"גם בשבת אנחנו מקבלים דגים טריים" זו התשובה המעודדת שקבלתי בטלפון מנציג שאראק, מסעדת הדגים החדשה שנפתחה לפני מספר שבועות בקומת הרחוב של בניין באוהאוס ברחוב בן יהודה בת"א, היכן ששכנה קודם מסעדת אגאדיר אמבסי.
שאראק הוא כינוי לשיטת דייג בסלנג של דייגים.

השף דן שמולוביץ', מי שהיה הבעלים של מסעדת סבידה בעכו, שנסגרה לפני כשנה, הוצב בקדמת הבמה של יחסי הציבור למסעדה. הכוונה, כך הוסבר בכתבות התדמית, שהוא יביא את רוח העשייה של סבידה לת"א. אחת מנקודות החוזקה של המסעדה, שצוינו בכתבות, היא הקשר האישי והטוב של השף עם דייגים מיפו שיכולים לספק לו סחורה טרייה כל יום. עם זאת, כך נכתב, יהיו בתפריט גם מנות דגים מחקלאות ימית ופירות ים מיובאים, לא כפשרה אלא מתוך בחירה. בנוסף מצהיר השף שהשפה הקולינרית שלו היא ים תיכונית, אזורית ועונתית והמנות יורכבו ממספר קטן של מרכיבים.

הכניסה ל- שאראק (sharak)

בשלב זה המסעדה פועלת רק בערבים ורק בחלקה הפנימי. מדובר במקום קטן (כ- 30 מקומות). במרכז המסעדה בר בצורת פרסה. עיצוב המקום כולל מוטיבים מעולם הדייג: המנורות מעל לבר נראות כמו המצוף הקטן המחובר לקרס של החכה, אריחי הרצפה מזכירים רשת דייגים ויש תמונות ופסלים של דגים. רוב מקומות הישיבה הם על כיסאות בר ללא משענת לצד שולחנות גבוהים. לאור צורת הישיבה אני תוהה מי קהל היעד אליו הם מכוונים. לארוחה ארוכה ולקהל יחסית מבוגר ישיבה כזו יכולה להיות לא נוחה.

בערב ביקורנו במוצאי שבת התפוסה הייתה חלקית. למרות המוזיקה ברקע הייתה חסרה לי אווירה וחיות. מיד עם ההושבה קיבלנו את התפריטים ונמזגו לנו מים. המלצר היה חביב וקומוניקטיבי. יש לציין שהשף ישב על הבר. מפעם לפעם יצאה אליו הטבחית שהכינה את המנות להתייעץ או לשאול שאלות.

כמצופה, התפריט הוא יומי ועיקרו מנות ים אולם יש בו גם מספר מנות צמחוניות. בתפריט 6 פתיחים (8-32 ₪), 5 מנות ראשונות (46-62 ₪), 6 מנות עיקריות (64-106 ₪), 3 תוספות/סלטים (28-42 ₪) ו-2 קינוחים (22,24 ₪). יש לציין שבכתבות התדמית נכתב שבתפריט יצוין במפורש מה מקור הדגים, ים או חקלאות ימית או ייבוא. בתפריט שלנו לא היה פירוט כזה.

תפריט השתייה הציע משקאות קלים, מספר בירות, משקאות אלכוהוליים (ויסקי, רום, ג'ין וכדומה) ומספר יינות: 15 יינות לבנים, 8 אדומים, יין רוזה ו- 2 יינות מבעבעים. חלק קטן מהיינות ניתן להזמין גם בכוסות. היינות מארצות ים תיכוניות. מדובר ביינות לא כבדים (אפילו האדומים) שיכולים להתאים לדגים. לדעתי מחירי היינות סבירים והוגנים. דמי החליצה הם 50 ₪.

ה- תפריט בערב ביקורנו ב- שאראק (sharak)

פתחנו ב- לחם וחמאת אצות (18 ₪)
קבלנו כיכר לחם תפוחה ואוורירית שהזכירה פרנה ולצידה קערית עם חמאה צהבהבה ובה אצות.
למרות שעל הלחם בזקו מעט מלח גס ועלי תבלין, בטעם הוא היה אנמי. החמאה הנהדרת עשתה פלאים ושדרגה את טעמו.

לחם וחמאת אצות ב- שאראק (sharak)

דג נא (46 ₪)
קבלנו נתחי פלמידה לבנה עם פומלה, פלפל צ'ילי (אדום וירוק) ועלים (נענע, כוסברה) בשמן זית.
הדג לבד היה טוב. עם זאת השילוב עם יתר המרכיבים השאיר אותי אדיש. הפומלה הייתה בשרנית אולם גם יבשה וכמעט ללא טעם. מאחר והיא הייתה מרכיב בולט בכמותו, הדבר השפיע על המוצר הסופי שכאמור לא היה מלהיב או מיוחד.

דג נא ב- שאראק (sharak)

מולים בטמפורה (48 ₪)
תשעה מולים שנעטפו בבלילת בירה וטוגנו הונחו על סלט גרגיר הנחלים. בצד הונח פלח לימון.
המולים היו מעט מלוחים אך טעימים. הסלט הוסיף רעננות וקלילות. מנה שתתאים ללוות בירה.

מולים בטמפורה ב- שאראק (sharak)

קלמרי ממולא (58 ₪)
שלושה גופי קלמרי מולאו בתערובת שכללה ארטישוק ירושלמי גם כמחית וגם בחיתוך גס. הקלמרי הונחו על מצע של עשבי ים ובצל מקורמל.
לקלמרי היה טעם מעושן. מתברר שהם נעשים על הפלנצ'ה ואחר כך מונחים ברשת על גריל פחמים לדקה או שתיים. המצע מתחתם, שנראה כמו תבשיל שנעשה בבישול ארוך, הוגש בטמפרטורת חדר. סביר להניח שהוכן מראש. טעמיו היו טובים. שוב מנה חביבה.

קלמרי ממולא ב- שאראק (sharak)

צמד דגי ים מטוגנים (106 ₪)
בתפריט נכתב "לבחירת השף". המלצר הסביר שזה משום שהם אינם יכולים להתחייב על הדגים מראש. אנחנו קיבלנו לוקוס ודניס מחקלאות ימית. הדגים השלמים נעטפו בבלילה וטוגנו. הם הוגשו על מעין סלט של סליקורניה ושומר.
המעטפת של הדגים הייתה יחסית עבה, פריכה ומלוחה. המעטפת שמרה על הדגים עסיסיים מאד. גם כאן המצע הוגש בטמפרטורת החדר וגם כאן השילוב היה מעניין ומתאים. הכמויות היו נדיבות ובהשוואה למנות הקודמות הרגשתי שהמנה מתגמלת יותר.

* למנות העיקריות, שלא מגיעות עם תוספת פחמימה, הזמנו כליווי מנת צ'יפס שאראק. מאוחר יותר יתברר שהיא נשכחה בדרך.

צמד דגי ים מטוגנים ב- שאראק (sharak)

קציצות דגים (68 ₪)
שלוש קציצות מתערובת דגים (לוקוס, פרידה ו-חדד) הוגשו ברוטב כשמעליהם טחינה ועשבי תיבול. בצד הוגשו חצי מאפה (מעין פיתה עבה או פרנה) ופלחי לימון.
קציצות הדגים היו רכות, אווריריות ועם עשבי תיבול. הרוטב שהם הוגשו בו הזכיר רוטב חריימה. הייתה בו חרפרפות נעימה. הטחינה לא הייתה דומיננטית, לא בכמות ולא בטעם. העלים כדרכם עד כה הוסיפו רעננות. מנה טובה.

קציצות דגים ב- שאראק (sharak)

גלידה יוונית (22 ₪)
מתברר שהשף יצר יחד עם אדם זיו מ-בוזה גלידה מיוחדת מיוגורט עיזים ומסטיקא. הגלידה הזו מוגשת עם שמן זית, דבש ושברי פיסטוק.
הקינוח נשמע מעניין והחלטנו לנסותו. הקינוח לא היה מהנה. חשתי בחוסר איזון בטעמים: חמיצות גבוהה של היוגורט השתלטה על טעם הגלידה. גם הדבש היה דומיננטי. השארנו את הקינוח כמעט בשלמותו. כשהמלצר הבין שהוא לא לטעמנו, הוא התנצל והוריד את הקינוח מהחשבון הסופי.

גלידה יוונית ב- שאראק (sharak)

הוצעה לנו גראפה ע"ח הבית אך וויתרנו.
ליווינו את הארוחה ביין שהבאנו : Jules Desjourneys Pouilly Loche 2015
היין היה רחב, מלא, עם חמיצות נעימה ומעט מרירות מאזנת.

Jules Desjourneys Pouilly Loche 2015 ששתינו ב- שאראק (sharak)

לסיכום

ישבנו בשאראק כשעה וחצי ובמשך הארוחה הרגשתי שהחוויה לא שלמה. היו חסרים לי אווירה ואנרגיות.
המנות שבסך הכול בוצעו טוב לא הצליחו לרגש אותי או לעורר את חושיי. ניתן בהחלט להעריך את חומרי הגלם ובמיוחד את הדגים שהוגשו לנו אבל הייתי גם שמח אם המנות היו שואבות אותי לאיזה סיפור או מסע של טעמים. אולי בהמשך אלה גם יבואו לידי ביטוי.

שאראק
רחוב בן יהודה 120 תל אביב
טלפון : 03-6307070

דף הפייסבוק