פורסם במקור ביוני 2010

בזמנו התפרסם שאמורה להתקיים סדנת בישול עם השף מאיר אדוני ביולה מאקדה בפרובאנס. הנה ניתנת לנו ההזדמנות, כך חשבנו, לתפוס מספר ציפורים בבת אחת: לצאת לחופשה, להגיע לאזור יפה ואטרקטיבי, לאכול אוכל טוב ולהכיר אנשים השותפים לנושאי עניין דומים. לבסוף ובשל מיעוט נרשמים הסדנה לא יצאה לפועל. יש לומר לזכות המארגנים שקיבלנו הודעת ביטול מספיק זמן מראש. הוצע לנו או לקבל בחזרה ובאופן מיידי את המקדמה ששילמנו או לא לוותר ולהגיע אל וילה מאקדה בתנאים אטרקטיביים. בחרנו באפשרות השנייה ולא הצטערנו. נצמדנו למסגרת שנקבעה בעבורנו מראש כולל המסעדות הנבחרות שהוצעו לשבוע זה הנמצאות במרחק נסיעה קצר. החלטנו לשלב גם ביקור ביקבים באזור שאטונף ועל הדרך להוסיף שבוע נוסף שיכלול ביקור במספר יקבים בבורדו.

וילה מאקדה מבט מהבריכה 

כך יצא שהיה לנו העונג לשהות שבוע ב-וילה מאקדה. הוילה היא ביתם של מריז ודניאל קידר (בעת שהותנו הם לא נכחו במקום). היא נמצאת במרכז פרובאנס ויכולה לשמש עוגן לטיולי כוכב שונים לאטרקציות הרבות שבאזור.

מבט אל וילה מאקדה ממרחק

עוד קצת מהבריכה והנוף מסביב של וילה מאקדה

יש גם בעלי חיים ב-וילה מאקדה 

את האתר ניהל באותה עת יונתן – בחור ישראלי צעיר שלראשו ניתן לקשור כתרים רבים. לטעמי, בלעדיו המקום והחוויה לא היו אותו הדבר. במהלך שהותנו הוא היה מעורב, אחראי, אכפתי, מסייע, נמרץ, נבון, בעל אינטליגנציה רגשית גבוהה, נעים הליכות ומה לא – מלח הארץ. בעיניים בורקות הוא סיפר לנו על מעורבותו בסיוע לניצולי האסון בהאיטי (התקנת מתקני שתייה והקמת מתחמים כבתי ספר במחנות הפליטים – פעילות אותה יזם דניאל קידר). הסיפורים מעידים כאלף מונים על החומר ממנו הוא קורץ.

וילה מקדה אינה בית מידות מפואר אלא פינה קסומה המוקפת בירק. יש לקחת בחשבון שהגעה לוילה מחייבת רכב. מבחינת הגעה ונסיעות, אין כל בעיה. החיבור לדרך המהירה נמצא כ-רבע שעה נסיעה מהווילה. בעבר הלא רחוק יחידת המגורים שלנו (דירת הציקדה) הייתה בעצם לול. כיום היא כוללת חדר שינה גדול, כניסה עם מטבחון נחמד ושירותים. הכול נקי, מצוחצח ומריח נהדר. על הניקיון וחלק ממשק הבית אחראית מאדאם רוזלין המקסימה מהאיטי.

חלק מוילה מאקדה. מצד ימין דירת הציקדה בה שהינו במשך השבוע. 

בכל בוקר התקיים נוהל דומה. השכמה ויציאה לטיול קצר בסביבה (אוויר נקי יכול להיות משכר). באותה עת יונתן הכין עבורנו את ארוחת הבוקר (כולל נסיעה לבולנז'ירי הנמצא בכפר הקרוב בכדי להביא מאפים טריים). לאחר ארוחת הבוקר הוא הציע לנו מה לדעתו כדאי שנעשה באותו היום. ברוב המקרים המלצותיו התאימו לנו מאד.

  ארוחת בוקר מפנקת במרפסת של וילה מאקדה

לא יכולנו לבקש שילוב יותר מוצלח מאשר מקום קסום, מזג אוויר מושלם, שבוע מלא פעילות ואירוח חם ומחבק.

עוד מבט על הבריכה של וילה מאקדה