוטרה הן בהשראת המטבח המקסיקני ולא ביצוע שלו אחד לאחד, נעשה בהן ניסיון להתרחק מסגנון הבישול המוכר כ-טקס-מקס. לכן לא יהיו ב- לה אוטרה מנות כמו צ'ילי קון קרנה כפי שהוא מוכר במערב או פהיטס או בוריטוס.

סלסות וקריספי טורטיה ב- לה אוטרה

סביצ'ה מוסר ים (52 ₪)
חתיכות הדג שעורבבו יחד עם חתיכות סלרי, בצל וצ'ילי הונחו על פרוסות אבטיח שהוחמץ בחומץ שרי. המנה כללה גם קרם סלק, שמן ואבקת סלרי. מעל לכל הונחו עלי תבלין ורצועות דקות של טורטייה שחורה שקיבלה את הצבע שלה באמצעות הוספת אפר מעלי תירס שרופים לתערובת ממנה היא הוכנה.
המנה הייתה קלה וכיפית. הטעמים השתלבו אלה באלה. היה לי קצת חבל שהאבטיח הטעים התחבא לו למטה. אני חושב שהבלטתו יכולה הייתה להוסיף גם למראה.

סביצ'ה מוסר ים ב- לה אוטרה

שרימפס קוקוס (39 ₪) שלושה שרימפס, כל אחד על שיפוד, נעטפו בטמפורה שכללה גם קוקוס והוגשו ליד סלסת אננס וצ'ילי, יוגורט קוקוס ושמן כוסברה. השרימפס היו מצוינים והטכניקה בה נעשו הלמה אותם מאד. שילוב הטעמים עם הנטייה הקלה למתקתקות מצא חן בעיני.

שרימפס קוקוס ב- לה אוטרה

Cuban Cigar
(31 ₪)
מנה קטנטונת המוגשת בצורה מיוחדת ונראית כמו סיגר קובני. שילוב של לחם קסטן, האם וגבינה הנעטף בעלה מנגולד מיובש  מוכנס לטיגון. את הקצה של הגליל טבלו בקרם פלפלים. אותו הקרם הונח על הצלחת ועליו פזרו תערובת שהכילה סומסום לבן ושחור, זרעי כוסברה וזרעי שומר.
נשנוש מיוחד ושונה.

Cuban Cigar ב- לה אוטרה

טרטר בקר במזקל (54 ₪) מנה יחסית נאה שכללה בנוסף לבשר גם חלמון ביצה עם מלח הבנרו, קרם בצל, הרבה עלים כמו כוסברה ועלי מיקרו אפונה, בצל כבוש וחתיכות טורטייה. מנה טובה מאד. אהבתי את התוצאה הסופית לתהליך שעבר הבשר. הייתה לו הרבה נוכחות ועוצמה. הבצל המוחמץ הוסיף גוון נעים הן במרקם והן בטעם.

טרטר בקר במזקל ב- לה אוטרה

טאקו שוק ברווז (44 ₪)
הוגשו שני טאקוס עם גוואקמולה, עגבניות שרי, איולי צ'יפוטלה, רצועות הבשר ועלי תבלין.
הטאקוס היו רכים ועדינים. הטעמים של הברווז נבלעו במכלול.

טאקו שוק ברווז ב- לה אוטרה

צ'יקן מולה שחורה (58 ₪) העוף הפרוס הוגש לצד רוטב המולה שכלל קקאו, אגוזים, רוטב דמי גלס וצ'ילי אנצו. בצד הונחו פרוסות קלח תירס וכוסברה. העוף היה עשוי בצורה מעולה ושמר על עסיסיותו. פלחי התירס הקטנים לא פיגרו מאחור והיוו תוספת טעימה. רוטב המולה היה סמיך ונתן למנה גוונים שונים של טעם, אם כי המרירות הייתה הבולטת כשברקע חרפרפות ומתיקות מתונה.

צ'יקן מולה שחורה ב- לה אוטרה

עוגת שוקולד צ'ילי (36 ₪)
למעשה מדובר בשני טמלס שוקולד. בתוך עלי הבננה הייתה מסה שהוכנה מקמח תירס, מעט צ'ילי ושוקולד. בחוץ הוגשו קצפת וקרמל מלוח.
הביס שכלל את מכלול המרכיבים (העוגה, הקצפת והקרמל) היה שונה ומפתיע.

עוגת שוקולד צ'ילי ב- לה אוטרה

הטמלה הימני נפתח בכדי להציג את תוכנו.

בשיחת הזמנת המקום ביררנו, כמו תמיד, מהי המדיניות של המקום לגבי הבאת יין על ידי הלקוח. נאמר לנו שלא ניתן להביא יין גם לא בתשלום דמי חליצה. בדיעבד היה קשה מאד להתאים יין למנות שהזמנו.
ליווינו את הארוחה ב- קורונה (30 ₪) ו- נגרה מודלו (36 ₪). הנגרה מודלו הייתה עדינה וחביבה. על בקבוק הקורונה עם פלח הלימון בצווארו מרחו טאבסקו ופיזרו מלח. המליצו לי לפני השתייה להעביר אצבע על דופן הבקבוק המתובלת ולשתות. אהבתי מאד את שילוב הטעמים.

Untitled

 

אוכל :     .  

יין (במקרה הזה אלכוהול) :    

שירות :    

אווירה :    

כללי :  

לסיכום

ב- לה אוטרה כפי שמעיד שם המקום עושים את הדברים קצת אחרת. קשה אף להגדירם. האם מדובר במסעדה, בר מסעדה או גסטרו פאב ?  כך או כך, מבחינת תפריט האוכל ניכר שהשקיעו בו מחשבה, תכנון וביצוע. נדמה כאילו לקחו ב- לה אוטרה את המקור ונתנו לו פרשנות טובה מבלי לאבד את זהותו.

עם זאת ולמרות השירות המצוין, הייחודיות של האוכל וההקפדה על הפרטים, אני מוצא ש-לה אוטרה פחות פונה אלי: הסאונד היה חזק מידי; האוכל מתובל מידי ואינו מתאים ליין ; והמנות הקטנות עשויות להתאים יותר למי שרוצה לשלב אוכל עם אלכוהול ופחות לארוחה מסודרת של ראשונה, עיקרית ואחרונה.

לה אוטרה
רחוב הירקון 66 תל אביב
טלפון 03-5177002

עמוד הפייסבוק

אתר המסעדה