מסעדת שיינע, שנפתחה לפני פחות משנה, היא מסעדת מאכלי ים של השף אסף גבאי.
ביקרתי במסעדה קרוב למועד פתיחתה וכבר אז ניכר הפוטנציאל שלה. למרות שבאותו ערב היו מספר כשלים, ייחסתי אותם לתחילת הדרך. קיוויתי שעם הזמן וצבירת הניסיון שיינע תתייצב ותהיה "מסעדת שף קטנה ואינטימית" כפי ששאפו בעליה.
בזמן האחרון מצטברות עוד ועוד התייחסויות חיוביות ומפרגנות למסעדה. אלה עוררו בי את הרצון לחזור ולבקר בה שוב.

החלק הפנימי ב- שיינע (Sheine)

הגענו לשיינע ביום חמישי בערב. עם הגעתנו לא היה קהל רב אך מאוחר יותר המקום התמלא לחלוטין. אם אותו ערב מייצג ערבים אחרים, אפשר להניח ש-שיינע תוכל לצלוח בשלום את התקופה הבעייתית (קורונה והנחיות).
רוב הסועדים ישבו בחוץ. אנחנו ישבנו בפנים והתענגנו על המיזוג. מוזיקת ג'אז התנגנה ברקע.

מבט על שיינע (Sheine) מבחוץ

מבחינת ההנחיות: נתבקשנו למלא מראש הצהרת בריאות אינטרנטית; הישיבה בפנים הייתה במרחקים סבירים בין השולחנות; בעת ההושבה מדדו לנו חום והמלצרים הסתובבו עם מסיכות.

אפשר להוסיף שבתקופה האחרונה התחילו להגיש ב-שיינע ארוחות צהריים עסקיות ולהפעיל שירות משלוחים חדש. בשני במקרים, כך נכתב, אלה הן עוד דרכים להתמודד עם המציאות שנכפתה עליהם.

לא מעט אנשי שירות שירתו את הסועדים. אותנו שירתו מלצר חביב, קואופרטיבי, סבלני ויעיל ואחמ"שית שתפקדה גם כסומליירית. בשני המקרים התחושה הייתה שאנחנו בידיים טובות. לדוגמה, ביקשנו וקיבלנו בזריזות קנקן מים קרים כמו כן המנות יצאו בצורה מודולרית כפי שביקשנו ובקצב שלנו. שירות היין כלל שמפניירה, כוסות יין ומזיגה. למרות שנאמר לנו מראש שהם גובים 45 ₪ כדמי חליצה, אלו לא הופיעו בחשבון.

התפריט, שמתרכז בדגה ובפירות ים, נשאר דומה לזה שהיה בביקורי הקודם כשעיקר השינויים מבטאים שינוי בחומרי הגלם. בערב ביקורנו הוצעו גם שש מנות ספיישל.
מהשיחה עם הסומליירית הבנתי שתפריט האלכוהול עומד להשתנות בקרוב. בעיני הצהרה שכזו מבטאת גישה אופטימית למצב.

התפריט ב- שיינע (Sheine)

לחם הבית (16 ₪)
מנות עם רטבים "דורשות" לחם. רוב המנות שבחרנו היו כאלה ולכן הזמנו גם לחם.
על מגש עץ מכוסה בנייר פרגמנט הוגשו מספר פרוסות עבות של לחם שאור של שרויטמן. בצד צורפו חמאה מתובלת בטמפרטורת החדר, שמן זית ובלסמי, רוטב פלפל חריף ורוטב עגבניות מגי עם שמן זרעי ענבים.
כל המרכיבים היו טובים וטעימים. עם זאת רוטב העגבניות שהיה מסונן היטב ועם טעם עמוק גנב את ההצגה.

לחם הבית ב- שיינע (Sheine)

סשימי אינטיאס (68 ₪)
מנה מתפריט הספיישלים.
בגספצ'ו מעגבניות שרי צהובות הונחו מספר נתחי אינטיאס. מעל סלט קטן של סלרי, עשבי תיבול וליים. שמן עירית ומעט מלח גס חתמו את המנה.
הדג היה נהדר, בשרני מאד, עסיסי והקרין טריות. הגספצ'ו היה קרמי ועשיר בטעמים עדינים והרמוניים. הסלט הקטן הוסיף רעננות ועקצוץ. הטעמים החמצמצים-מתוקים שהיו ברקע ליוו והחמיאו לדג.
אם אשווה את המנה הזו למנת האינטיאס נא שאכלנו לא מזמן ב-הוטל מונטיפיורי ושעלתה בדיוק אותו המחיר, זו של שיינע הייתה מדויקת וטובה הרבה יותר.

סשימי אינטיאס ב- שיינע (Sheine)

מול מרינייר (88 ₪)
המולים הוגשו ברוטב הקלאסי הכולל, בין היתר, יין לבן, חמאה, בצל, שום ועשבי תיבול. בצד הוגשו צ'יפס דקים וקערית עם איולי שום.
למרות שעכשיו קיץ ויש שאומרים שלא טוב לאכול מולים בקיץ, לא הרגשתי בשום בעיה להיפך, המולים עשו רושם טוב מאד בריח ובטעם. רובם היו גדולים ובשרניים. הרוטב המלווה לא היה כבד. כנראה שהמעיטו בחמאה. מצד שני היו בו חמצמצות נעימה והרבה מאד שום. נהניתי לספוג את הרוטב עם הלחם. הצ'יפס היו פריכים ולא שמנוניים. הביקורת היחידה שלי למנה מתייחסת לאיולי. לטעמי הוא היה מוקצן בטעמיו אבל ייתכן שזו הייתה כוונת השף. בסך הכול מנה כיפית וטעימה.

מול מרנייר ב- שיינע (Sheine)

מחבת שרימפס ביין לבן (124 ₪)
בחרנו במנה הגדולה של 300 גרם שרימפס. הוגשו 14 שרימפס עם ראש וזנב ברוטב שכלל, בין היתר, יין לבן, שום, חמאה, עשבי תיבול וציר דגים. למנה זו לא צרפו תוספת פחמימתית.
השרימפס היו גדולים יחסית, עסיסיים והקרינו טריות. גם כאן ברוטב המלווה היה הרבה שום. גם כאן פרוסת הלחם עזרה לספוג את הרוטב הטעים.

מחבת שרימפס ביין לבן ב- שיינע (Sheine)

פילה לוקוס וניוקי (128 ₪)
ברוטב שהתבסס על חמאת מרווה הונחו פילה לוקוס, ניוקי ובייבי זוקיני.
הדג היה בשרני ועשוי מצוין. אע"פ שמרווה יכולה להיות דומיננטית, הרוטב לא האפיל על הדג. הזוקיני היו קראנצ'יים וחביבים. מה שלא עבד עבורי היו הניוקי. הם היו דחוסים ובצקיים. רובם נותרו בצלחת. נשאלנו לגביהם ותארנו את תחושותינו. בחשבון קיבלנו 25% הנחה על המנה.

פילה לוקוס וניוקי ב- שיינע (Sheine)

ליווינו את הארוחה במים וביין שהבאנו מהבית. בסוף הארוחה קבלנו דיז'סטיף Jullius Marc De Galilee ע"ח הבית.

Pierre-Yves Colin-Morey Chassagne Montrachet Les Caillerets 1er Cru 2010
Les Caillerets היא חלקה נהדרת בשסן. האף מזמין ומפתה. בפה, חמיצות נהדרת, מינרליות בולטת ומרירות מתונה שיכולה להעיד על צעירותו. טעם שיורי ארוך. יין נפלא שהתאים מאד לארוחה.

Pierre-Yves Colin-Morey Chassagne Montrachet Les Caillerets 1er Cru 2010 ששתינו ב- שיינע (Sheine)

לסיכום

הערב ב-שיינע היה מהנה.

המסעדה, מהזווית שלי כלקוח, תפקדה כפי שאני מצפה ממסעדה טובה לתפקד. בערב ביקורנו מצאתי מסעדה עם שירות אחראי ומוקפד, אווירה תוססת, אנרגיות חיוביות ולא פחות חשוב אוכל שברובו המכריע טעים מאד.

אשמח לחזור.

 

שיינע – Sheine
רחוב נחלת בנימין 59 פינת אחד העם 19 תל אביב
טלפון: 03-5627143

אתר האינטרנט

דף הפייסבוק