הסניף המקורי של נאם נמצא בצפון רחוב דיזנגוף. ביקרתי בו ביוני 2014 קרוב למועד הפתיחה והחוויה הייתה טובה. עם זאת לא יצא לי לחזור למסעדה.

אנשי נאם מצהירים "בחרנו להנגיש לקהל התל אביבי אוכל תאילנדי נאמן למקור". נראה שההצלחה לצדם. ב- 2016 הם פתחו סניף בנמל תל אביב עבור משלוחים בלבד ולקראת סוף 2018 הם פתחו סניף נוסף ברחוב קינג ג'ורג', באמצע הדרך בין כיכר רבין לדיזנגוף סנטר. לטענתם הסניף החדש נועד לקרב את המסעדה למרכז העניינים. החלטתי לבדוק אותו.

נאם קינג ג'ורג' (Nam)

ב-נאם קינג ג'ורג' לא ניתן להזמין מקום מראש וההושבה היא על בסיס מקום פנוי, ניתן להסיק שהם פונים בעיקר לקהל מזדמן. הגענו באמצע השבוע בשעת ערב יחסית מוקדמת. המקום היה דליל בסועדים, עובדה שלא הפריעה למארחת לציין שמוקצבים לנו שעה וחצי. אני יכול להבין את הצורך בכיבוד הפרוטוקול ובהכנות לגל הלקוחות שאוטוטו עומד לשטוף את המקום אבל בעיניי (ובאוזניי) היה משהו צורם באמירה הטכנית הזו למול המצב בפועל. אציין כבר כעת, עמדנו בזמן שהוקצב לנו ובעת עזיבתנו היו שולחנות פנויים לא מעטים.

בהקשר זה אתייחס לשירות. אף על פי שכל צוות השירות בפלור היה נשי, השירות שקיבלנו נטה לטכני ולפונקציונאלי. לרגעים הרגשתי כסטטיסט בהצגה או בסרט שהתפקיד שלו לאכול מהר, לשלם וללכת. התחושה הזו נבנתה והתעצמה במהלך הערב. האקט האחרון שביטא בעיניי חוסר אכפתיות היה בהוצאת שתי מנות עיקריות בסמיכות למרות שביקשנו ונענינו בחיוב שנזמין את המנה השנייה רק לאחר שנסיים את הראשונה. רק לקראת סוף הארוחה האחראית קלטה את הוויב בשולחננו. היא ניסתה לפשר והציעה קינוח על חשבון הבית אך סירבנו. עם זאת בחשבון הסופי הופיעו 10% הנחה.

נאם קינג ג'ורג' הוא מקום פינתי ללא אמירה עיצובית. רוב מקומות הישיבה מצויים על המדרכה. סגירת חורף תחמה אותם מהרחוב. לצערי הסגירה לא הייתה הרמטית והצינה מבחוץ הצליחה לחדור פנימה. במקום בו ישבתי היה גם רחש בלתי פוסק כמו רעש של מאוורר שלא הבנתי מהיכן הוא מגיע. לא הייתה מוזיקת רקע והמקום נעדר אווירה. מהמקום בו ישבתי ניתן היה לראות את המטבח ואת העובדים האסייתיים שעמלו בו. הם עבדו עם מסיכות על פיהם.

נאם קינג ג'ורג' (Nam)

התפריט של סניף קינג ג'ורג' דומה לזה של הסניף המקורי. הוא מורכב מארבע מנות ראשונות (28-65 ₪), שני מרקים (65-67 ₪), שמונה סלטים (36-57 ₪), תריסר מנות עיקריות (63-79 ₪) ושלושה קינוחים (33-37 ₪). יש לציין:
א. לא אחת קיימת אופציה לבחירת חומר גלם עיקרי בין דגה, פירות ים, עוף, בקר וטופו
ב. במנות חריפות יש סימון של פלפלים אדומים כאשר ארבעה פלפלים אדומים מסמלים את המנה החריפה ביותר
ג. יש מספר מנות מסומנות שיש להן גרסה טבעונית.

התפריט ב- נאם קינג ג'ורג' (Nam)

תפריט השתייה כולל שתייה קלה, בירות, שלושה יינות הבית ושייק על בסיס קרח או חלב קוקוס. הוצג בפנינו גם תפריט קטן של משקאות מיוחדים כמו סאקה ושיכר שזיפים. אנחנו הסתפקנו בבקבוק מים שהוגש לבקשתנו.

יאם סום הו (57 ₪)
מאגף הסלטים הזמנו סלט שכלל שרימפס חלוטים ופתוחים כפרפר בטמפרטורת חדר, חלקים מפלחי פומלה שהוסרה מהם הציפה, חתיכות מלפפון, קשיו, בצל סגול, בצל ירוק, עלים ירוקים (נענע, כוסברה ועוד), למון גראס ושום. מעל פוזרו חתיכות בצל מטוגנות שהוכנו מראש. הסלט מוגדר כחריף בדרגת שני פלפלים אדומים. המלצרית ציינה שניתן למתן את החריפות בעזרת הפרדת חתיכות הצ'ילי לקערית נפרדת.
השרימפס היו יחסית גדולים. הם טופלו כהלכה ועשו רושם טוב. מבחינת הטעמים הסלט נטה לחריף. עם זאת שלל הטעמים שהיו בו איזנו מעט את החריפות. סלט מגוון ומרענן.

יאם סום הו ב- נאם קינג ג'ורג' (Nam)

מו טוט קאתיים (65 ₪)
מנה זו מופיעה בחלק של המנות הראשונות למרות שמחירה תואם יותר למנות העיקריות. לדברי המלצרית גודלה בינוני, היא מוגשת ללא אורז ונחשבת למנת נשנוש לפני העיקריות. הזמנו לצידה סטיקי רייס.
הוגשו נתחי בשר לבן שנצרבו ומעליהם חתיכות שום מטוגנות. נאמר לנו מראש שהמנה שומנית ואכן כך היא הייתה.
כמות הבשר הייתה נאה. הנתחים היו פחות פריכים ממה שציפיתי והבשר היה קשה ללעיסה. הטעמים, לעומת זאת, היו טובים, שילוב מאוזן של מתיקות ומליחות. השום המטוגן הוסיף את שלו.

עם המנה קיבלנו שני רטבים. שניהם היו על בסיס רוטב דגים ובשניהם הייתה חמיצות לימונית בולטת. באחד בלט הג'ינג'ר ובשני צ'ילי וכוסברה שגם היה יותר מלוח. בהמשך נבקש ונקבל עוד רטבים. לטעמי כל הרטבים שקיבלנו היו טובים ולא מנדנדים או נותנים תחושה מלאכותית.

 מו טוט קאתיים ב- נאם קינג ג'ורג' (Nam)

פאד פט (79 ₪)
מספר נתחי מוסר ים הגיעו ברוטב קארי אדום וחלב קוקוס. המנה כללה גם שעועית תאילנדית ועלים ירוקים כמו מנטה, כפיר ליים ובזיליקום תאילנדי. בצד הוגשה קערת אורז מאודה.
הדג שטוגן בבלילה שמר על פריכות. את המנה בתפריט מעטרים שני פלפלים חריפים. הרוטב אכן היה חריף ובטעמים הייתה נטייה למרירות קלה. מנה עוצמתית וטעימה.

 פאד פט ב- נאם קינג ג'ורג' (Nam)

גאי יאנג (67 ₪)
רבע עוף שהושרה בתבלינים תאיים ונעשה על הגריל הוגש מפורק מהעצמות עם רוטב נאם ג'ים. את המנה עיטרו עלים ירוקים מטוגנים, חתיכות בצל ושום מטוגנות, צ'ילי חריף וצ'ילי מיובש.
תהליך הכנת המנה ארוך וכולל, בין היתר, השריית העוף במשך לילה שלם במשרה. בעבר נתקלתי במנה כשהעוף הוגש שלם. העוף עצמו היה עסיסי מאד. כל המסביב היה לי מוזר ו-מר בצורה לא נעימה. אכלנו מספר חתיכות עוף ואת היתר ביקשנו לארוז. בבית המנה לא נאכלה.

גאי יאנג ב- נאם קינג ג'ורג' (Nam)

לסיכום

החוויה ב- נאם קינג ג'ורג' הייתה פחות מוצלחת מזו שחוויתי לפני מספר שנים בסניף המקורי. מן הסתם לא אכלל בסטטיסטיקת ההצלחות שלהם. יותר מהכול הפריע לי השירות. ייתכן שהבעיה וחוסר הכימיה היו עם המלצרית הספציפית אבל בהחלט ייתכן שזו הגישה הכללית לפיה המקום מעודד את גישת הכיסא החם או ה-טייק אווי ופחות את תחושת האירוח.

 

נאם – Nam
רחוב קינג ג'ורג' 84 תל אביב
טלפון: 03-6708050

אתר המסעדה

דף הפייסבוק