* המקום נסגר *

תמיד משמח אותי למצוא מקום עם אוכל אותנטי, כזה שיהיה מחובר, ככל שניתן, אל ארץ המקור. זו הסיבה שהידיעה שפתחו את דליציה (מאיטלקית: תענוגות, הנאות, מטעמים) סקרנה והלהיבה אותי. המקום הוצג כטרטוריה-קונדיטוריה חלבית וכשרה של בני הזוג דפנה אפרתי וצז'רה דיפורטו. הם הגיעו מרומא לפני כ- 3 שנים ופתחו בארץ קייטרינג איטלקי. כעת יש להם פרויקט חדש שהפך, כך הבנתי מידידתי האיטלופילית, לשם החם בפורומים של חובבי איטליה.

מבט מבחוץ על דליציה

דליציה איננה מקום גדול. היא נמצאת על רחוב בן יהודה הסואן קרוב לצומת עם רחוב בוגרשוב. בפנים יש מספר מקומות ישיבה לצד בר הצמוד לחלון הראווה הגדול הצופה אל הרחוב אך רוב מקומות הישיבה הם בחוץ. העיצוב המבוסס על גוונים של שחור ולבן הוא נקי ונעים. את פני הבאים מקבלות שתי ויטרינות, האחת עם היצע של דברי קונדיטוריה והשנייה של מאכלים שרובם היו במגשי אלומיניום. בפינה צדדית יש עוד מקרר גדול של קינוחים. מאחור ניצב המטבח ובו תנורים תעשייתיים.

מבט מבפנים על דליציה

הגענו לארוחת צהריים. היה חם ולמרות שהיו בחוץ שני מאווררים שניסו להקל על הסועדים, העדפנו לשבת בפנים. לצערנו כל שמונת מושבי הבר היו תפוסים ונאלצנו להמתין. יחד עם זאת לא עבר זמן רב והתפנה לנו מקום. אינני יודע אם היה יותר מידי חם או שהדלת הפתוחה הפריעה לקירור החלל אבל המזגן לא היה אפקטיבי.

את פנינו קיבלה קבוצה גדולה של נשים בגילאים שונים ובכל מיני תפקידים: מגישות מאחורי הויטרינות, מלצריות, מפנות כלים, קופאיות. חלק מהנשים הזכירו לי מאמות מקסימות שראיתי בכל מיני תוכניות בישול איטלקיות. היה קשה לתקשר עם הנשים המבוגרות שרובן דברו איטלקית. הצעירות דברו גם קצת עברית. העדר הקומוניקציה הפריע לשאול שאלות ולברר פרטים. עם זאת חשתי שהייתה להן סבלנות ורצון לשתף פעולה ככל שניתן ולאט לאט הצלחתי לגרד שבבי מידע.

מקרר המתוקים ב- דליציה

מקרר המתוקים הצדדי

היות ולא היה תפריט, בחרנו לפי מה שראינו. ההיצע של המאכלים היה קטן. אחת הבחורות הצעירות אמרה לנו שהם רק בהתחלה ובעתיד התפריט יגדל.

צלחת ירקות – אנטי פסטי (20 ₪)
על צלחת מלבנית מוארכת הגיעה כמות מכובדת של פריטים: אפונה, קישואים, חצילים, פלפלים, פטריות ועגבניות. לכל מקבץ היה טעם מובחן. בצד הגיעה קערית קטנה ובה מספר לחמניות ביס שהיו טובות. בסך הכול פתיח טוב ולא יקר.

צלחת ירקות – אנטי פסטי ב- דליציה

לזניה עם גבינה ופלפל (39 ₪)
קבלנו מלבן לזניה לא גדול. דפי הלזניה היו טובים. כמעט ולא הורגש הפלפל לעומת זאת הורגש היטב טעם של שמנת. מנה יחסית עדינה. זו אמנם לא הייתה מנה רעה אבל גם לא מנה מרשימה או מיוחדת.

לזניה עם גבינה ופלפל ב- דליציה

פרמזיאנו מלנזנה (39 ₪)
שוב מנה לא גדולה של מעין מאפה שכלל שכבות חצילים אפויים עם פרמזן ורוטב עגבניות. החצילים ששימשו כ-"דפי לזניה" היו נוכחים וטובים. הם לא היו שמנוניים וטעמם מוצלח. המעטה של המנה היה קריספי וכייפי. שוב מנה לא אגרסיבית בטעמיה והטובה בין כל מה שטעמנו.

פסטה טונה (35 ₪)
האכזבה הגדולה.
הגיעה כמות נאה של פסטה פנה עם מעט רוטב אדמדם חרפרף שכלל גם טונה ועשבי תיבול. הפסטה עצמה לא הרשימה. התברר שמדובר בפסטה יבשה של ברילה. חלק ממנה נעשה אל דנטה וחלק התבשל קצת מעבר. הרוטב היה מועט והמנה סבלה מיובש. ייתכן אף שהטונה הגיעה מקופסת שימורים. מקובל להכין פסטה כשהרוטב מחכה לפסטה ולא להפך. פה הם עורבבו מראש והמתינו ללקוחות.

Untitled

לא צילמתי את כל המנות. בצד שמאל של התמונה ניתן לראות את מגש הפנה טונה שאכזב אותי.

כאן המקום לציין שהמנות חוממו לפני ההגשה במיקרו. לא ידענו זאת מראש. בעוד שבמנות הלזניה והחצילים האפויים יש פחות בעיה עם החימום, בעניין הפסטה זה כבר סיפור אחר. קשה לי להתייחס ברצינות למקום איטלקי שמגיש פסטה יבשה, שהוכנה מראש, חוברה לרוטב מבעוד מועד ושהיא מחוממת במיקרו.

כאן גם הבנתי שבעצם אין מדובר בטרטוריה אלא במזנון פאסט פוד.

מגזרת המתוקים

"טירמיסו" אגוזים (25 ₪)
גרסה מקומית וקלילה לטירמיסו עם פיסטוק. בגביע פלסטיק הוגש "טירמיסו" אוורירי שבלטו בו טעמי שוקולד לבן. מעל פוזרו שבבי פיסטוק. למרות הפוטנציאל אין מדובר בקינוח מתוק מידי אך גם לא מעניין במיוחד.

"טירמיסו" אגוזים ב- דליציה

עוגת מימוזה (29 ₪)
הקינוח הורכב מעוגת ספוג (pan di Spagna) עם קרם פטיסייר ששולבו בו פצפוצי שוקולד. אבקת סוכר פוזרה למעלה בנדיבות. הקינוח הזכיר לי עוגת סולת (מעין בסבוסה). באופן כללי מדובר בקינוח לח, רך ואוורירי. הקינוח היה מתוק, אבקת הסוכר הפכה אותו למתוק מאד.

עוגת מימוזה ב- דליציה

שני הקינוחים לא הרשימו.

ליווינו את הארוחה בבקבוק מים מינרליים גדול (25 ₪).

 

לסכום

מי שמכיר את האזור יודע שבקרבת דליציה יש מספר מסעדות איטלקיות חלביות ו/או כשרות. "סיציליאנו" נמצאת ממש ממול ו-"פיקולה פסטה" בהמשך הרחוב. גם ברחוב בוגרשוב יש את "פנה פסטה", "הפיצה" ו- "לה קוצ'ינה" החדשה. דליציה תצטרך, אם כן, להתחרות בהן כמו גם בכל המסעדות הכשרות האחרות שצצות באזור בעת האחרונה כפטריות 'שמפיניון דה פרי' לאחר הגשם.

על סמך ביקורי ב-דליציה לארוחת צהריים קשה לי לראות את עדיפותה על פני מתחרותיה. אמנם בשלב זה מדובר במקום חדש העושה שימוש נכון בעובדה שאנשיו הם איטלקיים אבל לטעמי ביצועי המנות כמו גם הקינוחים (למרות שהתנסיתי רק בשניים) לא היו מספיק מרשימים או מעוררי געגועים לארץ המגף.

 

אוכל
שתייה:
אווירה

שירות

כללי
:  

 

דליציה – Delizie
רחוב בן יהודה 41 תל אביב
טלפון 054-3105007

עמוד הפייסבוק