ביסטרו טשרניחובסקי 6 החל את דרכו אי שם ב- 2003 ברחוב טשרניחובסקי 6 בתל אביב. ב- 2007 המסעדה הועברה לצדו השני של הרחוב ל-טשרניחובסקי 5 עם זאת השם המקורי נשמר.
אנקדוטה קטנה, אחת הביקורות הראשונות שהעליתי לאינטרנט (2007) הייתה עליהם.

בעיני ל-טשרניחובסקי 6 יש מספר מאפיינים הראויים לאזכור:
– המסעדה שקטה ורגועה. מעין בועה המנותקת מההמולה שמסביבה ;
– בתפריט האוכל בולטות השפעות פורטוגליות, ביטוי לחוויות השף איל במסעותיו בפורטוגל ;
– דליה ואיל בעלי המסעדה הם אנשי יין. למרות שהם מייבאים, משווקים ומוכרים יינות, פורטים וליקרים מפורטוגל, הם אוהבים ומעריכים יינות מכל העולם. חנות היין שלהם (פורטו פינת יין) שהיא גם בר נמצאת במקום בו שכנה המסעדה המקורית ;
– לבסוף קשה להתעלם מההרגשה הביתית שדליה ואיל משרים. אמנם מדובר במסעדה לכל דבר אבל ההתנהלות שלהם מחבקת ועוטפת, הרבה מעבר ליחסי מסעדן סועד.

מאז סיום הסגר אני מקפיד לברר בכל מסעדה חדשה בה אני מבקר כיצד אנשי המקום התמודדו עם תקופת הסגר וכיצד הם מתמודדים עם החזרה לשגרה. כך עשיתי גם בטשרניחובסקי 6.
בתקופת הקורונה הם עשו משלוחי אוכל מוכן פעמיים בשבוע, שירות הקיים גם היום. הם גם שילחו מארזי יין. דליה סיפרה שהיא נבעתה כאשר ראתה בעיר שליחים שמסתובבים ללא מסכות וכפפות. "יש לנו הרבה לקוחות מבוגרים ולא יכולתי לחשוב שבגללי מישהו עלול לחלות. החלטנו שאת כל המשלוחים נעשה בעצמנו והגענו אפילו עד רעננה."
החזרה לשגרה אינה קלה. יש ירידה בהזמנות ולא אחת לקוחות שכן הזמינו, מתחרטים ברגע האחרון. עם זאת דליה מאמינה שיהיה בסדר.
בערב ביקורנו ראיתי הקפדה על מילוי הנחיות התו הסגול. בכניסה דליה בדקה לנו חום ושאלה סדרת שאלות כמו האם הרגשנו לא טוב בתקופה האחרונה ? האם היה לנו חום ? האם היינו בחברת חולה מאומת ? וכדומה. לאחר שהתשובות הניחו את דעתה, הובלנו לשולחננו. השולחנות מרוחקים זה מזה והתפריטים הם חד פעמיים. העובדים בפלור ובמטבח עטו מסכות.

בתפריט (המופיע בסוף הדיווח) הוצעו מנת לחם, 13 מנות ראשונות ו-10 מנות עיקריות. חלק מהמנות בתפריט ותיקות. לרוב השינויים הם פונקציה של חומרי הגלם המשתנים. יש לציין שהתפריט כאן לא נוהה או מושפע מטרנדים. תפריט קינוחים (רובם תוצרת בית), יינות קינוח (פורט, מדירה), משקאות דיז'סטיף ומשקאות חמים הוצע בסוף הארוחה.

לאחר ההזמנה קבלנו מנת לחם ע"ח הבית. פרוסות לחם המחמצת עם גרעינים (ממאפיית bello bread) היו טריות ובעלות מעטפת פריכה. הן לוו בחמאה בטמפרטורה טובה וברסק עגבניות בשמן זית עם מעט מלח גס.

מנת לחם ב-טשרניחובסקי 6 (tchernihovsky 6)

סשימי דג ים (58 ₪)
מספר פרוסות אינטיאס טרי הוגשו בשמן זית. הן לווה בשני מערומי קרם פרש, עלי מיקרו וסלט חתוך דק דק של מלפפונים, צנונית, בצל סגול ועלי תבלין.
הדג היה מצוין והעניק למנה נוכחות ימית. נראה כי הסלט שימש על תקן המתבל והקרם פרש על תקן המרכיב הרך והמלטף. מנה פשוטה, לא מתחכמת המבוססת על חומר גלם מרכזי ואיכותי.

סשימי אינטיאס ב-טשרניחובסקי 6 (tchernihovsky 6)

"ריזוייש דה קאמראו" (56 ₪)
במנה שלושה כיסונים מטוגנים שמולאו בשרימפס קצוצים ובשמל. לצדם הוגשו סלט ירוק קטן וקרם שנראה כמו איולי. בתפריט נכתב קרם פירי פירי אבל הקרם המצורף לא היה חריף.
מעטפת הכיסונים הייתה חמימה, לא שמנונית ופריכה. המילוי בפנים, שהזכיר ציר סמיך, היה עשיר בטעמים. הוא גם הכיל חתיכות שרימפס. הקרם בחוץ העניק לכיסונים רובד טעם נוסף ועדין. הירק הוסיף מרקם קריספי ורעננות. יופי של פתיחה.

"ריזוייש דה קאמראו" ב-טשרניחובסקי 6 (tchernihovsky 6)

"פולפו א-לה גארייר" (80 ₪)
את המנה ניתן לקבל בשני גדלים. בחרנו את הקטנה ביניהן כמנה ראשונה. קיבלנו קדרה עם חלקי זרוע תמנון, בצל ושום קונפי, תפוחי אדמה על קליפתם מעוכים קלות, זיתים, עשבי תיבול ושמן זית.
הבנתי שהתמנון הגיע אליהם באותו יום והוא היה גדול במיוחד. אולי זו הסיבה שהיה מעט קשה. יחד עם זאת השילוב עם שלל מרכיבי המנה היה מוצלח ועשה פלאשבק לטיול שלי בפורטוגל.

"פולפו א-לה גארייר" ב-טשרניחובסקי 6 (tchernihovsky 6)

קולרבי אפוי בתנור (48 ₪)
מבנה שהורכב ממספר שכבות של פרוסות קולרבי ופרוסות גבינת עיזים (Chevre) הגיע מעוטר בזילופי דבש ושקדים קלויים.
הקולרבי היה רך ונוכח. הגבינה הוסיפה מליחות ואיזנה את הדבש שהוסף במשורה. השקדים הוסיפו פריכות. אני אוהב את הירק הזה ונפלא לראות שבשנים האחרונות הוא זוכה לעדנה.

קולרבי אפוי בתנור ב-טשרניחובסקי 6 (tchernihovsky 6)

סינטה טלה צלויה (130 ₪)
נתחי הבשר בדרגת עשייה מדיום הגיעו עם אורז אסור ומעל בוקצ'וי מאודה.
הבשר היה רך עם שכבת שומן דקה ובעל טעם וריח האופייניים לטלה. האורז הכהה שכשך ברוטב עשיר שכלל, בין היתר, חמאה, פרמזן וחתיכות קטנות של שעועית. לאורז ולרוטב היה טעם עמוק ועשיר.

סינטה טלה צלויה ב-טשרניחובסקי 6 (tchernihovsky 6)

פאי לימון (42 ₪)
הפאי הוא מעשה ידיה של דליה. הקלתית הייתה מצוינת בעובי, במידת העשייה, בפריכות ובטעם. מלית הלימון קרמית, חמוצה במידה ומרעננת. המרנג היה אוורירי וחלקו העליון הושחם קלות ובמידה אחידה. כל כך קלאסי, כל כך מדויק. שאפו.

פאי לימון ב-טשרניחובסקי 6 (tchernihovsky 6)

ליווינו את הארוחה בסאן פלגרינו (26 ₪) וביין שהבאנו אתנו. לא נגבו דמי חליצה.

לסיכום

בעיני ביסטרו טשרניחובסקי 6 הוא מקום ייחודי בנוף המסעדות התל אביביות. התכונות המאפיינות אותו כמו פשטות, רוגע, נינוחות, העדר מניירות והימנעות מטרנדים משדרות לי בטחון ויציבות. גם האווירה הביתית והשקטה וכמובן האוכל הטעים מתאימים לי.
בכוונתי להמשיך וללוות את המסעדה הנעימה הזו גם בשנים הבאות.

טשרניחובסקי 6
רחוב טשרניחובסקי 5 תל אביב (חנייה בתשלום בחניון בצלאל הסמוך)
טלפון: 03-6208729
שעות פעילות: א'-סגור. ב'-ה' :18:45-24:00 , ו'-שבת : 12:30-16:00, 18:30-24:00

אתר המסעדה

עמוד הפייסבוק

 

התפריט בערב ביקורנו ב-טשרניחובסקי 6 (tchernihovsky 6)

התפריט בערב ביקורנו