הפעם מה- "מסעדות הוותיקות שכבר לא בכותרות" בחרנו להגיע ל-מיט בר בתל אביב.
מיט בר הוקמה ב- 1994 והפכה במשך השנים לסטייק האוס מוערך ופופולרי מאד. בעליה הקימו עוד סניף בהרצליה ב-2008. ב- 2010 הם פתחו את ה- Nextdoor,  פאב השוכן בסמיכות לסניף האם התל אביבי ולו מטבח נפרד. בשנים האחרונות הבעלים פתחו גם שלוש המבורגריות ("מיט בר בורגר"). על האחרונה שנפתחה ונמצאת בכיכר דיזינגוף אף כתבתי דיווח.

מיט בר (Meat Bar)

ל-מיט בר השוכנת בסמוך לכיכר רבין שלושה חלקים: חלל פנימי עם חזות הנעה בין ביסטרו אירופאי לדיינר אמריקאי, מעין מרפסת מקורה וממוזגת אך לא סגורה הרמטית לרחוב וישיבה על המדרכה לצד שולחנות עם מפות. הניסיון לחצוץ את המסעדה מהרחוב באמצעות גדר צמחים אולי צולחת מבחינת המראה אך רעשי העיר הם חלק בלתי נפרד מהאווירה של שני החלקים החיצוניים.

מיט בר (Meat Bar)

מארחת קיבלה את פנינו והפנתה אותנו לשולחן בחלק המרכזי. בתחילה חששנו מהרעשים והחום. הגברת הקרור במזגן סדרה את עניין החום אבל הרעשים היו רבים. בשעת ערב מוקדמת אף היו ילדים שהתרוצצו ברחבי המסעדה. ככל שהערב התקדם המקום קיבל צביון קלאסי ונעים יותר. יש לציין שלמרות שהיינו בתחילת השבוע, התפוסה הייתה נאה מאד, דבר שיכול להעיד על הצלחת המקום. צוות מכובד של מלצרים עמד לרשות האורחים. אותנו שירתה מלצרית נעימה וחביבה. סבלנותה והרצון הטוב חפו על צעירותה. היא ציינה בפנינו שהיא עובדת במקום רק חודש וחצי.

מיט בר (Meat Bar)

מיט בר (Meat Bar)

במשך השנים התפריט של מיט בר כמעט ולא השתנה. עיקר השינוי, כך נכתב, היה בהוספת אגף של נתחים על העצם. ע"פ הכתוב בתפריט הם עובדים עם "נתחים טריים של פרות מבכירות" הנבחרים בקפידה. לשאלתנו המלצרית הוסיפה שאת הנתחים על העצם והאנטרקוט הם מיישנים 21 יום ואת יתר הנתחים מיישנים בין 4 ל-7 ימים. מודה שזה נשמע לי מעט מידי על גבול הלא סביר. ניסיתי לברר שוב והתשובה נותרה בעינה.  לדעתי מחירי המנות על הסף הגבוה.

תפריט השתייה כולל שתיה קלה, בירות, קוקטיילים ותפריט יין קטן שכל היינות בו מוצעים גם בכוסות. יש לציין שכוסות היין מזכוכית ותרבות היין מינימלית. דמי החליצה הם 45 ₪.

התפריט ב- מיט בר (Meat Bar)

פתחנו ב- סלט שוק וגבינת "המאירי" (64 ₪)
הסלט, שנחתך גס ותובל בשמן זית ומיץ לימון, כלל עגבניות משלושה סוגים, פלפלים משני סוגים, מלפפון, בצל סגול וירוק, צנונית ופטרוזיליה. מעל הונחה כמות לא גדולה של גבינת "המאירי".
הסלט היה פשוט ורענן עם אלמנט בולט של מליחות (גם מהגבינה וגם מהתיבול). הירקות הקרינו טריות. מבחינתי הסלט נועד לתת קונטרה לכבדות ולשומניות של הבשר וליווה את כל המנות.

סלט שוק וגבינת "המאירי" ב- מיט בר (Meat Bar)

סינטה סטריפ (78 ₪)
פרוסות הסינטה נצרבו היטב בחוץ, נעשו לכיוון רייר בפנים ונחו ברוטב קרמל יפני (ע"פ התפריט) . מעל פיזרו עירית קצוצה ושבבי מלח גס.
הבשר מאיכות טובה נעשה כהלכה. החלק החיצוני פריך והחלק הפנימי רך ולעיס. ציפיתי שהרוטב יהיה מתקתק אך הוא נטה יותר למלוח ודמה לציר בקר מצומצם. מנת נשנוש חביבה.
המנה הזכירה לי את חלונות ניו יורק של מסעדת האדסון אם כי שם הרוטב יותר הדרי ומתקתק. כאן כמו במנת הסלט בלטה מליחות גבוהה.

סינטה סטריפ ב- מיט בר (Meat Bar)

אנטרקוט (192 ₪)
הנתח במשקל 300 גרם נצרב היטב מבחוץ ונעשה מדיום בפנים. פלפל שחור גרוס נבזק מעל. המלצרית הציעה לנו שני רטבים ע"ב שמנת אחד רוטב פלפלת והשני רוטב פטריות. הרטבים עזרו לנו לבחור בפירה כתוספת.
הבשר היה טוב מאד ובמידת העשייה המבוקשת. היו לו ריחות וטעמי גריל. הפירה החמאתי הוגש עם מעט בצל מטוגן מעל והיה רך, קטיפתי וטעים. הרטבים כמו של פעם היו נדיבים. הפלפלת הכילה גרגירי פלפל ירוקים. לטעמי רוטב הפלפלת היה מעט אגרסיבי. העדפתי את רוטב הפטריות שהיה מעט יותר חנפני. בשני הרטבים הייתה נטייה למליחות ונראה כי זהו מוטיב חוזר בכל המנות.

אנטרקוט ופירה ב- מיט בר (Meat Bar)

ספריבס (152 ₪)
ניתן לקבל את הספריבס במשקל 300 (136 ₪) או 400 גרם (152 ₪). בחרנו ב- 400 גרם. הספריבס מגיעים ברוטב תפוזים, דבש וצ'ילי עם תוספת. התלבטנו בין האפשרויות ולבסוף בחרנו בכרובית מטוגנת בשמן עמוק. גם הפעם המלצרית הגדילה ראש והציעה לצרף לנו מיונז וספייסי מיונז "כדי שיהיה נחמד לטבול בהם את הכרובית".
היחסים בספריבס בין השומן לבשר ולעצם היו סבירים, קבלנו כמות בשר נאה. הבשר היה רך אך נטה ליובש. הרוטב הסמיך מעט היה מורכב בטעמיו, שילוב של מלוח-מתוק-חמיצות לימונית. הכרובית הייתה פריכה, טעימה וממכרת. המיונז, שהוסיף כבדות, היה נחמד למרות שהיה גנרי (היינץ).

ספריבס וכרובית מטוגנת ב- מיט בר (Meat Bar)

ליווינו את הארוחה בקנקן מי ברז וביין שהבאנו : Chateau Malescot St. Exupery, Margaux 2005
בציר גדול דרגה שלישית. היין זכה לציוני מבקרים גבוהים. היין מאד צעיר ועדיין לא בחלון השתייה שלו. בלטו בו חמיצות וטאנינים כמו גם פרי שחור. עתידו לפניו.

 Chateau Malescot St. Exupery, Margaux 2005 ששתינו ב- מיט בר (Meat Bar)

לסיכום

אנשי מסעדת מיט בר נשארים נאמנים לסגנון שאפיין אותם בתחילת דרכם אי שם באמצע שנות ה-90. הם שמים את הבשר בראש. היתר פשוט וטוב. מיט בר יכולה להתאים ככפפה ליד לקרניבורים שבינינו וקצת פחות למי שמחפש אוכל קל, מתוחכם או אפילו מסעדת בשר פחות כבדה (לדוגמה ללא רוטבי שמנת). אציין שבערב ביקורנו היד גם הייתה מאד קלה עם המלח. בהחלט יכול להיות שמדובר בכשל נקודתי.

כיף לראות מסעדה שעברה כל כך הרבה ועדיין פועלת בנמרצות וביעילות.

 

מיט בר תל אביב
שדרות ח"ן 52 תל אביב
טלפון: 03-6956276

אתר המסעדה

האתר הכללי