לפני כחודש נפתח בזאר 32 ברחוב ירמיהו בצפון הישן של תל אביב. מאחורי המקום עומדים אנשי קבוצת פו, המסעדן ואיש הברים שלומי בונפיל והשפים אמרי בריל וזיו מנשה. את האוכל של אמרי וזיו אכלתי ואהבתי במיזם הקולינרי "חמש" ב-רמות השבים. הואיל ובינתיים המיזם המיוחד הוקפא, שמחתי על ההזדמנות לפגוש שוב את מעשה ידיהם של שני השפים בת"א.

הכניסה ל-בזאר 32 (bazaar 32)

הגענו ל- בזאר 32 בערב שבת חורפי וגשום. לשמחתנו מצאנו חנייה ממש בכניסה למסעדה.
שלט קטן כמעט אגבי עם שם המסעדה הוצב מעל לכניסה. מבנה המסעדה מוארך. היא בנויה משני חלקים מקבילים, האחד פנימי והשני מרפסת מקורה בה ישבנו. יש לציין שסגירת החורף לא נראתה פרוביזורית. הצבעים הכהים, מערכת התאורה, ספסלי הישיבה המרופדים ווילונות בד שחורים יצרו אווירה אלגנטית. בחלק הפנימי היו בנוסף למקומות הישיבה גם בר וקיר גדול מעוטר ברעפים. יש לציין, שבשונה ממטבחים פתוחים, כאן זכוכית אטומה בגוון ירקרק הפרידה בין הסועדים למטבח. התאורה המגוונת יצרה תחושה נעימה. גם הגוונים חום-אפור-שחור שהיו דומיננטיים יצרו הרגשה מכובדת ואלגנטית. כל כך חבל שמוזיקה חזקה מידי הייתה פס הקול ברקע.

החלק הפנימי ב-בזאר 32 (bazaar 32)

למרות שמדובר במקום חדש והערב היה מאד קר וחורפי, תפוסת הקהל הייתה נאה ומגוונת. אנשי שירות הלבושים בשחור שירתו את הסועדים. על פניו נראה שהם עושים עבודה טובה. המלצרית שלנו הייתה קומוניקטיבית, ידידותית וחמימה. כשהבינה שזו לנו הפעם הראשונה במקום היא מיד עצרה והסבירה מעט על המקום וגישתו. כל שאלה ששאלנו זכתה למענה מהיר. היא גם עזרה לנו לבנות את הארוחה ואף המליצה לא להזמין יותר מידי. גם בקשתנו לרווח בהוצאת המנות זכתה בהתייחסות חיובית. היא השתדלה להוציא כל מנה בנפרד כשלפני כן היא מנקה ועורכת מחדש את השולחן. הרגשתי שאנחנו בידיים טובות.

החלק החיצוני ב-בזאר 32 (bazaar 32)

לדברי המלצרית, השפים מבססים את המנות על חומרי גלם מקומיים ועונתיים. התפריט בנוי מן הקל אל הכבד ורוב המנות בו הן קטנות ובינוניות. ניתן להוסיף שמחירי המנות נעים בין 28 ל- 92 ₪.
בתפריט האלכוהול ניתן למצוא 7 קוקטיילים (46-52 ₪), 4 בירות ו- 15 יינות (8 ישראלים ו- 7 מהעולם). תפריט היין קטן ומהודק. זו אולי הסיבה שדמי החליצה הנגבים (35  ₪) הם מתונים במיוחד. ראוי לציין שכל היינות נמכרים גם בכוסות.

התפריט ב-בזאר 32 (bazaar 32)

פתחנו ב- לביבות שרימפס (38 ₪)
הוגשו 5 קציצות/לביבות שבבסיסן תערובת שרימפס ובטטה. מעל פוזרו עירית קצוצה וגרידת לימון. בצד הוגשה קערית עם צזיקי קישואים ובה שלולית שמן זית וסחוג מעלי גפן.
טעם הקציצות החמימות היה בסדר אבל המרקם שלהן פחות דיבר אלי. ראשית משהו הפריע לי בתערובת, החומר המלכד הורגש מידי. שנית, הייתי שמח אם המעטה החיצוני היה יותר קריספי. בצזיקי הייתה מרירות. מנת נשנוש שתתאים לליווי בירה.

לביבות שרימפס ב-בזאר 32 (bazaar 32)

סשימי אינטיאס (54 ₪)
חתיכות הדג הנא הוגשו יחד עם אורז בר תפוח, פרוסות דקיקות של תפוח עץ מוחמץ, חתיכות אבוקדו חרוך ומעושן, גרידת חזרת ואיולי שנעשה מספירולינה ואצת נורי.
הדג הקרין טריות ואיכות. האורז הקראנצ'י והאבוקדו שלא היה רך מידי הוסיפו לטעמים ולמשחק המרקמים. החריפות המתונה מהחזרת והלימוניות התאימו מאד. גם האיולי הוסיף. פחות התחברתי למרקם ולטעם של תפוח העץ המוחמץ.
הרבה דברים (אולי יותר מידי) התרחשו בצלחת הלא גדולה אבל השילוב והפרופורציות של המרכיבים עבדו לי.
בארוחה ב-חמש הוגשה מנה דומה וגם היא זכורה לי לחיוב.

סשימי אינטיאס ב-בזאר 32 (bazaar 32)

טליאטלה חלמונים (50 ₪)
המלצרית התריעה שהטעמים במנה חזקים. לדבריה הפסטה תוצרת בית אבל היא לא נעשית במסעדה.
הפסטה הגיעה ברוטב על בסיס חמאת שרימפס עם בשר סרטנים (קינג קראב), פרוסות דקות של קישוא, עירית קצוצה ושרביל (צ'רביל).
קשה להגיע למידת עשייה אל דנטה בפסטה תוצרת בית. כך גם כאן, הפסטה הייתה מעט רכה אם כי לא בצורה מוגזמת. כמות בשר הסרטנים הייתה מכובדת. הטעם הימי אכן בלט. הלימוניות במנה הייתה מאד נוכחת. לטעמי היא התאימה מאד משום שהיא איזנה והקלילה את הרוטב החמאתי. השרביל הוסיף טעם אניס נעים. תמורה טובה למחיר.

טליאטלה חלמונים ב-בזאר 32 (bazaar 32)

נתח משתנה (92 ₪)
בערב ביקורנו הוצעה סינטה במשקל 140 גרם. הנתח הוגש פרוס עם מלח גס בליווי פירה, ברוקולי מאודה, "חרוסת" פיסטוקים ורוטב על בסיס סילאן ענבים.
הבשר הגיע במידת עשייה מדיום וכמעט נקי משומן. לדברי המלצרית הוא קודם כל נעשה בסו וויד ואח"כ נצרב קלות על הפלנצ'ה. הבשר היה רך מאד אך חסר טעם בשרי עמוק. ה"חרוסת"  שכללה בנוסף לפיסטוקים גם משמש ובצל מקורמל (בתמונה נחבאת מתחת לבשר) הוסיפה גוון מתקתק. הפירה היה מאד חמאתי. הרוטב המלווה היה עדין וטוב.

סינטה ב-בזאר 32 (bazaar 32)

"בורו" בורגר (58 ₪)
המלצרית הדגישה שאין מדובר בהמבורגר המוכר אלא בטוסט שנעשה מ- פאן דה מי (לחם לבן) וכולל 150 גרם קציץ בשר, גבינת צ'דר ובצל ירוק. בצד הוגשו גם טוגני תפוחי אדמה, סלט ירוקים ואיולי שום.
הטוסט היה שמנוני וכבד ובמידה מסוימת הזכיר לי עראייס. עם זאת הוא היה פריך מאד. נראה לי שהטוגנים טוגנו בטיגון כפול, המעטפת שלהם הייתה פריכה והחלק הפנימי רך. אהבתי את האיולי שהיה גדוש בשום. הסלט, שהורכב מעלים מצוינים שהרגישו מאד טריים, היה מרענן. בשולחן הייתה מחלוקת, האם מדובר במנת פאבים או במנה מתוחכמת יותר. המלצרית סייעה לנו בכך שאמרה שחלק מהתפריט מכוון לקהל שמחפש ללוות את האלכוהול באוכל וזו אחת מהמנות הללו. מאחר ודעתנו על המנה הייתה חלוקה ושיתפנו את המלצרית בכך, בחשבון חויבנו רק על חצי ממחירה.

"בורו" בורגר ב-בזאר 32 (bazaar 32)

היינו מלאים ואף אחד מארבעת הקינוחים (38-40 ₪) לא משך את תשומת ליבנו. וויתרנו.

את הארוחה ליווינו במי ברז קרירים שהוגשו בקנקן וביין שהבאנו מהבית (35 ₪ דמי חליצה).
Heritiers Louis Jadot Corton Pougets Grand Cru 2017
2017 נחשבת לשנה נגישה, מה שמאפשר לשתות כעת גם יין מחלקת גראנד קרו. ארומות טובות. הייתה הלימה בין האף לפה. בתחילה בלטה חמיצות יתר שהסתדרה לאחר דקנטר (כ-5 שעות). יין אלגנטי עם גוף בינוני וירקרקות מסוימת. יין לא מתחנף.

Heritiers Louis Jadot Corton Pougets Grand Cru 2017 ששתינו ב-בזאר 32 (bazaar 32)

לסיכום

בכתבות התדמית הודגש שבזאר 32 הוא גסטרו בר הפונה גם לבליינים וגם לסועדים. המנות שטעמנו תומכות בכך. חלק מהמנות התאימו יותר ליין וחלק (במיוחד המטוגנות שביניהן) יותר לבירה. חשוב לבוא עם ציפיות בהתאם.

בשורה התחתונה הערב שלנו היה נעים: השירות היה מצוין, האווירה טובה, האוכל נחמד והמחירים מתונים.

 

בזאר 32
רחוב ירמיהו 32 תל אביב
טלפון: 03-5460777

דף הפייסבוק