קופי בר פועלת מ-1994 ביציבות מרשימה. ביקורי האחרון במקום היה בסוף 2018. יצאתי אז עם ההרגשה שבתל אביב התוססת ורודפת הטרנדים אפשר לקיים בהצלחה גם מקום שמרני-קלאסי.

קופי בר (Coffee Bar)

בשל החשש מהחום והלחות התל אביביים, הזמנו הפעם מקום בפנים. בהגיענו קופי בר הייתה בתפוסה נאה מאד גם בפנים וגם בחוץ. המיזוג עבד ביעילות. לעומת זאת, העיצוב הכבד, השולחן הקטן, הישיבה הדחוסה והחשכה פחות עשו לי את זה. המוזיקה לא הייתה רועשת אבל השילוב של מוזיקת אייטיז-ניינטיז עם בסים מודגשים (משהו במערכת השמע כנראה לא היה מאוזן) ורעש הסועדים היה מטריד.

קופי בר (Coffee Bar)

את האזור שלנו שירתו שני מלצרים. בשונה מהפעם הקודמת בה השירות היה מופתי, הפעם השירות לא היה מוצלח בלשון המעטה. הצד החיובי בתפקודם הייתה היעילות. הצד הפחות חיובי כלל סוג של התנהלות מאד טכנית וקרה שבקלות ניתן לפרשה כאדישות שלא לומר התנשאות. גם הדיבור בלשון רבים בסגנון "אנחנו נהנים ?" "טעים לנו ?" לא עזר במיוחד.
ביקשנו להוציא את המנות העיקריות אחת אחר השנייה. בתחילה בקשתנו נתקלה בהתנגדות עזה. המלצר נתן תחושה שביקשנו ממנו להוציא מים מן הסלע. בסוף הוא תקתק משהו בטאבלט, מצא את הדרך וכל המנות (כולל הראשונות) יצאו במדורג. למעשה הוא כל כך הצליח לרווח בין המנות כך שהמנה העיקרית השנייה הגיעה כחצי שעה לאחר המנה הקודמת. העיכוב הזה הוליד את ההסבר/תירוץ האלמותי מהמלצר "המנה מתעכבת כדי לתת לנו זמן לעכל".

התפריט הרלוונטי הוא תפריט יומי, מסוג תפריטי ה- catch all ללא מאפיין או כיוון בולט למעט העובדה שהוא תפריט שמרני. המנות מחולקות למספר קבוצות קטנות כמו פיצות, מנות צמחוניות, מנות דגים קרות, מנות בשר קרות וכו'.

התפריט בערב ביקורנו ב- קופי בר (Coffee Bar)

 

גם תפריט היין סולידי ונעדר ניסיון לחדש או להפתיע. קצת יותר משליש מהיינות הם ישראלים. רוב היינות שאינם ישראלים מיובאים על ידי היבואנים גדולים. במבט כללי מכפילי המחיר נראים נמוכים מהמקובל.

אקדים ואציין לפני פירוט המנות שהיה לי מאד קשה לצלמן. נאלצתי להיעזר בפלאש. לא בכדי התמונות באתר המסעדה או מצולמות באור יום או שהן תמונות בשחור לבן. בנוסף המנות שאכלנו היו בעלות מראה גס. רותי ברודו, שבשנים האחרונות מככבת על המסכים שלנו בתוכניות אוכל, מדגישה לא פעם את חשיבות הצלחות והנראות של המנות המוגשות לשיפוטה. מן הראוי שיאמצו את המלצותיה גם בבית.

פתחנו ב- טרטר פילה בקר (56 ₪)
איולי חרדל נמרח על שני חלקי פרוסת לחם שאור קלויות. מעליהן הונחה תערובת שכללה טרטר פילה בקר, שאלוטס, צלפים, צ'ילי ועשבי תיבול. בצד הוגשו עלי חסה פריכים, בצל סגול ופטרוזיליה.
הסלט הקטן היה רענן ולימוני (כנראה ממיץ לימון) והקליל את המנה. הלחם היה טוב וקלוי נכון, מבחוץ פריך ובפנים רך. הטרטר, שהוגש בכמות מתונה, נקצץ גס כפי שאני אוהב אבל תובל באגרסיביות רבה מידי. החמצמצות ובמיוחד החריפות האפילו על הבשר. חבל.
את המנה הזו הזמנו גם בפעם הקודמת. אז הטרטר הוגש על ברוסקטה ולמנה הוסיפו צ'יפס.

טרטר פילה בקר ב- קופי בר (Coffee Bar)

קלמרי בציפוי פריך (68 ₪)
כמות קטנה מאד של קלמרי (זרועות וראשים) שעטו ציפוי פריך הוגשה ולצידה שתי קעריות האחת עם סלסת עגבניות והשנייה עם יוגורט וסומק. בנוסף הוגש פלח לימון וסלט קטן שהורכב מעלי סלנובה, עלי מנטה ופלפל ירוק חריף.
הקלמרי עשו רושם טוב עם זאת בציפוי שלהם בלטה מליחות רבה. רסק העגבניות היה מהסוג המרוכז והטעים. הרסק איזן את המליחות. ליוגורט פחות התחברתי. הסלט כמו במנה הקודמת שימש כמרכיב מקליל ומרענן.
קשה לי שלא להשוות את המנה למנת הקלמרי שאכלנו החודש ב-קלמאטה. שם היא הייתה נדיבה יותר בחומר הגלם ועלתה 48 ₪.

קלמרי בציפוי פריך ב- קופי בר (Coffee Bar)

המבורגר ביין אדום (84 ₪)
המבורגר נאה בגודלו ובמידת עשייה M הוגש ברוטב יין אדום עם בצל חרוך מהג'וספר. כתוספת ביקשנו פירה.
הבשר היה עסיסי ונעשה במידה שהתאימה לנו. היו בו גם טעמי גריל. הרוטב, כמו בביקור הקודם שהזמנו את המנה, נטה לחמצמצות. הפירה היה דליל מידי. נדמה כי הורכב הרבה יותר מחמאה מאשר תפוחי אדמה. גם בו בלטה מליחות.

המבורגר ביין אדום ב- קופי בר (Coffee Bar)

צלע חזיר (92 ₪)
כאמור המתנו זמן רב למנה. לבסוף קבלנו צלע חזיר ברוטב חרדל דיז'ון ושמנת. למרות שהם ממליצים להגיש את המנה עם פירה, רצינו לגוון ובחרנו בתפו"א אפויים עם עשבי תיבול.
הצלע הייתה סבירה אם כי נראה שעשו איזו שהיא מניפולציה לריכוך הבשר. גם פה הרוטב לא היה מאוזן ונטה לחמצמצות. תפוחי האדמה היו מלוחים.

צלע חזיר ב- קופי בר (Coffee Bar)

* בכל המנות בלט אי דיוק בתיבול. כמו שציינתי לגבי הצלחות והנראות של המנות, מפתיע שיש חוסר דיוק שכזה במסעדה של שופטת לשעבר ב- MKR ושופטת בהווה ב-מאסטר שף.

ליווינו את הארוחה במים רגילים (בטמפרטורת חדר) שנמזגו לכוס רק כשביקשנו מהמלצר
וביין שהבאנו (45 ₪  דמי חליצה) Domaine Jean Marc Millot Vosne Romanee 2018
2018 נחשבת לשנה טובה וחמה. משום שהיין צעיר מאד הוא נפתח כ- 6 שעות לפני הארוחה. היין היה עשיר, מלא, חלק, עם חמיצות נהדרת. למרות שהשנה החמה מורגשת, היין לא היה "בשל" מידי.

Domaine Jean Mark Millot Vosne Romanee 2018  ששתינו ב- קופי בר (Coffee Bar)

לסיכום

לצערי, הביקור הנוכחי ב-קופי בר, בשונה מהפעם הקודמת, היה לא מוצלח ולא מהנה. האווירה האפלולית, השירות הנוקשה והאוכל הלא מדויק (במיוחד התיבול) אכזבו אותי.
אין לי ספק שיש קהל גדול שאוהב את המקום ופוקד אותו, אני יצאתי עם ההרגשה שלא אמהר לחזור אליו.

 

קופי בר
רחוב יד חרוצים 13 תל אביב
טלפון: 03-6889696

אתר המסעדה

דף הפייסבוק