פורסם במקור ביוני 2014
עדכון ברשמי טעימה מאירוע הטעימות השנתי של רקנאטי שנערך במאי 2015

ידיעה על אירוע יוצא דופן בסצנת היין בישראל תפסה את תשומת ליבי בעיתוי נפלא. יקב רקנאטי, אותו תכננתי לבקר, עתיד לשווק שני יינות לשוק הבריטי באמצעות חברת Berry Bros & Rudd הנחשבת לאחת מהחברות הסוחרות ביין ובאלכוהול מהוותיקות, החשובות והמוערכות ביותר בעולם. יקב רקאנטי הוא הנציג הישראלי הראשון שהצליח להיכנס למעוז השמרנות הבריטית.

"ברי ברוס" הוקמה ב- 1698. היא קמה כחנות ברחוב סנט ג`ימס 3 בלונדון והתמחתה במכירת מוצרים שנחשבו אקזוטיים באותה עת כמו קפה, טבק, תבלינים, תה וכדומה. היא החלה לספק מוצרים לבית המלוכה בתקופתו של המלך ג'ורג' השלישי. המעמד של ספקית רשמית לבית המלוכה ומיקום החנות סייעו בהפיכתה לשם דבר. עם השנים התמקדה פעילותה ביין וכיום היא מתעסקת בנוסף למכירת יין ואלכוהול (החברה הייתה הראשונה למכור יין באינטרנט) גם בקיום מועדון יין, בהעברת טעימות יין, בהענקת שירות שמירת יינות עבור לקוחות חיצוניים במרתף היינות שלהם, בייעוץ בהשקעות ביין ובהפעלת בית ספר ליין. לחברה סניפים במספר מדינות נוספות.

הפטיט סירה והקריניאן רזרב  של רקנאטי כשברקע שקית עם הלוגו של "ברי ברוס"

הגענו ליקב הממוקם באזור התעשייה האפרפר בעמק חפר. פגישתנו יועדה לטעימת יין והיא נערכה בתנאים נוחים. חדר הטעימות היה ממוזג וכובדנו בפרוסות לחם וגבינות טובות.

לאור המידע החדש היה זה אך טבעי שנרצה לשמוע מעט פרטים על הזיקה המתהווה בין המארחים ל-"ברי ברוס". מתברר שהקשר מתקיים מזה שנתיים וחצי. הוא החל באוסטריה בסמינר בו נפגשו היינן עידו לוינסון ו- מרטין הדסון (MW) מי שהיה האחראי מטעם ברי ברוס על המזרח התיכון. מאז שלח היקב דוגמאות של יינות נבחרים מידי שנה אך רק כעת הבשילו התנאים לשיתוף פעולה. נראה כי הקריניאן פרא והפטיט סירה ישווקו באנגליה בעיקר למסעדות. שיווק זה יצטרף לשווק הממסך המיוחד (קריניאן ופטיט סירה) הנמכר ברשת "מרקס אנד ספנסר" תחת התווית של הרשת. בכלל היקב מייצא את יינותיו לארה"ב, לקנדה, לאוסטרליה, ליפן ולמערב אירופה, ברוב המקרים תחת ההגדרה של יין כשר למעט ב"ברי ברוס" וב-"מרקס אנד ספנסר".

יקב רקנאטי עבר כברת דרך מאז הקמתו בשנת 2000. כיום הוא מייצר כמיליון בקבוקים  בשנה ב-4 סדרות:

יסמין – הסדרה הבסיסית הכוללת שני יינות לבן ואדום ומיוצרת בכל שנת בציר.
גליל עליון – סדרת זנים קלאסיים מכרמים נבחרים שהחליפה ב- 2013 את הסדרה `רקנאטי`. בסדרה שישה יינות: מרלו, קברנה סוביניון, סוביניון בלאן, שרדונה, שיראז ורוזה.
רזרב – סדרה של יינות המיושנים בחביות עץ אלון שמטרתם לתת ביטוי ל- יין מזרח תיכוני (כך על פי הגדרת היקב). בסדרה ניתן למצוא שבעה יינות: קברנה סוביניון, קריניאן כרם בעל, מרלו, שרדונה, פטיט סירה, סירה-ויונייה, מרסלאן.
ספיישל רזרב – סדרת הפרימיום המבטאת את המיטב אליו שואף היקב. בסדרה שני יינות, לבן ואדום. אלו מיוצרים רק בשנים הטובות ביותר, מהחלקות הטובות ביותר ומהזנים שהצליחו במיוחד כך שהממסכים יכולים להשתנות מבציר לבציר.

לואיס פסקו היה היינן שליווה את היקב מראשיתו ועד 2008. כיום היינן הראשי הוא גיל שצברג שעבד בעבר ב"כרמל" ואח"כ הקים את יקב "אמפורה". לצידו עידו לוינסון (יקב לוינסון) ו-קובי ארביב (יקב מיה לוצ'ה). כמביט מהצד נראה כי למרות הגישות השונות מהן מגיעים הייננים, קיימת ביניהם הקשבה ועבודת צוות. הם הודו שהם אינם מסכימים על הכול ובטעימות הנמשכות על פני ימים שלמים מתקיימים ויכוחים נוקבים המסתיימים בהבנות. מעמדו של היקב כאחד מהמובילים בארצנו יכול להעיד על עבודתם המוצלחת של הנוגעים בדבר.

יסמין לבן שרדונה סוביניון בלאן 2013
בשנים האחרונות צריכת היין הלבן גדלה בארץ.
לטעמי, היסמין הלבן הנמכר בסביבות 37 ₪ (בחגים ישנם מבצעים של שלושה ב- 100 ₪) מציע עסקה טובה מאד ומשתלב היטב במגמה.
הממסך של שרדונה וסוביניון בלאן (עליו משתדלים לשמור שנה אחר שנה) עם אחוז אלכוהול יחסית נמוך מתקבל כיין קיצי, קל, מאוזן ונעים לשתייה.

Blend #3 לבן 2013
ליקב שני יינות המוגדרים כיין מסעדות. יינות אלו מיועדים להתאים לאוכל אך הם אינם משווקים בשוק הפרטי. היין הלבן מסומן כ- #3 והיין האדום כ- #5. בממסך הלבן הייתה כוונה ליצור תואם אליגוטה.
הממסך הלבן שטעמנו הורכב מ- 95% קולומבאר (מגפנים וותיקות בכרם באזור כפר תבור) והשאר סוביניון . ליין הייתה חמיצות טובה ומרירות נעימה.

ספיישל רזרב לבן רוסאן מרסאן 2012
ניסיון ראשון של היקב עם זנים לבנים המאפיינים את אזור הרון הצפוני. הושקע בהם תהליך שקדני של למידה ובחינה: צורות גידול, דילול יבולים, מועדי בציר, טעמים, שימוש בחביות, יחסי חומצה-פרי ועוד.
צבע זהב. נפח גדול, טעמי עץ ופרי מודגשים עם מרירות בולטת. רחב ושמנוני אך בעל חמיצות טובה ומאזנת.

ספיישל רזרב לבן רוסאן מרסאן 2013
היין בוקבק לא מזמן.
באף מעט טרופיות (מנגו). בפה מורגש עדיין עץ החבית. גרסה רזה יותר ואלגנטית מזו של השנה הקודמת. יין טוב ובעל איזון מדויק יותר משל השנה הקודמת. יש ציפייה שעם הזמן הוא עוד ישתפר.

רוזה 2013
יקב רקנאטי היה מהראשונים שעשו רוזה בארץ. הרוזה הראשון שלו שווק בצרפת ב- 2006. בצרפת משווקים גרסה של רוזה גרי בעל צבע בהיר יותר מענבי קברנה בסחיטה קלה. רזה, מאוזן ומעניין יותר מהגרסה הישראלית המבוססת על ברברה ומרלו המגיעים מכרם מנרה.
הצבע נוטה לאדום. באף "סוכריית תרנגול". בפה טעמים מודגשים מידי.

 שתי גרסאות הרוזה של רקנאטי

 

גליל עליון מרלו 2013
שינוי הסדרה מבחינת התווית והשם נבע הן מהרצון להתעדכן ולהתחדש והן מהניסיון לפנות לקהל צעיר יותר. כל צבע תווית מזוהה עם זן ענבים שונה אבל גם שומר על קשר עם התווית הקודמת.
צבע היין אדום כהה. האף מפולפל. טאנינים בולטים. טעם שיורי ארוך יחסית. מאוזן, מאופק. לא דומה למרלו ישראלי שאני מכיר. 14.5% אלכוהול שאינם מורגשים. יין שיתאים לאוכל.

גליל עליון קברנה סוביניון 2013
בשל מזג האוויר בארץ קל יותר לייננים להתמודד עם זן המרלו מאשר עם זן הקברנה סוביניון.  בניגוד למקומות אחרים, בארץ הקברנה "מתבל" את המרלו ולא להיפך.
הצבע בהיר יחסית. אף טיפוסי לקברנה סוביניון. מרירות בולטת וחמיצות מרעננת ומאזנת. אף הוא מתאים לאוכל.
יין השיראז מסדרה זו (שלא טעמנו) זכה במדליית זהב בתחרות Les Citadelles du Vin היוקרתית בבורדו.

מרלו רזרב "כרם מנרה" 2011
במהלך השנים ועם צבירת הניסיון סומנו כרמים כמתאימים יותר לגידול זן ספציפי מאחרים והם מכונים כרמים יחידניים (סינגלים). כרמים אלה מאפשרים התמקצעות ושליטה טובה יותר בהתנהגות הגפנים.
כרם מנרה נמצא בגובה של 800 מ` מעל פני הים ונטוע על אדמת טרה רוסה.
הצבע כהה והיין מעניין מאד וטעים. עסיסי, בעל חמיצות מעולה. מרלו ישראלי מרשים.

קברנה סוביניון רזרב "כרם לבנון" 2011
בדומה לקודמו יין מוצלח וטעים. ללא כבדות היתר שאני נתקל בה מעת לעת בקברנה ישראלי.

פטיט סירה רזרב 2012
היינן עידו ציין שסירה, פטיט סירה וקריניאן הם זנים שאינם מכילים פיראזין (Pyrazine) שהוא מרכיב בעל ארומות דומיננטיות. בזני הענבים שבהם הוא קיים, היינן ינסה למתנו, תהליך שיש לו עלות.
את היין הפיקו מענבים שהגיעו מכרם הנמצא בתענכים בעמק יזרעאל וניטע ב- 1982.
ליין צבע סגול. בפה הטאנינים בולטים. יין עשיר ומלא, מעט כפרי עם סיומת לא ארוכה. פרי שחור כמעט סמיך אך נעים לשתייה וללא בומבסטיות מוגזמת.

סירה ויוניה רזרב 2012
סירה עם תוספת של 3% ויוניה כמקובל ברון לצורך עידון הסירה, חיזוק הצבע והוספת מורכבות. הפרי מכרם מנרה.
צבע בורדו. רך, עדין ואלגנטי מידי. לטעמי פחות מרשים מקודמיו.

קריניאן פרא 2013
הענבים מגיעים מכרם בעל המניב תנובה יחסית נמוכה. מה שהכרם מניב זה מה שיש. התנובה בדרך כלל נעה בין 400 ל- 600 ק"ג לדונם (תלוי בשנה). לא נעשה דילול. הגפנים בכרם נמצאות על קרקע גיר וחרסית מה שמאפשר להן לחדור ולהעמיק את שורשיהן. ענבי הקריניאן הם ענבים קטנים ומרוכזים.
היין הגיע מטעימת חבית וישוחרר לשוק בעוד כשנה. צבע סגול זרחני. סגור. למרות שהוא דחוס בפרי ניתן היה להרגיש את המבנה. הוא לא מקורמל או ריבתי אך בעל טאנינים בולטים ואגרסיביים. עץ החבית ניכר.  היין עדיין לא מחובר אך לדעתי הפוטנציאל שבו בולט. זמן בבקבוק ומעט סבלנות עשויים להשתלם בעתיד.

מרסלאן רזרב 2013
זן המרסלאן הוא הכלאה בין גראנש לקברנה. לדברי הייננים מאתגר לעבוד איתו בשל החמיצות הגבוהה המאפיינת אותו. רבים מציינים שבזן מורגשים טעמי תבלינים ומנטול.
טעמנו טעימת חבית. באף פרחוני (סיגליות). בפה מרענן. פירות יער (מבלי לגלוש לריבתיות), חמיצות טובה. מישהו ציין שאם עוצמים עיניים אפשר לדמיין יין פינו מאורגון. אע"פ שמדובר בטעימת חבית, היין טעים כבר עכשיו ולדעתי עתיד להיות פורץ דרך בדומה להשקת הקריניאן פרא לפני מספר שנים.

ספיישל רזרב גליל 2011
יין הדגל של היקב אשר אינו מיוצר כל שנה. לייצורו משתמשים בענבים מהחלקות הטובות ביותר. היין מבלה 6 חודשים בחביות עץ אלון חדשות מבורגון. נחשב ליין לשימור ארוך.
אף טוב, בפה רך, תבלינים נעימים, עמוס בפרי ועשיר. החמיצות הגבוהה מוסיפה למורכבות הרבה. טאניות נמוכה.

לסיכום

בסיום הטעימה יצאתי עם הרגשה חיובית מאד. קיבלתי את הרושם שביקב פועלים אנשים מסבירי פנים, מסורים, רציניים ולא פחות חשוב מקצוענים.

אהבתי את רוב היינות שנפתחו עבורנו. יחד עם זאת הבולטים לטעמי היו יסמין לבן 2013 שמול מחירו הוא עסקה מצוינת, מרלו רזרב "כרם מנרה" 2011, קברנה סוביניון רזרב "כרם לבנון" 2011 ו-מרסלאן רזרב 2013 המרשים והמעניין בייחודו. מבחינת פוטנציאל, ניתן לצפות שה- קריניאן 2013 לא יאכזב וימשיך את הקו החיובי של יינות הקריניאן שיצאו מהיקב.

במהלך אותו סוף השבוע היקב אפשר לקנות יינות במסגרת קנייה עתידית. לא התאפקתי ורכשתי את הקריניאן פרא ואת המרסלאן שניהם מבציר 2013 המבטיח.

551021_3059

* * * * * * * * * * * * * * * * *

ב- 29.5 התקיים אירוע הטעימות השנתי של יקב רקנאטי בעמק חפר שכלל טעימה ומכירה של יינות עתידיים מבצירים 2013 ו- 2014.
לאחר שבוע חם במיוחד, הבוקר סימן שינוי. טיפות קטנות ריצדו על שמשת החלון בדרכנו אל היקב. בהמשך מזג האוויר יתחמם אבל לא יהיה מעיק. הגענו לאזור התעשייתי של עמק חפר. לאחר רישום בכניסה וקבלת כוס יין עם הלוגו של רקנאטי, הופנינו אל אזור המיכלים והחביות שעוטר בלבן. אל שאון המבקרים התלוו צליליה של להקה שניגנה ושרה שירים יווניים. עמדות שונות של יינות ושל מאכלים (גבינות, לחמים וירקות) פוזרו לאורך הנתיב שהוביל מהכניסה אל חדר החביות. בחדר החביות התנהלה טעימת יינות הספיישל רזרב שלוותה בהסברים של אנשי רקנאטי.

 

רוזה 2014 – 80% ברברה, 20% מרלו
נעים לשתייה, חמיצות טובה, מאוזן בעיקר בזכות המתיקות המתונה.

רקנאטי רוזה 2014

בלנד 3#  לבן 2014 – 95% קולומבר ו- 5% שרדונה. ללא חביות. יין שמיועד למסעדות.
קל, מעניין ובעל חמיצות מרעננת.

שרדונה רזרב 2013 – מכרם מנרה, 9 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי. מתיישן על שמריו  ( Sur lie).
מלא, קצת כבד יחסית לזן אך עשוי נכון.

שיראז גליל עליון 2014 – חצי שנה בחביות עץ ישנות וחדשות. סדרת בסיס.
גוף דליל. טאני. ולטעמי חסר מספיק פרי.

סירה ויונייה רזרב 2013 – 3% ויונייה, שנה בחביות עץ חדשות וישנות.
הפעם האחרונה ששתיתי את היין היה באירוע השקת יינות רקנאטי שהתקיים בפברואר 2015 במסעדת "ברטי". אז הוא לא הרשים אותי במיוחד. הפעם הוא היה מלא, עגול ומהנה.

יינן רקנאטי , גיל שצברג מטעים בעמדת הרזרב

גיל שצברג מטעים בעמדת הרזרב

סירה רזרב 2014 – מורגשת השנה החמה. בשל. יותר "פראי" מהסירה של שנה שעברה.

מרסלאן רזרב 2014 – מרירות בולטת, גוף מלא, עשיר, הרבה פרי, עז טעמים, מעט מתכתי

קריניאן רזרב פרא 2014 – טעימת חבית. המרכיבים טרם התיישבו. נראה היה שהוא מעט סגור ומגע עם האוויר יעשה לו רק טוב. טאני. דליל יחסית. חמיצות בולטת. אלגנטי יותר מהמרסלאן אבל עוצמתי יותר בהשוואה לקריניאן 2013.

כדאי שוב להדגיש, טעימת חבית היא טעימת יין הנמצא בתהליך וקשה להסיק ממנה מסקנות גורפות. יחד עם זאת היא מאפשרת היכרות עם היין ולבעלי זיכרון לטעם או כאלה המתעדים את רשמי הטעימה היא מעניקה אבן דרך להמשך.

ספיישל רזרב לבן 2014 – מתיישן כ-שנה בחביות על המשקעים. 40% מרסן ו- 60% רוסאן. יינות הספיישל רזרב, הן הלבן והן האדום מבטאים יקב ולא זן. בעוד יינות הרזרב הם יינות זניים, יינות הספיישל רזרב הם בלנד אשר עשוי להשתנות משנה לשנה.
באירוע ב-"ברטי" היין היה כבד, שמנוני, עם מרירות בולטת ומעט חמיצות. כאן הפרופיל שלו היה שונה לחלוטין. הייתה לו חמיצות בולטת והוא הקרין רעננות ואלגנטיות.

ספיישל רזרב אדום 2013 – שנה וחצי בחביות. מורכב מכ- 25% קברנה סוביניון והיתר סירה, פטי סירה, מרסלאן וקריניאן. כל זן מתיישן בנפרד במשך כשנה. לומדים את הזן ואת תכונותיו ורק אחר כך יוצרים את הבלנד. היין הזה ייצא מהחבית בעוד כחודש ואל השוק בעוד כחצי שנה.
היין היה מעט סגור אבל יחד עם זאת ניכר הפוטנציאל. הוא היה יחסית עגול, מלא וטוב.

ייננן רקנאטי עידו לוינסון מסביר בחדר החביות על יינות הספיישל רזרב

עידו לוינסון מסביר בחדר החביות על יינות הספיישל רזרב