אני מאד אוהב שמשתמשים בעשב התבלין טרגון. לתבלין הזה שנקרא גם אסטרגון או בעברית לענה דרקונית יש טעם המזכיר אניס ולמרות שיש מי שחושש מהשפעותיו הבריאותיות אני מוצא אותו כמשפר טעם בעל נוכחות מהנה.

שמחתי לשמוע על מקום חדש בשוק לוינסקי הנושא את השם טרגון. בירור קצר העלה שמדובר במזללה / שיפודיה כשרה עם קונספט ייחודי של "פיתה" בגריל פחמים. הסתקרנתי לגבי הקונספט שלהם שהוא מעין שילוב בין סופלקי ו-עראייס.
כשהייתי באזור, ניצלתי את ההזדמנות להיכנס ולהתנסות.

המקום אינו גדול. הוא נמצא על קרן הרחובות לוינסקי ומרחביה בת"א. לחלל תקרה גבוהה ויש לו קו מודרני ונקי. חלונות ויטרינה גדולים פונים אל הרחוב. במרכז בר מחופה בעץ הצופה אל עמדת מתקין המנות הנמצא במעין "כלוב" מזכוכית כנראה בכדי למנוע ריחות ורעשים. התקרה אמנם חשופה אך חלק מהקיר נצבע בשחור ועליו מעין גרפיטי גרפי. חלק מהרצפה הורכבה מאריחי רטרו צבעוניים. בצמוד לחלונות מוקמו שולחנות זוגיים.

P1070213

כאשר הגענו, היינו לבד. בהמשך הצטרפו מספר סועדים בודדים. היה מצער לראות תנועת לקוחות דלילה כל כך בשעת הצהריים.

הנוהל במקום הוא שהסועד בוחר מה ישימו לו ב"פיתה" שהיא למעשה בצק דק ועגול שנראה כמו טורטייה. בעת ביקורנו אפשרויות הבחירה היו טחינה, סלט עגבניות, סלט עגבניות פיקנטי, סלט חצילים, ממרח חריף, חסה חתוכה, טבעות בצל עם סומק, פרוסות מלפפון חמוץ ו-כרוב כבוש. לאחר בחירת הסלטים נשאלנו אם נרצה גם את רוטבי הבית: רוטב פלפלים קלויים ורוטב לימון כבוש. לצערי לא היה בנמצא רוטב הטרגון המיוחד שלהם. ביקשתי לטעום את הרטבים שהיו ואהבתי. הם היו מעניינים, עדינים וטעימים. את המכלול מעבירים לאיש הבשר בעמדת הגריל. הוא מקפל את הבצק, הסלטים והרטבים יחד עם מנת הבשר/ים שנבחרה. הוא סוגר את הבצק ומעלה אותו על הגריל במתקן מיוחד פעם נוספת.
בתחילה היה לי מוזר לשים על גריל בצק כשבתוכו גם סלטים קרים. הבחור שקיבל את ההזמנה הרגיע אותי בהבטחה שיהיה טעים. 

P1070198

אפשרויות הבשר נכתבו על לוח מחיק שהיה תלוי על החלון.
בחרנו בשתי מנות: האחת עם מעורב ירושלמי "מחוזק" בתוספת פרגית בתשלום (29 + 5 ₪) והשנייה עם קבב שלטענתם טחון במקום (29 ₪).
הוספנו גם צ'יפס ושתייה במבצע (17 ₪ במקום 18 ₪ מחיר לפני מבצע…)

התפריט ב- טרגון פיתה גריל

בגמר ההכנה המנות נעטפו והוגשו על טס מתכת עם כיסוי נייר. הגשה אסתטית ונקייה.
הבצק עצמו שמר על מרקם טוב. הוא היה חם, לא עבה מידי ופריך מאד אך מעט ניטראלי בטעמו. הוא שימש כמעטפה מצוינת ויציבה למילוי. כפי שהובטח לא הרגשתי בעיה עם חימום המילוי. קבלתי את הרושם שפעולת הגריל השפיעה יותר על החלק החיצוני מאשר הפנימי.
כמות הבשר שהוכנסה לבצק הייתה קטנה אבל ה-פיתה גריל בצורתה הסופית הייתה משביעה. כאמור קיימת אפשרות להגדיל את כמות הבשר. מבחינת אופן ההכנה, הבשרים היו עשויים לטעמי ומתובלים במידה. המעורב שמר על מרכיביו השונים והקבב היה מהסוג המתפורר אם כי נתון זה לא פגם בטעם.

קבב ב- טרגון

קבב

מעורב ירושלמי עם תוספת פרגית ב- טרגון

מעורב ירושלמי עם תוספת פרגית

התיבול, כאמור, היה עדין וערב לחכי. למרות שמדובר בשיפודיה, קבלתי את הרושם שהידיים שתיבלו את הבשר ועשו את התוספות והרטבים הן ידיים טובות.
הצ'יפס היו מהסוג הדק והפריך. הרטבים שליוו את הצ'יפס היו סטנדרטיים.

צ'יפס ב- טרגון

 

לסכום:
האוכל היה טעים ומשביע.
אופציה טובה למי שנמצא באזור ומחפש אוכל מסוג זה.

 

טרגון
רחוב לוינסקי 45 פינת מרחביה 11 תל אביב

עמוד הפייסבוק

שנה טובה ומתוקה !