המסעדה התאילנדית הקטנה איסאן נפתחה לפני כארבעה חודשים. היא ממוקמת קרוב מאד לציר המרכזי של שוק הכרמל. בפרסומים נאמר שבעלת המקום הגיעה ממחוז איסאן בצפון מזרח תאילנד וזהו הבסיס לשם המסעדה ולתפריט שהיא מציעה.

ב- איסאן ניתן לשבת בחוץ ובתוך חלל קטן הצמוד למטבח.
החלל הפנימי האינטימי בעל גוונים בהירים וחמים: קיר צהוב, עץ בהיר ואהילים צהבהבים. על הקיר נתלו צלחות צבעוניות והמשיכו את הקו הפשוט והנעים.
החלק החיצוני הוא חלק כמעט אינטגרלי משוק הכרמל על יתרונותיו וחסרונותיו: צבעוניות, המולה, רעשים וריחות.

הגענו באחד מימי חופשת פורים. השוק היה גדוש באנשים ובשעת הצהריים החלו להתקבץ במסעדה עוד ועוד לקוחות. נראה שלמקום הקטן היה מעט קשה להכיל את הקהל המתקבץ. היה צורך להנדס מקומות ישיבה והמנות יצאו לאט. עם זאת הגישה הנעימה והחמימה של הצוות הקטן (למעשה מלצרית ושתי תאילנדיות שגם היו במטבח) יצר תחושה נינוחה. מתברר שלחיוך ולגישה מחבקת יש הרבה כוח חיובי.

איסאן (Eisan)

הקהל במקום היה מגוון וכלל גם ילדים קטנים מחד וגם אנשים מבוגרים מאד מאידך. לי דווקא בלטו הסועדים שנראו תאילנדים בעצמם. בהחלט ייתכן שהדבר מעיד על אותנטיות.

למרות הטענה שהתפריט באיסאן מושפע מהמחוז הצפון מזרחי בעיני הוא דומה לתפריטים במסעדות תאילנדיות אחרות. עם זאת שמתי לב לשתי מנות ייחודיות למקום: נקניקיות ממולאות בבשר לבן טחון עם אורז ושיפודי כדורי עוף. בתפריט חמש מנות ראשונות שעיקרן סלטים (22-45 ₪), חמש מנות תבשילי קארי ומרקים (52-55 ₪), שתי מנות מטוגנות (22-37 ₪), שלוש מנות גריל (28-45 ₪), שמונה מנות ווק (52-59 ₪) ושני קינוחים (19-22 ₪). ניתן לקבל תוספת של אורז דביק או מאודה (5-8 ₪). יש גם תפריט שתייה קטן שעיקרו משקאות קלים ובירות.

בדומה למסעדות תאילנדיות אחרות ניתן להעיר:
א. בחלק מהמנות בתפריט קיימת אופציות לבחירה כחומר גלם עיקרי בין עוף, בקר וטופו. ב-איסאן אין דגה ופירות ים ועל הבשר הלבן יש תוספת של 10 ₪ למחיר המצוין בתפריט.
ב. במנות חריפות יש סימון של פלפלים אדומים. נותנת השירות הבהירה שאם נרצה ניתן להוריד מרמת החריפות.
ג. ישנן מספר מנות מסומנות שיש להן גרסה צמחונית/טבעונית.

התפריט ב- איסאן (Eisan)

נאם טוק (45 ₪)
פתחנו בסלט שכלל נתחי סינטה צרובים בשוליהם שהוגשו בדרגת עשייה מעט מעל מדיום. הנתחים לוו בעלים ירוקים (נענע, כוסברה ועוד), בצל סגול, בצל לבן ובצל ירוק, צ'ילי, ליים ורוטב דגים. מעל פוזרה תערובת שכללה בין היתר אורז קלוי וטחון ומה שהרגיש לי כאבקת שום.
כמות הבשר הייתה מכובדת מאד בוודאי למול מחיר המנה. הבשר הוגש בטמפרטורת החדר ולא אכזב. הירק הקרין טריות. הרוטב הלימוני היה טוב מאד. יש לציין שהמנה חריפה מאד (מסומנת בתפריט בשני פלפלים אדומים). מנה מוצלחת לחובבי החריף.

נאם טוק ב- איסאן (Eisan)

גאי סטה (42 ₪)
ארבעה שיפודי עוף שנעשו על הגריל הוגשו עם רוטב Satay Gai שכולל בתוכו בוטנים על מצע של כרוב וגזר. בצד הוגשה צלוחית קטנה עם מלפפונים ובצל בנוזל מתקתק.
העוף היה מצוין, חמים, רך ועסיסי. תערובת הסאטה שהונחה מלמעלה הייתה מאוזנת. מתיקותה השתלבה בלימוניות נעימה. עם זאת הרוטב הטעים לא השתלט על המנה. הרוטב אפילו החמיא למצע שמתחת לשיפודים. אהבתי.

גאי סטה ב- איסאן (Eisan)

פאנאנג (55 ₪ + 10 ש"ח לבשר הלבן)
תבשיל חלב קוקוס המבוסס על קארי פאנאנג (קארי אדום) שכלל נתחי בשר לבן, בצל ירוק, בזיליקום, במבוק ולוביה. בתפריט נאמר שיש בתבשיל גם צ'ילי טרי, זנגביל ובוטנים. תבשיל הקארי הוגש עם קערית אורז מאודה.
התבשיל היה טעים מאד. הוא לא היה חריף. עם זאת היו בו מגוון טעמים וארומות. בין הדברים שניתן היה להבחין בהם היו כפיר ליים, גרגירי פלפל שחור ועדויות רבות (ונוקשות) של שורש גלנגל יבש. יופי של מנה.

פאנאנג ב- איסאן (Eisan)

פאד קי מאוו (52 ₪)
נותנת השירות התאילנדית, שעברית טובה שגורה בפיה, הדגישה, שמדובר באטריות חיטה ולא אטריות ביצים כפי שכתוב בתפריט. הן הוקפצו יחד עם נתחי עוף, גזר, כרוב לבן, בצל לבן, בצל ירוק, גזיזי במבוק, נבטים ובזיליקום.
גם במנה זו הרגשתי יד טובה. הירקות נעשו במידה כזו שהם שמרו על קרנצ'יות, העוף היה מצוין והאטריות נשארו מעט נוקשות בדומה לאל דנטה בפסטה. עם זאת המנה נטתה לכיוון המתוק והיא הייתה יותר סטנדרטית ביחס למנות האחרות.

פאד קי מאוו ב- איסאן (Eisan)

ליווינו את ארוחת הצהריים בשתי בירות סינגה קטנות (19 ₪ לבקבוק).

בירה סינגה ב- איסאן (Eisan)

לסיכום

החוויה ב-איסאן הייתה מוצלחת. האוכל היה טעים, התמורה טובה והשירות משתדל.

זה לא היה מכוון אבל שני הדיווחים האחרונים עוסקים במסעדות תאילנדיות. נכון שקיים קושי להשוות ביניהן היות שהן שונות במיקום, בגודל, בשעות הפתיחה, בותק, ברקע של הבעלים ובמערך שעומד מאחוריהן ובטח באלמנטים נוספים אך יחד עם זאת מבחינתי איסאן עדיפה ולבטח אבקר בה שוב.

 

איסאן
רחוב רבי עקיבא 22 תל אביב (שוק הכרמל)
טלפון: 03-9483772
שעות פתיחה: א'-ה' 11:00-21:30, ו' 11:00-17:00, שבת-סגור.

אתר המסעדה

דף הפייסבוק