לפני כחודש נפתחה שי שי, מזללת אוכל רחוב חדשה המתמחה ב-סושיריטו. מדובר במעין שילוב בין רול סושי נטול אצות ו-בוריטו כאשר את הטורטייה מחליף דף אורז. על השילוב הזה היה מי שרשם פטנט וקיבל עליו זכויות יוצרים. כאן קוראים לשילוב שי שי על שם המקום.

שי שי יושבת בפינת הרחובות אבן גבירול והנביאים בתל אביב. צומת סואן למדי. בית האוכל מורכב מחלל קטן ובו בר הצופה אל מקבל ההזמנה ומתקין המנות. בחוץ היו פזורים מספר כסאות וספסלי עץ לצד שולחנות עץ נמוכים. החלטנו לשבת בחוץ למרות המיזוג המפתה בפנים. מזג האוויר היה מספיק נעים ותפסנו לנו "פינה" משלנו. במהלך הארוחה הבטנו אל המכוניות הרבות שחלפו על פנינו, נשמנו את העיר וזכינו מידי פעם למשבי רוח נעימים שנתמכו מהמאווררים שהיו במקום.

שי שי

את פנינו קיבל בחור צעיר, שירותי, חביב ולא לוחץ. הוא הסביר בנעימות מהו ה- שי שי. הזמנו שלושה שי שי וביקשנו לקבל כל אחד מהם בנפרד וכך היה.
לקראת סוף ביקורנו הגיעה גם בעלת המקום. היא מצידה ביקשה לדעת איך שמענו עליהם ומהי חוות דעתנו.

מתקין המנות ב- שי שי

התפריט שהוצג לנו כלל, בנוסף לשני קינוחים, תשע מנות. שבע מהן היו על בסיס דגה או פירות ים (סלמון, טונה, לובסטר או שרימפס), שתים עם עוף והאחרונה עם טופו. בדף הפייסבוק ראיתי שהתפריט גדל או יגדל ויכלול גם שתי מנות צ'אפטי קלוי כבסיס וארבע קעריות על בסיס אטריות זכוכית משעועית עם תוספות שונות.

בדיעבד הבנתי שהיה עדיף אם היינו מזמינים מנת שי שי אחת פחות היות והמנות היו ממלאות וההבדלים ביניהן לא מאד גדולים. בשלושתן הקונספט היה דומה: דף אורז "מנוקד" (לדוגמה בתמונה הבאה בשומשום שחור) שעטף תערובת אורז של סושי ובפנים ירקות חתוכים, רטבים והמרכיב העיקרי של המנה. כל מנה הוגשה על מגש עץ שכוסה בנייר פרגמנט ואליה צורפו גם סלטון ורוטב סויה סמיך מהמקובל עם תבלינים. כמו כן קיבלנו בהתחלה פנכה עם חתיכות קולורבי שהוחמצו אף הם במקום. כל סושיריטו נחצה לשניים. ניתן לקבל כלי אוכל חד פעמיים מתכלים.

ספייסי טונה (44 ₪)
ה- שי שי כלל כמות נאה של טרטר טונה אדומה מתובל, רצועות כרוב סגול, מקלות מלפפון דקיקים, שבבי צ'יפס בטטה, עשבי תיבול כמו כוסברה ורוטב איולי וואסבי.
המנה הייתה לחה במידה עם פיקנטיות מעודנת. שילוב מרכיבים מוצלח. לטעמי הטובה בין המנות אולי גם בשל ההתנסות הראשונה.

ספייסי טונה ב- שי שי

נייר העטיפה החום הוסר מהרול הימני בכדי להדגים את דף האורז ה-" מנוקד".

לובסטר (55 ₪)
ב- שי שי הזה היו נתחי לובסטר, חתיכות קטנות של תפוח עץ, עלים ירוקים כמו חסה וארוגולה, חתיכות צנונית ומלפפון ושוב רוטב איולי אם כי הוא היה מעט יותר חריף מקודמו. למרות שנכתב בתפריט שהמנה כוללת גם מנגו, לא הבחנתי בו. יש לציין שהלובסטר נאבד לו במכלול. גם הכמות שלו לא הייתה גדולה וגם הטעם שלו נבלע. באותה מידת הצלחה יכלו להחליף את הלובסטר בבשר סרטנים או בשרימפס קצוץ. ניתן אם כן להבין שהרגשתי שהמנה הזו פחות מתגמלת מקודמתה.

סושיריטו לובסטר ב- שי שי

עוף קצוץ (38 ₪)
פנים ה- שי שי כלל תערובת עם פרורי עוף קצוץ ובנוסף מלפפון, קוביות סלק וחסה. היו גם עלי תבלין, בצל ורטבים. בתיאור המנה נכתב שהמנה כוללת גם אבוקדו שלא הבחנתי בו. הסושיריטו הזה זכה אצלי למקום השני.

סושיריטו עוף קצוץ ב- שי שי

ליווינו את האוכל ב-

בקבוק קטן עם לימונדת הבית הכוללת גם פסיפלורה (10 ₪)

Somersby סיידר אלכוהולי (19 ₪)

מבט מ- שי שי אל פינת הרחובות אבן גבירול והנביאים בתל אביב

 

לסכום

ה- שי שי יכול להוות אופציה חביבה וייחודית עבור מי שעובר באזור.

על בסיס ניסיוני ממליץ לבחור שי שי עם מילוי שייתן "פייט" לרטבים הממסכים. הלובסטר, לדוגמה, היה עדין מידי.

 

שי שי –  Shi Shi
רחוב אבן גבירול 33 (פינת הנביאים)
טלפון : 03-575-3737
אתר הבית
עמוד הפייסבוק