* המתחם נסגר *

שדרות רוטשילד נמצאים בתהליך של התחדשות והתפתחות מזה כמעט שני עשורים: השדרה עצמה טופחה, מגדלים צומחים לאורכה ונישאים אל על והאזור מתחזק כמרכז עסקים וכמוקד בילוי המושך אליו קהל רב. לא מפתיע, אם כן, שגם מקומות אוכל חדשים צצים באזור כפטריות לאחר הגשם.

מגדל מאייר

ב- 2014 הוקם מגדל מאייר בפינת הרחובות אלנבי ושדרות רוטשילד. המגדל הוא מגדל המגורים השני בגובהו במדינת ישראל ובו אף נמצאת דירת המגורים היקרה ביותר שנמכרה בארץ.
בתחילת 2017 נפתח בקומת הרחוב של המגדל שוק אוכל אורבני. מדובר במתחם קולינרי מקורה וקומפקטי. ניתן למצוא בו כשלושים דוכנים וחנויות. יש לציין שאף אחד מהם לא נושא שם של שף או מותג יוקרתי. רוב העסקים ממוקמים לאורך שדרה מרכזית אחת. למספר עסקים קטן יש חזית הפונה לרחוב. מקומות הישיבה במתחם הם בעיקר על שולחנות גבוהים משותפים במרכז החלל או על שולחנות נמוכים באזורים מוגדרים. החלל שגווניו נוטים לגוונים חומים הוא חלל חם ומואר. אריחים צבעוניים ומוזאיקות מעטרים אותו. נדמה שהמקום מטופל ומתוחזק כראוי. מאבטחים בכניסות וצוות ניקיון דואג כל העת לפנות ולנקות את השולחנות ולרוקן את הפחים. יש אף עמדת די ג'יי. לצערי המוזיקה שהתנגנה ברקע הייתה בעוצמה גבוהה מידי. לא היה צפוף במיוחד, לפחות לא במועדי ביקוריי.

שוק רוטשילד אלנבי

ניתן להניח שקהלי היעד של השוק כוללים, בין היתר, את הקהל הרב העובר באזור והעובדים במשרדים הסמוכים. עם זאת נראה שהמתחם מכוון בעיקר לקהל צעיר. לא רק המוזיקה הרועשת אלא גם אופי רוב דוכני האוכל יכול לחזק את תחושתי. במבט כולל התרשמתי שרוב המקומות מציעים אוכל מוכן או כזה שניתן להכינו ממש על המקום, שהאוכל המוצע נוטה לסטנדרטי, שהמנות אינן גדולות ושהמחירים מתונים יחסית. ניתן "לחטוף" משהו על הדרך וניתן גם לעבור בין מספר דוכנים. בנוסף מציעים בדוכנים השונים בירות במחירים אטרקטיביים ומעת לעת מקיימים בשוק הופעות מוזיקה.

בשל גודלו של המתחם, ההתמקדות בדוכני אוכל ומיעוט חנויות של מוצרים, המתחם הוא יותר פונקציונלי להשבעת הרעב ופחות מתאים לשיטוט ולהעברת זמן.

שוק רוטשילד אלנבי

בין דוכני האוכל ניתן למנות את:
"אוליברי" – פיצות ופסטות טריות; "La Farina" – מאפים וכריכים; Bunny Chow – אוכל רחוב אפריקאי הודי; "פליאו גריל בר" – מנות גריל ונקניקיות; Master Fish – הסעדה ומכירה של דגים טריים (כשר); Men Tenten – ראמן בר יפני; "אבו אלנבי" – אוכל ים תיכוני; Dim Sum Station – כיסונים ולחמניות באו; Tatos – תפוחי אדמה אפויים במילויים ורטבים; Chipsea King – פיש אנד צ'יפס; Mexico City – אוכל רחוב מקסיקני; דלישס – כריכי בשר והמבורגרים; Asada – סושי;  Rak Thai – מטבח רחוב תאילנדי;  Senor Chi – רוטיסרי.

מן טן טן ב- שוק רוטשילד אלנבי

פלאו ב- שוק רוטשילד אלנבי

בין דוכני המשקאות ישנם:  "פריסיליה" – מיצים ושייקים; Beer Box – דוכן בירות;Habaron Rothchild – בר אלכוהול; Coffee House 36 – בית קפה.

בגזרת המתוקים: "המלביה" – המתרכזת כמובן במלבי; Frost  – פרוזן יוגורט; The Gelato Factory – גלידות וסורבטים; Bingo – עוגיות וקרפים.

  אדמונד אלנבי ב- שוק רוטשילד אלנבי
בנוסף לדוכנים המציעים מנות אוכל ניתן למצוא גם את: "מחניודה בעיר" – דוכן "שוק" של תבלינים, פירות יבשים, פיצוחים, קטניות, קפה וחליטות תה; "משק 79" – דוכן ירקות ופירות; "אדמונד אלנבי" – דוכן אלכוהול וסיגרים; "נורלה" – מעדנייה של גבינות, נקניקים ודליקטסים.

לה פרינה ב- שוק רוטשילד אלנבי

מאסטר פיש ב- שוק רוטשילד אלנבי   מחניודה בעיר ב- שוק רוטשילד אלנבי

לסיכום
מצאתי את שוק רוטשילד אלנבי כמתחם קטן, נעים וחביב אך לדעתי הוא לא הדבר הגדול הבא.
למרות שהמאבטחים בכניסות וחלונות הזכוכית הגדולים העוטפים אותו יוצרים סוג של נתק מהסביבה הוא נראה כהמשך ישיר שלה.
לדעתי אין הכרח להגיע אליו במיוחד אבל מי שכבר נמצא באזור יוכל ליהנות מארוחה קלה במתחם.

ברשומה הבאה אדווח על דברים שאכלתי במספר דוכנים במתחם.

שוק רוטשילד אלנבי
שדרות רוטשילד 36 פינת אלנבי.

אתר השוק