מסעדת מושבוצ נמצאת במושב רמות השוכן בדרום הגולן מספר קילומטרים מזרחית לכנרת. אחד מענפי התעסוקה ברמות הוא תיירות. במושב כפר-נופש ומספר מכובד של צימרים. ניתן להניח שלקוחותיהם מהווים פוטנציאל לא רע של לקוחות למסעדות באזור.

מושבוצ (Moshbutz)

באתר האינטרנט של מושבוצ נכתב שהיא החלה את דרכה ב- 2007 במושב מעלה גמלא ומאוחר יותר עברה למיקומה הנוכחי. שם המסעדה הוא שילוב של המילים מושב ו-קיבוץ. ראשוני המתיישבים באזור חיו בקבוצות שיתופיות כמו בקיבוץ אך מטרתם הסופית הייתה לחיות במושב. "ה-אני מאמין" של בעלי מושבוצ המפורט באתר יכול להזכיר את הרעיונות של תנועת ה-slow food: שימוש בחומרי גלם מקומיים ועונתיים; קיום קשר אישי עם יצרנים וספקים מקומיים וגידול עצמי של ירקות ועשבי תיבול. כמו כן נאמר שהם משתמשים בחומרי הדברה ירוקים, ממחזרים פסולת ונעזרים באנרגיה מתחדשת. יש מי שנותן את מושבוצ כדוגמה ל- Farm to table ("מה-חווה/משק לצלחת"). חומרי הגלם המשמשים את המסעדה גדלים במשק רגב במעלה גמלא. המשק שייך לארז רגב הבעלים של מושבוצ.

 P1200295

הבשר מהווה את אחד מאבני היסוד של המסעדה. בכניסה למסעדה אף ניצבת ויטרינה עם בשר ומוצריו שניתנים לקנייה. המחירון מופיע בגיר על לוח. מ- 2015 אנשי מושבוצ מקבלים את הבשר ממשק שניידר ב-מעלה גמלא. עדר הבקר של משפחת שניידר בעל תו התקן חי-בריא. זהו תו תקן הכולל דרישות גידול מחמירות, ביניהן שטחי מרעה פתוחים, גידול הבקר ללא אנטיביוטיקה וללא זרזי גדילה ותזונה שלא כוללת חלבון מן החי. במסעדה ממשיכים לטפל בבשר. הוא גם מיושן בה וגם מעובד לקציצות, המבורגרים, נקניקיות וכו'.

P1200310

הגענו ליישוב בשעת ערב באמצע השבוע. היה די חשוך וברחובות המושב לא נראתה נפש חיה. ה-וויז הוביל אותנו בדיוק לפתח המסעדה. חלל המסעדה רחב. בבואנו הוא היה די ריק אך בהמשך יתמלא במשפחות, קבוצות, זוגות ובודדים, צעירים ומבוגרים. הובילו אותנו לאחד השולחנות הערוכים ליד החלונות הגדולים. לצערי, את נוף הכנרת שניתן לראות מהמסעדה בשעות אור ראיתי רק כרקע שחור. מה שכן השתקף מבעד לחלונות הייתה המדשאה המוארת בחוץ. המקום מעוצב בסגנון כפרי נעים. רצפת האבן נוכחת. פה ושם נתלו לוחות עליהם נרשמו בגיר מנות מיוחדות והצעות יין. במרכז מוקם בר שנשאר די שומם רוב הערב. החלל הואר באור חם ונתן לצבעים הכהים שבו מראה רך. מוזיקה נעימה התנגנה ברקע, לטעמי בעוצמה הנכונה.

מושבוצ (Moshbutz)
רוב הערב שירתה אותנו מלצרית בקיאה, חביבה ועם חוש הומור בריא. עם זאת ראוי להתעכב על שתי נקודות. הראשונה, היו רגעים, במיוחד בהסבר על התפריט והמנות, שהרגשתי שהמלצרית מדקלמת יותר מאשר מסבירה. השנייה, היה שלב שהיא שאלה לחוות דעתנו. מהרגע שהערנו את  הערותינו הייתה לי תחושה של דריכות ובהילות במערכת. בסופו של דבר הם התמודדו עם הסיטואציה לשביעות רצוננו אך התעוררה בי המחשבה שיכולנו לסיים את הערב בתחושה אחרת לחלוטין אם לא היינו נשאלים או אם לא היינו מפרטים את הבעיות.

התפריט, כאמור, מורכב ברובו ממנות בשר אולם הוא מציע גם מרק בצל, חציל שרוף, שני סלטי ירקות, פילה של פורל ושתי מנות פסטה. יש בו גם תפריט מיוחד לילדים. לצד רוב המנות יש סימנים: סימון שהבשר במנה נושא את תו התקן חי בריא, סימון שהמנה מתאימה ל-פליאו, סימון שבמנה אין גלוטן וסימון שהמנה מתאימה לטבעונים. בתפריט שבע מנות ראשונות במחירים שבין 42 ל- 59 ₪, שמונה מנות עיקריות בין 72-98 ₪, שמונה מנות "מתיישנים" במחירים שבין 99-179 ₪, מנה זוגית ב- 279 ₪ ושלושה קינוחים ב- 39 ₪ כל אחד. יש לציין שמשקלי הבשר יכולים להשתנות ובהתאם מחירי המנות. כמו כן מדגישים בתפריט שהבשר באגף המתיישנים מיושן במקום בשיטה מסורתית של יישון יבש. הנתחים שנבחרים להגשה ניצלים על הפלאנצ'ה בתערובת תבלינים ייחודית ונמשחים בשומן בקר מזוקק בסיום הצלייה.

תפריט השתייה מורכב ממשקאות קלים, מיצים טבעיים, חמישה קוקטיילים, מספר בירות ושיכר, תפריט יין ומשקאות אלכוהוליים אחרים כמו וודקה, ויסקי, טקילה ועוד. כל היינות והבירות הם ישראלים ומרמת הגולן. בתפריט היין יש ייצוג נכבד ליינות אדומים המתאימים לבשר. זהו תפריט יין קלאסי במובן שרוב היינות הם מזני ענבים מקובלים כמו קברנה סוביניון, מרלו, סירה, סוביניון בלאן ושרדונה. חלק מהבקבוקים נמצאים על מדפים. אני מקווה שזו לא הדרך בה הם שומרים את היינות הרגישים. היינו ארבעה וחלקנו במנות.

פוקאצ'ה הוגשה אל שולחננו כמו אל השולחנות האחרים על חשבון הבית. היא לוותה בקרם חצילים וטחינה עם טעם חמצמץ מעט משונה. הפוקאצ'ה הייתה חמה וטובה.

פוקאצ'ה ב- מושבוצ (Moshbutz)

שרקוטרי (59 ₪) לצד המנה בתפריט הופיעו הסימנים: חי בריא, פליאו וללא גלוטן.
מספר נתחים של בשרים מעושנים שונים ממשק שניידר הוגשו לצד מעט סלק כבוש, סלט קטן של שומר ומספר עלים ירוקים. צורף גם חרדל דיז'ון גרגירי. הבשרים שהוגשו ויכולים להשתנות מעת לעת היו: חזה קורנביף, כתף בפלפל אנגלי, וייסבראטן בקייג'ון וחזה מעושן של פרה.
ייתכן שלא היינו צריכים להזמין את המנה היות והיא הייתה קטנה מידי לחלוקה לארבעה סועדים. בשורה התחתונה כל אחד מאתנו טעם מהבשרים במשורה. מנה שהיא רק בסדר לא יותר מכך.

 P1200319

קבבונים ונהנים (82 ₪) לצד המנה בתפריט הופיעו הסימנים פליאו וללא גלוטן.
גם כאן חשתי בדיעבד ששגינו בבחירה בשל גודל המנה ומידת התאמתה לרביעייה. ייתכן שהמלצרית הייתה צריכה להדגיש את הנקודה הזו מראש. המנה כללה שלושה קבבונים (רומני, מזרחי וטלה) שהוגשו עם מיני בורגר לצד בצל מטוגן, פלפל חריף על הגריל, טחינה (כמו במנה הקודמת) וסלסה. בנוסף קיבלנו פאפאס צ'יפס כתוספת.
מבחינת מידת העשייה, הרגשנו שהקציצות נעשו יותר מידי זמן על האש. כנראה שגם היה חסר בהן שומן והן היו די יבשות. בתפריט פרטו את התיבול של כל קציצה "רומני עשיר בבצל ושום, מזרחי עם כמון פטרוזיליה וצ'ילי, טלה עם נענע וקינמון". בפועל, המזרחי היה חרפרף, ברומני בלט השום והטלה נטה לפיקנטי. ייתכן שוב שהחוויה הייתה מוצלחת יותר אם סועד אחד או לכל היותר זוג היו אוכלים את המנה. בשורה התחתונה התאכזבנו.
ביטאנו את אכזבתנו לקראת סוף הארוחה בנקודה שבה המלצרית שאלה לחוות דעתנו. העניין לא נותר ללא מענה אלא הניע מספר תגובות. ראשית המנה לא הופיעה בחשבון הסופי ושנית קיבלנו קינוח ושתייה חמה על חשבון הבית.

קבבונים ונהנים ב- מושבוצ (Moshbutz)
פאפאס צ'יפס מושבוצ (Moshbutz)

מהחלק של ה-מתיישנים בחרנו בשני נתחים. כל נתח לווה בתוספת לבחירה, בחרנו בסלט כפרי בויניגרט ובבטטות צלויות.

שני הנתחים היו מצוינים:

דלמניקו (169 ₪) את הנתח (סינטה עם העצם) שמשקלו 500 גרם ביקשנו במידת עשייה מדיום.
הנתח תובל בצורה טובה. פלפל שחור ומלח גס בלטו. הוא יושן כהלכה והיה עשוי נכון. הצבע רמז לנתח מעגל. בשר איכותי וטעים.

דלמניקו מושבוצ (Moshbutz) P1200338

הצלע לאחר שחתכנו אותה בשולחן.

פורטרהאוס (169 ₪)
את הנתח (סינטה עצם ופילה) שמשקלו היה 500 גר' ביקשנו במידת עשייה מדיום רייר.
הנתח תובל אף הוא בפשטות ובמתינות. להערכתי הוא יושן פחות מהדלמניקו בשל צורת החיתוך. הפילה נראה קצת פחות עשוי אך היה יותר נעים לאכילה כאשר הסינטה הייתה יותר גידית. נתח בשר מלא טעם ונעדר כל טעם לוואי. שני הנתחים המיושנים הצדיקו את השם הטוב שיצא למסעדה.

P1200345

מלבי קרם קוקוס (ע"ח הבית) – ליד המנה סימון של קינוח טבעוני. על שערות חלווה כבסיס הונחו שלושה מערומי מלבי מקרם קוקוס ועליהם סורבה תות. אלה עוטרו בגרגירי רימונים, שבבי בוטנים מקורמלים, עלי מנטה ורוטב מתקתק. קינוח מתוק אך לא מתוק מידי. שילוב מקסים של מרקמים וטעמים. אהבתי.

מלבי קרם קוקוס מושבוצ (Moshbutz)

ליווינו את הארוחה במי ברז ובשני יינות שהבאנו אתנו. השתייה החמה בסוף הייתה על חשבון הבית.

Chateau Lynch Bages 1996 ו- Cos d'Estournel 1996
שני יינות מיקבים נחשבים בבורדו. בנוסף שנת 1996 נחשבת לשנה מצוינת באזור בו הם שוכנים (צפון המדוק). היינות מבוססי קברנה סוביניון ויכולים להתאים למנות בשר. כל נתוני היסוד הצדיקו את העובדה שהיינות היו מצוינים ומהנים וההבדלים ביניהם היו בניואנסים. בהתחלה הלינץ באז היה חביב הקהל ואחר כך נטינו לקוס ד'אסטורנל.

Chateau Lynch Bages 1996 ו- Cos d'Estournel 1996

לסיכום

גם אם נתגלו פה ושם בעיות, יצאתי מ- מושבוצ שבע רצון. הבשר המיושן על העצם היה מצוין והיחס היה יותר מהוגן.

על בסיס החוויה שלי אני למד שאנשי מושבוצ לא מתייחסים אל לקוחותיהם כאל מובן מאליו. הם השקיעו מאמץ שנצא מרוצים ועל כך מגיע להם שאפו.

 

מושבוצ
דליות 36, מושב רמות, רמת הגולן
טלפון: 04-6795095

אתר המסעדה

דף הפייסבוק