לפני מספר חודשים נפתחה ברחוב קרליבך בת"א חנות דגים ופירות ים המציעה למכירה דגה טרייה וקפואה ומגוון מוצרים נלווים כגון רטבים, פסטות יבשות, מוצרים לסושי, יינות ועוד. בחלקה הקדמי של החנות נמצא בר שניתן לאכול בו ארוחות דגים ופירות ים מההיצע שבנמצא.
בזמן הקצר שהמקום פועל שמו הולך לפניו.

ההיסטוריה של דגי בטשון מתחילה ב-תאופיק בטשון שעבר מלוד ליפו לאחר הקמת המדינה. הוא עסק בדיג וסחר בדגים. בסוף שנות החמישים של המאה הקודמת הוא פתח ביפו את החנות הראשונה של המשפחה וזכה להצלחה. בהמשך תעבור מלאכת הדגים לבנים ולנכדים והם יפתחו חנויות נוספות. לאחרונה, אחד מבני הדור השלישי פתח את דגי בטשון במרכז תל אביב והצהיר שמטרתו "להביא את עולם דגי הים הטריים אל המודעות התל אביבית".

דגי בטשון (Batshon)

בשונה מהחנות שנפתחת בבוקר, בר הדגים נפתח בשעה 12:00. במהלך השבוע בשעות הצהריים הבר עמוס ולחוץ. לכן יש מי שממליץ להגיע בשעות הערב המוקדמות או בסוף השבוע שבהם רגוע יותר. אמצנו את ההמלצה והגענו ביום שבת בצהריים. היינו הראשונים ואט אט הגיעו לקוחות נוספים, מי לקנות דגים בכדי לקחת הביתה ולהכינם ומי לאכול במקום. מספר מקומות הישיבה מצומצם ורובם נמצאים ליד הבר. אנחנו שמחנו להתרווח בשולחן היחיד שעמד בכניסה. הבנתי שבשעות מאוחרות יותר מוציאים שולחנות נוספים החוצה. המקום נקי אך יש בו את הריחות האופייניים לחנויות דגים שבשלב מסוים התערבבו עם ריחות עשיית הדגים.

דגי בטשון (Batshon)

לרשות הלקוחות עמד צוות שמנה כעשרה אנשים, חלקו מאחורי הוויטרינות, חלקו מאחורי הבר וחלקו עמד בכניסה.
המלצרית שלנו הייתה חביבה ונעימה אבל משהו באינטראקציה לא זרם ב- 100 אחוז. היו מקרים שהרגשתי שהיא נתקלת בבקשה או בשאלה פעם ראשונה.
בנוסף, מי שרוצה להזמין ארוחה בת מספר מנות, אני ממליץ להזמין מנה אחר מנה. למרות שביקשנו שהמנות לא יצאו יחד, המנות הגיעו כשסיימו להכינן, ללא קשר למה שביקשנו או לשולחן שהתמלא בצלחות. אני לא יודע אם זה עניין נקודתי או שהם אינם רגילים בהתנהלות כמו שלנו אבל ניתן לקבל את הרושם שכאן הסועד מקבל את כל מה שהוא מזמין בבת אחת.

דגי בטשון (Batshon)

בתפריט ארבע מנות פתיחה (12 ₪ כל אחת), שבע מנות דגים טריים: לברק, דניס, סלמון, פלמידה, לוקוס, ברבוניות ומנת מיקס (50-65 ₪), שש מנות של פירות ים: קלמארי, סרטנים על שריונם, סקלופס, מולים, שרימפס ומיקס קלמארי שרימפס (49-79 ₪), אויסטרים לפי 23 ₪ ליחידה, ומנות דגים נאים (50 ₪ כל אחת) שבוחרים בהן את סוג ההגשה (סשימי, טרטר או סביצ'ה) ואת הדג (סלמון, טונה, אינטיאס).
תפריט השתייה מציע שתייה קלה, כוס יין או בירה ובקבוקי יין לבחירה מהמדף במחירי חנות.
מספר הערות:
התפריט חסכני במילים.
את הדגים ופירות הים ניתן לקבל על הפלאנצ'ה או לאחר טיגון בצ'יפסר. חומרי הגלם מקומחים לפני הטיגון.
לא שאלתי אבל גם לא נאמר לנו אם יש דגים מיוחדים שאינם בתפריט.

לפני תחילת הארוחה ביקשנו מים וקיבלנו קנקן גדול מלא במים קרים עם קרח ולימון. בניגוד למי ברז רגילים בתל אביב, המים היו טעימים וללא טעמי לוואי. שאפו.
פתחנו ב- סלט (12 ₪), מאזטים (12 ₪) ו-לחם הבית (12 ₪)

הסלט שעיקרו קרעי חסה כלל גם עגבניות ומלפפונים בחיתוך גס. הירקות הקרינו טריות. הסלט תובל בלימון, מלח ושמן זית. סלט פשוט וטעים.

המאזטים היו למעשה צלחת עם פרוסות קולרבי שעברו סוג של כבישה אבל שמרו על מרקמם, זיתים דפוקים, פלפלים חריפים ובצל ירוק שעבר גריל, שתיים-שלוש חתיכות לימון ועשבי תיבול. המרכיבים תובלו ברוטב לימוני עם הרבה זעתר. בצד צורפה קערית עם טחינה סמיכה. הטחינה הייתה מעט מלוחה אבל טעימה. באופן כללי הקומבינציה הייתה מוצלחת.

בשלב הראשון קבלנו פרוסת לחם אחת שנמשחה בשמן ועלתה על הגריל. לפי טמפרטורת ההגשה, ניתן להסיק שהכינו אותה ושכמותה מראש. בהמשך תגיע פרוסת לחם נוספת עם המנה הבאה ולבסוף נקבל עוד מספר פרוסות ולצדן קערית טחינה נוספת. קשה לי אם כן לקבוע מהי ההגדרה שלהם למנת לחם. אני מניח שגם אם מדובר בפרוסה או שתיים ניתן יהיה לבקש ולקבל תוספת.

סלט, מאזטים ולחם ב- דגי בטשון (Batshon)

יחד עם הפתיחים ביקשנו וקיבלנו סביצ'ה אינטיאס (50 ₪)
תערובת לא גדולה של חתיכות הדג, בצל סגול ובצל ירוק נעטפה בשמן זית ולימון. מעל היו מספר עלי שמיר. הלימוניות במנה הייתה מרעננת. הטיפול באינטיאס היה פשוט והתוצאה טובה.

סביצ'ה אינטיאס ב- דגי בטשון (Batshon)

מיקס פירות ים (65 ₪)
שישה שרימפס בגדלים שונים ושלושה קלמארי נעשו על הפלאנצ'ה והוגשו עם תערובת עשבי תיבול ושום. בצד הונח גם פלח לימון. הקלמארי היה מאיכות טובה. הופתעתי לראות שהשרימפס לא היו אחידים בגודלם, חלק היו ממש גדולים וחלק קטנים. הם הוגשו עם הראשים והזנבות. לטעמי העשייה של פירות הים לא החמיאה להם. חומר הגלם היה טוב אבל בטעם הייתה נטייה למרירות כנראה בשל דרך הכנתם. ייתכן שטעינו והיינו צריכים לבקש את הגרסה המטוגנת.

מיקס פירות ים ב-דגי בטשון (Batshon)

סטייק לוקוס (56 ₪)
לשאלתי בנוגע לגודל הסטייק המלצרית ענתה שמדובר בכ- 250 גרם. להערכתי המשקל בפועל היה משמעותית קטן יותר. הלוקוס אף הוא נעשה על הפלאנצ'ה והוגש עם תערובת עשבי תיבול ושום ופלחי לימון. הדג היה בשרני ועסיסי מאד. למרות שהדג מגיע כמו שהוא ללא תוספת, המחיר המבוקש כאן מתון מאד ביחס לביצוע וכמובן לדג שנחשב לאיכותי. עם זאת אני בספק אם מנה כזו לבד תשביע את רוב הלקוחות.

צ'יפס הבית (12 ₪)
קבלנו קערה עם קוביות תפוחי אדמה מטוגנים. המראה שלהם הקרין עייפות. גם כאן טמפרטורת ההגשה הייתה מקסימום חמימה. ניתן היה להסיק ש"הציפס" הוכנו מראש ונשמרו במתקן חימום. עוד בעיה שהשמן שנספג בהם פגם בפריכותם. עם זאת הם היו מתקתקים. ביקשנו לקבל רוטב בצד, איולי או מיונז. אף על פי שהיו רטבים מסוגים שונים על המדפים לא היה כאלו בנמצא עבור הסועדים.

סטייק לוקוס וצ'יפס ב- דגי בטשון (Batshon)

לסיכום

דגי בטשון הם בראש ובראשונה חנות דגים ופירות ים. הבר הניצב בחזיתה הוא שחקן משני.

כמי שהגיע לבר ולא לחנות מצאתי מקום קטן, פונקציונלי המציע פתרון מהיר לארוחת דגים. יתרונותיו בחומר הגלם האיכותי והטרי ובמחירים המתונים. עם זאת ובכדי להתאים ציפיות יש להדגיש שמדובר יותר ב-בר/דוכן אוכל ופחות במסעדה כלומר באת-אכלת-הלכת. המנות המוצעות פשוטות, מינימליות, לא מאד גדולות ובטווח טעמים מצומצם.

 

דגי בטשון
רחוב קרליבך 29
טלפון: 077-5575315

שעות פעילות:
חנות הדגים – ב'-ה' 9:00-19:00, ו'-ש' 9:00-17:00.
בר הדגים ב'-ש 12:00-23:00.

אתר האינטרנט

דף הפייסבוק