אחת מהחנויות בחלק הדרום מערבי של שוק הכרמל הוסבה לדוכן אוכל מקסיקני. בחזית נתלה דגל מקסיקו. בעבר הם נקראו sabroso אולם בעת ביקורי לא ראיתי עדות לשם זה אלא לשם viva mexico. כך או כך היו שם מספר מקומות ישיבה. כולם בפנים ורובם פונים אל האזור בו מותקנות המנות. מסביב על הקירות היו כל מיני פיצ'יפקס צבעוניים (בובות, קישוטי חג, סומבררו, פונצ'ו, פרחים מפלסטיק ועוד) אשר יצרו אווירה קלילה ושמחה. מוזיקה קצבית התנגנה ברקע.

Viva Mexico

התפריט אינו גדול. מוצעות בו שבע מנות: גוואקמולה, נאצ'וס (צ'יפס טורטייה), קסדייה (בצק תירס מקופל ומטוגן עם מילוי), פלאוטס (טורטייה תירס מגולגלת לגליל ומטוגנת עם מילוי), טאקוס (טורטייה תירס במקרה זה מהסוג הרך), בוריטוס (טורטייה מקמח חיטה עם מילוי) ו-טוסטאדס (טורטייה תירס מטוגנת המשמשת כמצע לטופינג). ניתן לנו גם תפריט עם תמונות בכדי לסייע באבחנה בין המנות. האפשרויות הנ"ל מהוות בסיס להוספת בשר, עוף, עוף טינגה (תבשיל עוף מפורק עם צ'יפוטלה, עגבניות ובצל) או כמנה צמחונית כשהתוספת שלה היא גבינה או תפוחי אדמה. מחירי המנות הצמחוניות נעים בין 25 ל-32 ₪ והבשריות בין 32 ל- 36 ₪.

תפריט המשקאות מצומצם אף הוא וכולל מים, קולה, בירה מחבית או מבקבוק, יין הר חרמון לבן ואדום (מוחזק בחוץ), ערק (עלית הארק), קורונה ו-טקילה jose cuervo.

קורונה וחצי ליטר בירה קרלסברג ב- Viva Mexico

בתחילה היינו לבד. איש חביב עם מבטא ספרדי התקין את המנות. בהמשך תגיע בחורה צעירה שתסייע לו בשירות בזמן שהוא יתקין את המנות לסועדים האחרים שהיו כולם תיירים. השתמשתי יותר מפעם אחת במילה "מתקין" במקום "מכין" היות ונראה שרוב מרכיבי המנות כבר הוכנו מראש, חלקם הוצאו משקית (כמו נאצ'וס) או מקופסה (כמו הגבינה המגורדת). מעת לעת הבחור ערבב משהו בקערה או הניח את הבשר על הפלנצ'ה. בכל מקרה עיקר פעילותו הייתה בצירוף מרכיבי המנות והגשתן.

על הדלפק חיכו מגוון של רטבים. אהבנו במיוחד את הרוטב האדום שהיה חריף ועם טעמים מעושנים.

כל המנות הגיעו על מגש עץ גדול שכוסה במעין דף פרגמנט.

נאצ'וס (30 ₪)
את המנה ניתן לקבל כמנה צמחונית עם גבינה או כמנה רגילה עם עוף או בקר. הבחור המליץ על הגרסה הצמחונית. הגיעה מנה ענקית שכללה בנוסף ל-נאצ'וס גם גוואקמולה, עגבניות, בצל, כרוב סגול ולבן, חסה, שמנת חמוצה, ממרח שעועית חומה וגבינת וואחקה מגורדת.
מנה מוצלחת. הנאצ'וס שמרו על פריכות ולא היו שמנוניים. ממרח האבוקדו היה טעים מאד. הירקות שמרו על חיוניותם ולא הקרינו עייפות. מבחינתי ההערה היחידה קשורה לכך שהטעמים היו מעודנים מידי. הייתי שמח ליותר "עוקץ".

נאצ'וס ב- Viva Mexico

טאקוס מעורב (36 ₪)
הבחור הציע לשלב בטאקוס שני סוגי בשרים. שניים מתוך הארבעה יכילו בקר והשניים האחרים עוף טינגה. ניתן לקבל את הטאקוס גם עם עוף או כמנה צמחונית עם פטריות מתובלות. הטאקוס הגיעו מלווים בממרח שעועית ובמעין סלט של עגבניות, כרוב ובצל. טאקוס הבשר הוגש עם גוואקמולה, בצל וכוסברה. הטאקוס עם תבשיל העוף הוגש עם אורז וגוואקמולה. הבקר היה יבש. תבשיל העוף היה מוצלח ומעניין יותר. שוב מנה עם טעמים עדינים. משום מה חוסר התיבול בלט יותר במקרה זה. גם כמויות הבשר היו קטנות. 

טאקוס מעורב ב- Viva Mexico

קסדייה (34 ₪)
המנה כללה שתי קסדיות עם מילוי עוף ומעליהן חתיכות חסה, גוואקמולה, שמנת חמוצה וגבינת וואחקה מגורדת. ניתן לקבל אותן במילוי גבינה או תפוחי אדמה או בקר. לצד הקסדיות היו שוב סלט קטן כמו במנה הקודמת וממרח השעועית. כמו כן מערום של אורז.
גם כאן הקסדייה שמרה על פריכות ולא הייתה שמנונית אולם החזרה על המוטיבים הבהירה לנו שהיינו יכולים להסתפק במנה הראשונה שביטאה את אופיין של המנות שבאו אחריה.

קסדייה ב- Viva Mexico

ליווינו את המנות ב-קורונה (18 ₪) וחצי ליטר בירה קרלסברג מהחבית (25 ₪)

* התשלום במזומן.

Viva Mexico

לסיכום

לא הייתי במקסיקו ואין לי מושג לגבי מידת האותנטיות של הדוכן. מבחינת החוויה האוכל היה חביב וענה על הציפיות מאוכל רחוב.

למרות שזו הייתה ארוחה עם לא מעט פחמימות, לא יצאתי עם תחושת כובד. עם זאת ובמיוחד בשל החזרה על המרכיבים, מנה אחת יכולה הייתה להספיק. הייתי שמח לטעמים עזים יותר. אולי בפעם הבאה אברר בנוגע להדגשת התיבול.

 

Viva Mexico
רחוב הכרמל 36 שוק הכרמל (קרוב לדוכן האראפס)