Fifi's הוא השם החדש בשוק לוינסקי.
המסעדונת הפצפונת נמצאת בכוך שאכלס את יהלומה לפני שעברה לנמל ת"א. החלל מחולק לשניים: חדרון מטבח עם דלפק בכניסה אליו וחלק הישיבה שמבוסס על ספסל לאורך קיר ערום ושרפרפי פלסטיק נמוכים ללא משענת לצד שולחנות עגולים קטנים. ניתן לכלול חלק נוסף והוא המדרכה הצרה לפני Fifi's שם ממתינים בציפייה למקום שיתפנה בישיבה על השרפרפים או בהישענות על המכוניות החונות. במקום יש ארבעה שולחנות ואם ממש מתעקשים יכולים לשבת סביבם כ- 12 סועדים. לא ניתן לשמור מקום מראש וההושבה היא על בסיס מקום פנוי ולפי סדר ההגעה. בחור חביב רשם את שמנו. באופן מפתיע ולמרות שהיה רק זוג אחד לפנינו, עברה כשעה מהרגע שנרשמנו עד להושבה.

fifi's

למזגן הקטן שעבד קשה בכניסה לא היה סיכוי להצליח במלאכתו לפחות לא מבחינתנו. לא רק שהמקום פתוח לרחוב, נראה שהמזגן מכוון בעיקר אל אזור המטבח או לפחות אל הפנסים הצבעוניים שנתלו במרוכז בצורה מרשימה בכניסה. משבי הרוח גרמו להם לפזז קלות. ישבנו בפנים והיה חם. כמובן שעם האוכל חום הגוף עלה וכך גם ההזעה התגברה. כשהגעתי הביתה לא היה קשה להבחין שבנוסף לכל דבקו בבגדיי גם ריחות טיגון חזקים.

המקום כל כך קומפקטי שניתן היה לראות, לשמוע וכמעט לחוות את החוויה של אלה שישבו מימיני ומשמאלי. לפני שעזבנו שכנתי לספסל הישיבה אמרה לי "לא נפלתי אבל אולי בחרתי מנות לא נכונות". את הידידה החדשה, המקסימה והמתחשבת פגשתי בתחילת הערב במהלך ההמתנה בחוץ. נראה שהא-פורמליות היא חלק מה- דנ"א של המקום. הוא פשוט למראה, מוזיקה קלילה ונעימה התנגנה ברקע והקהל היה צעיר ו/או צעיר ברוחו.

לרוב, אני משתדל לבוא למקום חדש ללא ציפיות. ל- Fifi's הגעתי עם תחושה די טובה לקראת מה אני מגיע. ידעתי שמדובר במקום קטן ותיארתי לעצמי שאצטרך להמתין זמן מה עד שיתפנה מקום. ידעתי גם שהישיבה תהיה מעט צפופה ולא הכי נוחה כמו כן שהתפריט מצומצם. כל הדברים הללו התקיימו בפועל big time אבל קיוויתי שהם יתגמדו למול מעשה ידיה של יפעת תבואה שזכו להלל ולשבח.

הפנסים fifi's

 ב- Fifi's מציעים תפריט מזרח אסייתי עם דגש תאילנדי. בזמן שהמתנו הריחות שהגיעו מהמטבח היו כה מגרים שהייתי מוכן, בניגוד למנהגי, לחכות פרק זמן כל כך ארוך ולהתעלם ממסעדת דלידה השכנה שהציעה באותה עת את ההפי-האור המפורסם שלה. בעת ההמתנה קבלנו כוס מים שניתנו בנדיבות גם אחר כך במהלך כל הארוחה.
בזמן שאני ממתין ניצלתי את הזמן לעיין בתפריט. שאלתי את הבחור שרשם אותנו בכניסה אם ישנם חוסרים או מנות מיוחדות. הוא ציין ביובש שהוון טון נגמר, כלומר לא ניתן לקבל שתי מנות מהתפריט הקטן גם ככה. תמהתי איך כשעה מפתיחת המקום שתי מנות כבר חסרות. הוא ציין שהם עובדים משעות הבוקר אבל עדיין חסר להם כוח אדם. התפריט שקיבלנו הודפס על נייר. אם הוא היה מלא ניתן היה למנות בו שתיים עשרה מנות שונות, תוספת אורז, קינוח אחד וחמישה משקאות. בשלב זה אין אפשרות ל- TA  למרות שהאפשרות הזו כתובה בתחתית התפריט. לעומת זאת מי שלא רוצה להמתין יכול לבקש שתיים או שלוש מנות ספציפיות, אותן ניתן לקבל לאכול בעמידה בחוץ (!).

התפריט ב- fifi's

שיטאקי ג'מבו (22 ₪)
על צלוחית מוארכת הונחה תערובת לחה מאד (בהמשך יתברר למה) שכללה בין היתר את הפטריות, בצל ירוק ועשבי תיבול. המנה כוסתה במעין שברי אפיפיות דקות מאורז (בתפריט כתוב שהן עבודת יד) מעליהן תערובת צהבהבה של בוטנים. הזזתי אותן מעט עבור הצילום. האלמנט הצהוב הדומיננטי (אולי בשל תבלין או קבוצת תבלינים) היה בכל מקום. פלח ליים ופלפל אדום החיו מעט את פלטת הגוונים המונוכרומטית. מבחינת הטעמים זו הייתה מנה מעט פיקנטית ויחסית מעניינת. הבעיה העיקרית שלה הייתה שומניות רבה אפילו מוגזמת. בתפריט נכתב שמדובר בשמן קשיו וחומץ שחור. מבחינתי שלולית השמן הייתה שמן. השתדלתי ככל שיכולתי לסנן אותו. מפיות הנייר שהונחו על השולחן היו שימושיות מאד. הן הוענקו בנדיבות גם בהמשך וטוב שכך.

שיטאקי ג'מבו ב- fifi's

פורק סטיקרס (26 ₪)
שלושה כיסוני בצק מוארכים וחלקלקים הונחו על צלחת קטנה בהגשה דומה לזו של המנה הקודמת. על פי התפריט הכיסונים מולאו בסינטה לבנה, אודו ואח"כ טוגנו קלות. הבצק של הכיסונים היה מעט עבה, המילוי מועט ולא נוכח. החריפות של המנה מעט יותר גבוהה מקודמתה. שוב היד הייתה נדיבה בשמן מה שהניע אותי לשאול את המלצרית האם זה מכוון. היא חזרה עם תשובה חיובית והדגישה שיש להם חמישה סוגי שמנים שהם עושים במקום. אני מניח שהיא לא התכוונה שהם בית בד אלא שהם מערבבים שמנים ומרכיבים נוספים.

פורק סטיקרס ב- fifi's

לחמניית קניונים (37 ₪)
מנה קרה. מיונז ג'ינג'ר נמרח בנדיבות בתוך ועל לחמנייה גדולה רכה וטעימה. היו שלושה מילויים מהם יכולנו לבחור כולל אחד טבעוני. בחרנו במה שהוגדר פטה חזיר. למילוי העשיר והנוכח היה מרקם דומה לזה של סלט טונה. בנוסף לו היו בלחמנייה גם בצל מוחמץ, בצל ירוק ובצל מטוגן. מעל פוזרו שבבי בשר מיובש ובצד הוגשה פנכה עם שמן שכלל שום, ג'ינג'ר וקוביות בייקון. המיונז היה מעולה. המנה המוצלחת בארוחה. 

לחמניית קניונים ב- fifi's

מנת פועלים סינית (43 ₪)
משום מה המנה הזכירה לי את המנה הקוריאנית ביבימבאפ למרות שכאן לא היה אלמנט של המשך חימום והכנת המרכיבים במהלך האכילה בשל החום שנכלא בכלי הקיבול. בקערה שהוגשה לנו היו מגוון של מרכיבים: אורז, ברוקולי, בצל ירוק, בצל מוחמץ, בזיליקום, כוסברה, צ'ילי אדום ועוד. הבשר שביקשנו היה בקר (בהמלצת המלצרית) אבל ניתן גם היה לבחור עוף או טופו. מעל הונחה ביצת עין ומעליה פוזרו שבבי בוטנים. שוב יש לציין את נוכחות השמן הרב. לא הבנתי את המנה. ראשית הבשר היה מאד שומני. האורז היה מאודה וחסר טעם. היינו צריכים לערבב את כל המרכיבים אבל זו לא הייתה משימה קלה היות והקערה הייתה קטנה מידי. השילוב של הערבוב, המאבק בשומן והעדר הטעמים גרם להרמת ידיים. החלטנו לוותר. רוב המנה נשארה בקערה.

מנת פועלים סינית ב- fifi's

ביקשנו חשבון. קיבלנו אותו עם שבבי חלבה. המנה שהשארנו נותרה על השולחן ללא כל התייחסות מצד אנשי המקום.

לסיכום

גם אם אני לוקח בחשבון ש- Fifi's הוא מקום קטן של אנשים מלאי רצון טוב וללא גב כלכלי איתן, גם אז אני לא יכול להבין את הביצועים הלא משכנעים שנתקלתי בהם בערב ביקורנו. אמנם מנה אחת מתוך ארבע הייתה טובה אבל מנה אחת מתוך הארבע לא ערבה לחכי כלל ועל שתי האחרות ניתן לוותר בקלות.

ייתכן שהביצועים בימים אחרים טובים יותר אבל אני לא מוכן לקחת שוב את הסיכון, להמתין שעה, לשבת בתנאים לא נוחים ולקבל מנות שהדבר הברור לגביהן הוא שמציפים אותן בנהרות שמן.

אינני יודע מי קהל היעד שאנשי Fifi's מכוונים אליו ולפי מה שראיתי נראה שיש למקום ביקוש. לאחר הביקור ברור לי שאני לא נמנה עליו.

 

אוכל:  
אלכוהול:
אווירה
שירות:  
כללי:  

 

Fifi's
רחוב זבולון 5 תל אביב
טלפון: 03-6476363 או 052-47299444
שעות פתיחה: א'-ה' 18:00-23:45

עמוד הפייסבוק

עמוד האינסטגרם