* המתחם נסגר.  men tenten ממשיכים לפעול *

רשמים מביקור בארבעה מקומות בשוק רוטשילד אלנבי. המקומות נבחרו על בסיס כתבות באינטרנט וברשת החברתית ועל בסיס התחושה בדוכן עצמו.

Men Tenten

מדובר במסעדונת קטנה המתמחה ב-ראמן. עד כה זה המקום המסוקר ביותר במתחם. רוב חוות הדעת עליהם חיוביות.

מן טן-טן נמצא בחלקו האחורי של המתחם הפונה לרחוב יבנה. מטבח פתוח מקבל את פני הבאים. צמחי בונסאי, בדים עליהם כיתוב ביפנית ופוסטר עם דמות אסייתית יכולים להדגיש את ארץ המוצא של המטבח.

Men Tenten

הגענו בתחילת המשמרת. ניתן היה לשבת לצד בר מעץ החובק את המטבח או לאורך החלונות הצופים החוצה. על הדלפק חיכו מגוון חפצים, תבלינים ורטבים. היו שם קופסאות עם כפות מרק קטנות, כלים עם צ'ופסטיקס, מעמדי מפיות, קנקני מים ופנכות קטנות לערבוב התבלינים והרטבים שכללו תערובת טוגרשי, סויה, שמן צ'ילי, חומץ אורז וכלי עם שום כתוש. בנוסף היה גם מכשיר חמוד לפיזור שומשום.

תפריט Men Tenten

את הסועדים שירתו מלצר וברמן שהיו נעימים וחביבים. מיד עם ההושבה הונחה לידנו כוס ריקה אותה ניתן היה למלא בעזרת קנקני המים על הדלפק. בחרנו בשתי מנות ראמן שונות ובשתי מנות גיוזה שונות. המרקים הגיעו במהירות. את הגיוזות קיבלנו לאחר זמן מה. המקום מציע בירות יפניות, צ'ויה (שיכר שזיף) וסאקי.

Men Tenten

טונגארה ראמן (48 ₪)
ציר המרק בקערה התבסס על ציר בשר חזיר בבישול ארוך מאד. בראמן היו גם נתחים לא עבים של בשר חזיר עם לא מעט שומן, כמות מכובדת של אטריות, חתיכות במבו שוט, בצל ירוק וחצי ביצה על גבול הרכה (בתפריט מופיעה ביצה שלמה).
הראמן הוגש חם אך לא חם מידי. הציר עם מראה אטום ו"חלבי" היה עשיר, סמיך ומהנה. ניתן היה להרגיש את הבישול הארוך וטעמי הבשר היו מובחנים. עם זאת ציפיתי שהטעמים יהיו מעט יותר עמוקים. כמות הבשר במרק לא הייתה גדולה. רשמתי לעצמי להשקיע בפעם הבאה עוד 8 ₪ ולעבות את המנה בתוספת בשר.

טונגארה ראמן בדוכן Men Tenten בשוק רוטשילד אלנבי

טורי ראמן (48 ₪)
קיבלנו קערה דומה ל-טונגארה. ההבדלים בין שתי המנות היו בציר שהיה ציר עוף ובבשר שהיה פרגית וחזה עוף. יתר המאפיינים היו דומים בטמפרטורה, באטריות הטובות ובכמות המוגבלת של הבשר. הציר היה צלול יותר מקודמו והזכיר לי מרק עוף.

טורי ראמן בדוכן Men Tenten בשוק רוטשילד אלנבי

*מבין שתי המנות, ה- טונגארה הייתה מיוחדת ומעניינת יותר.
אכלתי ראמנים טובים יותר מאלה של מן טן-טן אבל הראמן המקומי עם תוספת בשר יכול להוות אופציה טובה לארוחה.

גיוזה עוף (26 ₪) ו- גיוזה חזיר (26 ₪) בכל מנה חמש יחידות של כיסונים מאודים וצרובים בתחתיתם. בראשונה הכיסונים מולאו במילוי של בשר עוף ופרגית טחונים וירקות ובשנייה מילוי של בשר חזיר טחון וירקות.
לא היו הבדלים גדולים בין שתי המנות. לצערי, הגיוזות אכזבו. בשני המקרים המילוי לא היה דחוס והגיוזות לא היו מהודקות מספיק. כנראה שבשל כך מים חדרו אליהן בתהליך ההכנה ועמעמו את הטעמים. הרטבים שחיכו על הדלפק עזרו לשפר אותם.

גיוזה עוף ו- גיוזה חזיר בדוכן Men Tenten בשוק רוטשילד אלנבי

הגיוזות כפי שהן מוגשות

גיוזה בדוכן Men Tenten  בשוק רוטשילד אלנבי

הצד השני של מנת גיוזה

Chipsea King

דוכן של פיש אנד צ'יפס.
הדוכן אינו מושקע מבחינת המראה אבל הוא נראה כדוכן הפופולרי והפעיל ביותר בין כל הדוכנים במתחם.

דוכן Chipsea King בשוק רוטשילד אלנבי

התפריט מציע דג (hake – בקלה, זאב ים) או שרימפס או קלמארי או קומבינציה שלהם עם צ'יפס (38 ₪). ניתן לבחור גם בשניצל עם צ'יפס (38 ₪) או רק בצ'יפס בגדלים שונים: רגיל, גדול, ענק (14 ₪, 19 ₪, 24 ₪ בהתאמה). המנה מוגשת בקונוס מקרטון וכוללת שלושה רטבים (הוצעו איולי, מיונז וקטשופ). מאוחר יותר הציעו גם סרירצ'ה. כל פנכה נוספת עולה 1 ₪.

כשהגענו הקלמארי עדיין לא היו מוכנים ולכן נבחר שילוב של דג ושרימפס (38 ₪). מספר רגעים חלפו עד שהמנה הייתה מוכנה. בקונוס הייתה כמות נאה של צ'יפס, שתי יחידות של דג ושלושה שרימפס.
הצ'יפס היו טובים, פריכים ולא נעשו יתר על המידה. הדג והשרימפס היו טובים אף הם, הבלילה שלהם הייתה מוצלחת ולמרות הטיגון העמוק הם לא היו שמנוניים מידי. מבין הרטבים אהבתי במיוחד את האיולי. מבחינת גודלה, זו לא מנה גדולה אך עבורי היא הייתה משביעה. הייתי מסופק הן מהטעמים, הן מאיכות המרכיבים, הן מהכמות ובסופו של דבר מהיחס בין התועלת לעלות.

קומבינציית דג, שרימפס וצ'יפס ב- Chipsea King בשוק רוטשילד אלנבי

Master Fish

לדוכן שני חלקים: באחד נמכרים דגים מדגה מקומית ומיבוא (המיזם הוא חלק מקבוצת מאסטרפוד המתמחה ביבוא ושיווק דגים) ובשני מוכרים מנות המבוססות על הדגה. הדוכן כשר. בשיחה שניהל הבחור החביב ששירת אותנו עם שני לקוחות שישבו לצדנו נאמר שהדגים המיובאים מגיעים ממצרים, מטורקיה ואפילו מיפן. הדגים מגיעים מצוננים או בשיטת הקפאה ייחודית שבאמצעותה שומרים על איכות הדגים וערכם התזונתי.

התפריט של Master Fish בשוק רוטשילד אלנבי

התיישבנו על הבר הקטן. ברמן חביב וידידותי הניח לפנינו את התפריט. מחירי המנות נעים בין 45 ל- 55 ₪. גם כאן מציעים בירות ובנוסף סודה וגזוז בטעמים.

Master Fish בשוק רוטשילד אלנבי

הוזמן כריך דג על הפלאנצ'ה (49 ₪)
נתבקשנו לבחור רוטב ובהמלצת הברמן בחרנו צזיקי. הדג (בורי) הוגש בלחמנייה רכה עם חסה, עגבניות ובצל מוחמץ. תוך מספר רגעים קיבלנו את הכריך מחולק לשניים. הכריך היה בסדר אך לא מפיל. מבחינתי הדג היה הנקודה החלשה. "המעטפת" שכללה את הלחמנייה, הרוטב והירק הייתה מוצלחת יותר.

כריך בורי על הפלאנצ'ה של Master Fish בשוק רוטשילד אלנבי

Paleo Grill Bar

למרות שהדוכן נחבא מעט אל הכלים (ממוקם בנישה צדדית) החלטנו לבדוק אותו היות והתצוגה שלו נראתה מושכת והמנות שאנשים לקחו איתם בקופסאות גדולות נראו מכובדות מאד. הדוכן פונה לאוהבי הבשר ומציע נקניקיות (עוף, עגל), חתיכות אנטרקוט או קוביות פרגית. ניתן לקחת נקניקיה על מקל (9 ₪) או מנה בשני אופנים: האחת, היא ארוחת בוקר (שתי נקניקיות, ביצת עין מ- 3 ביצים ותוספת חמה) והשנייה, מנת ג'מבו (מנה עיקרית, סלט ירקות ותוספת אחת). המחירים נעים בין 32 ל- 49 ₪ בהתאם לעיקרית הנבחרת. המוטו שהמקום מדגיש הוא fast food without the junk. כמו כן מודגש שהרטבים נעשים במקום והם ללא חומרים משמרים.

תפריט Paleo Grill Bar בשוק רוטשילד אלנבי

לדעתי השימוש ב- paleo הן כשם המקום והן במסרים המופיעים בכל מקום מעט בעייתי היות ובתפריט קיימת אופציה של החלפת התוספת בלחמניית פראנה שאינה מקובלת בתזונת הפליאו.

הזמנו מנת סלייס אנטרקוט (49 ₪). הבשר מלווה בסלט ירקות בחיתוך גס (חסה, עגבנייה, מלפפון, בצל, צנון). את התוספת הנוספת אפשרו לחלק לשתיים. בחרנו בשעועית ירוקה ובכרובית בראווס שכללה גם פטריות. הרטבים שצרפנו היו חרדל דיז'ון גרגירים ורוטב ויניגרט.
ההגשה בקופסה הייתה מגושמת ולא אסתטית. כמות הבשר הייתה נדיבה אך היות והבשר נחתך דק מידי הוא היה אובר במידת העשייה. השעועית אף היא הייתה עשויה מידי. תוספת הכרובית, לעומת זאת, הייתה טעימה. באופן כללי גם המליחות הייתה עודפת. הסלט לא הקרין רעננות. הרטבים היו מיותרים, במיוחד הויניגרט שהיה חמוץ מידי. מנה מאכזבת.

הקופסה עם מנת סלייס אנטרקוט בדוכן פליאו ב- שוק אלנבי רוטשילדסלייס אנטרקוט בדוכן פליאו ב- שוק אלנבי רוטשילד

לסכום

בדקתי רק חלק מהדוכנים במתחם ואולי אבדוק נוספים בעתיד.
מבין אלה שנבדקו מצאתי את הראמן של מן טן-טן וקונוס פיש אנד צ'יפס של צ'יפסי קינג מוצלחים.