דיינר הבשרים B12 השוכן קרוב לצומת הרחובות קרליבך-חשמונאים בת"א זוכה לרוב לחוות דעת חיוביות. הוא נחשב לשלוחה של מזללת הבשרים הנמצאת בביתן אהרון. השף עדי אבו הוא שהחליט להביא את B12 לתל אביב אך לא ברור אם הוא מגודר כזכיין ואם אכן מדובר ברשת. סועדים שביקרו בסניפים של B12 מעידים על הבדלים ביניהם. היות שביקרתי רק בת"א, דיווח זה יתייחס אליו בלבד.

B12 - תחנת קרליבך

החלל של B12 מאורך. בכניסה מרחוב קרליבך יש בר ומספר שולחנות גבוהים וכיסאות בר. בהמשך מסתתר חלל קטן ובו הישיבה היא ליד שולחנות רגילים. בתווך נמצא המטבח שחלקו פתוח. בחרנו לשבת בחלק האחורי אבל יכולנו לבחור כמעט כל מקום היות שהיו מעט מאד לקוחות. אולי בצהריים מלא יותר. החלל העורפי שממנו יש יציאה לכיכר גבעון היה ממוזג היטב, יחסית שקט ונעים. בחלק הקדמי הושמעה מוזיקת רוק משנות ה- 80. העיצוב הכללי, כך נכתב, אמור לדמות קרון רכבת או תחנת רכבת תחתית. P1200016

השירות שקיבלנו היה מצוין. המלצר שלקח מאתנו את ההזמנה היה חביב וידידותי. הוא היה בקיא בפרטים ולא חשש להמליץ ולכוון. המנות יצאו בקצב שביקשנו וכל בקשה או שאלה נענו בחיוך. קנקן מים קרים הוגש לבקשתנו.

B12 - תחנת קרליבך

התפריט מורכב מ-5 מנות פתיחה (כולל לחם וחמוצים), 8 מנות עיקריות אותן ניתן ללוות בשתי תוספות המתומחרות בנפרד. כמו כן יש מספר כריכים משתנים ומוס שוקולד לקינוח. הוצעו גם מספר מנות ספיישל כמו נקניקיות, כנפיים, צלעות, טי בון ופריים ריב.
תפריט השתייה מינימלי ומבוסס בעיקר על שתייה קלה ובירות. נושא היין אינו מהותי והם מציעים רק אופציה של יין אדום או לבן. כשביררנו לגבי הבאת יין ציינו שניתן להביא יין ללא בעיה. לא דובר ולא נגבו דמי חליצה.

התפריט של B12 - תחנת קרליבך

לפי המלצר, הבשר הוא בשר ישראלי המיושן כ- 30 יום בוואקום ואח"כ עוד פרק זמן ביישון פתוח.
את העישון והצלייה, כך נכתב, הם עושים בתנורים חשמליים מיוחדים ללא פחם או שריפה. אלה מאפשרים פיזור חום ושמירה על אחידות בטעמים. לטענתם הדרך הזו בריאה יותר מצלייה על גחלים.

המנה המעושנת (32 ₪)
פתחנו ב- 150 גרם של חזה בקר מן המעשנה (בריסקט). לצד הבשר קיבלנו צ'ימיצ'ורי וקרם חרדל-חזרת. כל מנות הבשר הוגשו על פלטות עץ שהייתה בהן מגרעת היקפית שתפקידה לקלוט את הנוזלים הניגרים מהבשר.
למרות השומן החשוב לשמירה על העסיסיות של הנתחים, הבשר היה טיפה יבש. עם זאת הוא היה נעים לאכילה וטעים. הצ'ימיצ'ורי הוסיף רעננות והחרדל-חזרת חרפרפות טובה. מנת פתיחה חביבה.

המנה המעושנת ב- B12 - תחנת קרליבך

צלעות טלה (123 ₪)
4 צלעות הוגשו עם התוספות הקבועות למנות העיקריות קרם חרדל-חזרת, צ'ימיצ'ורי, שום קונפי ועגבניות שרי מוחמצות.
הבשר תובל באופן מינימלי (מלח ופלפל). הוא נעשה נכון והיה טיפה ורדרד בחלקו הפנימי. הבשר היה רך, עסיסי ועם טעמי בשר נוכחים וטובים.

P1190988

פריים ריב (אנטריקוט על העצם) (35 ₪ ל- 100 גרם)
אחת מהמנות המיוחדות בערב ביקורנו. התלבטנו בינה ובין ה-טי בון ולבסוף בחרנו בפריים ריב היות שהמלצר ציין שלדעתו היא טובה יותר בין השתיים בזכות העובדה שהנתח שומני יותר. הוצעו לנו מספר גדלים ובחרנו בנתח הקטן ביותר שמשקלו 650 גרם. הנתח הוצג לנו לפני העשייה ועשה רושם טוב. בשל השומן המלצר המליץ על מידת עשייה יותר ממדיום לכיוון מדיום וול ואישרנו את המלצתו.
הנתח הגיע פרוס לצד אותן התוספות של המנה הקודמת.
שוב תיבול מינימלי ומידת עשייה נכונה. הבשר היה לעיס, לא במובן של chewy אלא במובן שקל ללעוס אותו. הטעם היה בשרי מאד וטוב.

פריים ריב ב- B12 - תחנת קרליבך

ליווינו את המנה האחרונה בשתי תוספות. הן מתומחרות בנפרד.

תפו"א אפוי (12 ₪)
תפו"א באטר שתובל בחמאת עשבי תיבול נעטף בנייר כסף ונאפה במעשנה זמן רב. התוצאה מצוינת. תפו"א רך, נעים, מענג וטעים.
סלט ירוק קטן (12 ₪)
הסלט כלל קרעי חסה, עגבניות שרי ובצל ירוק ותובל בסוג של ויניגרט ביתי משמן זית ישראלי ומיץ לימון טרי. הסלט הקרין טריות והירקות היו נגיסים וטעימים. סלט פונקציונלי ומוצלח.

P1200010

בנוסף לקנקן המים שקיבלנו ליווינו את הארוחה ביין שהבאנו מהבית. כוסות היין במקום הן מהסוג העבה.

Chateau Haut Bailly Pessac Leognan 2008
יין מרשים. מלא, עשיר, עם מינרליות האופיינית לאזור, חמיצות טובה, פירות שחורים. ריכוז של דברים טובים המרמזים שהיין לא רק טוב עכשיו אלא יש לו פוטנציאל להתפתחות ארוכה.

שתינו Chateau Haut Bailly Pessac Leognan 2008 - ב- B12 תחנת קרליבך

לסיכום

למרות ש- B12 יכול להיתפס כמקום פונקציונלי, נישתי עם אווירה של המבורגריה יותר מאשר מסעדה לבילוי ערב ארוך, יצאתי ממנו בהרגשה טובה. מדובר במקום נעדר יומרה, עם שירות משתדל ומרצה. הוא סיפק לנו מנות בשר טובות בלי יותר מידי התחכמויות ובמחירים מתונים.

 

B12 Karlibach Station TLV
רחוב קרליבך 12 תל אביב
טלפון: ‏03-7327888‏

דף הפייסבוק

אתר המסעדה