בכיכר המקסימה בתחילת שדרות רוטשילד בת"א נפתח Bar a Vin, מקום חדש שנראה כי צבר פופולריות לא מועטה בפרק הזמן הקצר בו הוא פועל.

Untitled

משמאל במזרקה פסל תולדות תל אביב של נחום גוטמן, פסל פסיפס יפיפה שהועבר לכאן מכיכר ביאליק

אנשי ה- דא דא ו-דא חברו לשף עינב אזגורי שעזב את ה- סרווסריה שם יצא שמו כמי שרקח אוכל הדוניסטי. לאחר ביקור משותף בפריז של הנוגעים בדבר גובש הרעיון ל- Bar a Vin, מקום עם אוכל צרפתי ביסטרואי לא כבד ולא מכביד ופחות עוצמתי ממנות הסרווסריה.

מבחינת האווירה, Bar a Vin אכן עונה על הציפיות למקום לא יומרני שמשרה אווירה אירופאית. ניתן לשבת בחוץ בכיכר וניתן לשבת בפנים. ביקרתי במקום פעמיים. פעם אחת ישבנו במרפסת המקורה שהייתה נעימה ונוחה לישיבה. בפעם השנייה ישבנו ברחבה בחוץ בה ניתן לעשן. ידידה דיווחה כי ישבה ליד הבר והיה לה חביב ומהנה.

Bar a Vin

התפריט של Bar a Vin הודפס על דף פשוט וכלל את שמות המנות גם בצרפתית (כנראה בסיוע המכון הצרפתי הנמצא ליד –    ). חלק מהמנות מבטאות שיוך אזורי וחלק מהן נראות כסוג של פרשנות מקומית או שתוכננו בהשראה צרפתית. התפריט, שבתחילתו שני מאפים, אינו גדול והוא מחולק למספר קטגוריות, כחמש עד שבע מנות בכל קטגוריה: מנות צמחוניות, מנות דגים, מנות בשר ומספר קינוחים. המלצרית הדגישה בפנינו שחלק גדול מהמנות הן מנות בינוניות בגודלן. בשני הערבים שביקרנו היו גם מספר מנות מיוחדות לאותו מועד.
תפריט היין של Bar a Vin  נכון ומתאים למזג האוויר המיוזע שלנו ובדיעבד גם לאוכל של המקום. הוא אינו גדול אך מחולק לקטגוריות ידידותיות עם שמות קליטים ונוחים להבנה כמו 'מבעבעים', 'לבן של קיץ', 'ארומטיות', 'החיים בורוד' וכדומה. בתפריט מספר יפה של יצרנים קטנים ולא שגרתיים. מחירי התפריט הגיוניים. רוב היינות מוצעים בכוסות. דמי חליצה של 40 ₪ עבור כל בקבוק.

יש לציין שבשני מועדי הביקור קיבלנו הנחת הרצה של 15%. בכלל, היה חשוב לאנשי הצוות לשמוע את חוות דעתנו. בעיני זו התנהלות שמראה על רצינות והבנת מהות המושג הרצה.

גוז'ר דה בורגון (22 ₪)
הגוז'ר בגרסה של Bar a Vin היה מהסוג הגדול והנפוח. הוא הוגש חמים. בבצק הרבוך שולבו פרמזן ואמנטל. נוכחות הגבינות הייתה בולטת. המעטפת הייתה פריכה והמאפה שהייתה בו מליחות נעימה היה מסוג המאפים המפנקים.

גוז'ר דה בורגון ב- Bar a Vin

סלט קלמארי (52 ₪)
כמות מכובדת של עלים ירוקים (בעיקר עלי תבלין) עטפה ראשים וגופי קלמארי מטוגנים בסגנון טמפורה. בנוסף היו בסלט חתיכות אננס, בצל סגול וטבעות צ'ילי. הקלמארי היו טובים. חתיכות האננס הטרי "נעטפו" במעטפת מליחות (בדומה לאננס בשקיות שניתן לקנות בתאילנד). המליחות מיתנה את מתיקות האננס והפכה אותו לכוכב המשנה של המנה. למרות שזו מנה יחסית פשוטה יש בה שילוב נכון ומוצלח של חיות ורעננות.

סלט קלמארי ב- Bar a Vin

טרחון כבוש (42 ₪)
מספר נתחים של הדג הכבוש לוו בשמן זית, טבעות בצל ופלפל מיוחד ועדין שנקרא Espelette. לא ציפיתי אבל המנה הזכירה לי דג מלוח. הייתה לי תחושה שהדג סבל מכבישת יתר.

טרחון כבוש ב- Bar a Vin

סלט עגבניות וסשימי טונה (62 ₪)
נתחי הטונה הונחו על עגבניות ממספר סוגים. אל העגבניות שנחתכו באופן גס (בחלק מהן אף נשאר הפיטם) נוספו ברוקולי וטבעות בצל. ייתכן שהירקות ו/או הסשימי תובלו. מודה שהתקשיתי להרגיש בטעמי תיבול כלשהם. הטונה אמנם עשתה רושם טוב אולם שילוב המרכיבים נראה תמוה ותלוש.

סלט עגבניות וסשימי טונה ב- Bar a Vin

רביולי שרימפס (66 ₪)
שלושה רביולי מפסטה שחורה מולאו בתערובת עם שרימפס והוגשו ברוטב של חמאה, לימון ופלפל Espelette. המילוי שהיה בכמות קטנה יחסית למעטפת הלך בה קצת לאיבוד. הייתי שמח אם היו עושים את הבצק עוד קצת. נראה כי הרוטב עזר לרביולי להימנע מאנמיות.

רביולי שרימפס ב- Bar a Vin

שיפודי סינטה (48 ₪)
שני שיפודי בשר הונחו על פולנטה מתירס גילי ולוו בדמי גלאס. הייתה תחושה שהסינטה איננה מאיכות גבוהה אולם הפולנטה הייתה טעימה וממכרת.

שיפודי סינטה ב- Bar a Vin

פילה לברק (66 ₪)
בתפריט המנה מוגדרת כ-פילה דג ים ומחירה משתנה לפי הדג. לנו הוגש נתח לברק מפולט שהונח על קרם חזרת ומעליו הונחו מספר פרוסות עגבנייה צלויות. הדג היה עשוי כהלכה והחזרת הייתה עדינה ומתונה בחריפותה אך נעימה ומפנקת. העגבניות הצלויות היו תוספת שהסבה מחלוקת בשולחן. אני מצאתי אותן כמתאימות.

פילה לברק ב- Bar a Vin

המבורגר (34 ₪)
ניתן לכנות את המנה הזו כמיני המבורגר. קציצה קטנטנה נחה בלחמנייה חביבה עם ריבת בצל וחרדל ומעליה פרוסת גבינה (מונטלינו). בסך הכול מיני המבורגר טעים. הקציצה הייתה במרקם נכון וטוב. עם זאת ולמרות המחיר המתון הייתי שוקל להוסיף עוד ירק אולי עלה חסה או פרוסת עגבנייה בכדי "לשבור" מעט את הכבדות של הבשר והגבינה. בשולחן עלתה האפשרות להעצים את המנה באמצעות פחמימה נוספת (האש בראונס או צ'יפס וכדומה). אני לא בטוח שזה נכון.

המבורגר ב- Bar a Vin

כבד עגל (44 ₪)
כבד עגל פרוס נצרב ונצלה בחמאה בדיוק במידה הנכונה והוגש לצד ירקות (ברוקולי, גזר, תפו"א) חלוטים עם רוטב אנשובי עדין. מנה טובה שמדגימה את גישת המקום, אוכל ביסטרו פשוט שעשוי כהלכה. ניכר שאין כאן כוונה להרשים בהגשה אלא להכין חומרי גלם טובים בצורה פשוטה ונכונה.
צורת חיתוך הכבד במנה שקיבלנו שונה מזו שראיתי באתרי המדיה.

כבד עגל ב- Bar a Vin

סינטה (78 ₪)
פרוסות הסינטה הוגשו בציר בקר בדרגת עשייה מדיום כמבוקש. הן לוו בצ'יפס דקים, קשים ופריכים וברוטב טרטר שכלל שאלוטס וצלפים עם נוכחות נעימה של טרגון. הסינטה הייתה טובה מאד, הצ'יפס עטו גלימת מליחות עדינה. רוטב הטרטר היה טעים מאד. מנה מצוינת.

סינטה ב- Bar a Vin

קרפ סוזט (32 ₪)
קינוח קלאסי שקיבל תפנית מקומית באמצעות מילוי הקרפ המקופל בקרם פטיסייר תפוז. ייתכן ששילהבו את הקרפ בליקר תפוז דוגמת גראן מרנייה אבל לשולחן הוא הגיע ללא הפירוטכניקה המרשימה. הקרפ שנח בתוך סירופ של חמאת תפוז היה מקורמל בקצוות ובעובי טוב. המנה הדיפה ריח נעים מאד. מבחינת הטעם היא נטתה לכיוון המתוק, לטעמי מתוק מידי.

קרפ סוזט ב- Bar a Vin

לסיכום

מי שהגיע עד לשורות אלו שם לב שאינני חוסך בהערות. למרות זאת הגישה הבסיסית של המקום נכונה. אני מאמין שאנשי המקום יפיקו מההערות של תקופת ההרצה לקחים מתאימים.

Bar a Vin ממשיך את המגמה של מקומות המציעים חוויה קלילה אך מוקפדת. ניתן למצוא בו תפריט אוכל טוב בהשפעה צרפתית עם מחירים מתונים, תפריט יין שאינו גדול אך כזה שיינותיו נבחרו בתשומת לב ומתאימים לתפריט ולמזג האוויר, אווירה נינוחה ושירות מרצה.

אני אשוב.

 

אוכל

שתייה

אווירה

שירות

כללי

 

Bar a Vin
כתובת: שדרות רוטשילד 7 תל אביב
טלפון: 3366622־050 או 053-9373540
שעות פתיחה: יום א' – יום ה' 02:00 – 18:00, יום ו' – שבת 02:00 – 11:00

עמוד פייסבוק (לא רשמי)

עמוד האינסטגרם