* המסעדה נסגרה *

בליל שבת הגענו אל סרדיניה, טרטוריה איטלקית הנמצאת בכיכר קדומים ביפו העתיקה.
למרות האלמנטים התיירותיים והקיטשיים אני מוצא בכיכר הזו שילוב מוצלח של נוף, צמחייה, מבנים ושרידי מבנים. היא אפילו מזכירה לי פיאצות יפות באירופה. האטרקטיביות של הכיכר לא נעלמה מעיניהם של יזמי קולינריה ומי שמבקר באזור יכול ליהנות ממספר מסעדות ובתי קפה.

לרוב אני משתדל לא לערב פוליטיקה בדבריי אבל קשה להתעלם מהמצב העגום שבו אנו נמצאים. המסעדות, מן הסתם, מושפעות אף הן. בזמן האחרון אני שומע על מקומות שונים המתקשים לשרוד. חלקם אף גוררים קשיים עוד ממבצע 'צוק איתן'. יש אף מי שמדגיש שלמסעדות הנמצאות בערים מעורבות כמו ירושלים, עכו, נצרת ויפו קשה עוד יותר.
ואכן בדרכנו אל סרדיניה היה משהו שהצביע על עגמומיות, תנועת הרכבים באזור הייתה דלילה ומקומות חנייה רבים היו פנויים. סוג של שקט מתוח עמד באוויר. באופן מפתיע ב-סרדיניה, לעומת המקומות האחרים, היה מספר נאה של סועדים בגילאים שונים. בנוסף לשולחן גדול שמוקם במרכז המקום והכיל קבוצה של תיירים מאיטליה היו גם משפחות וזוגות. אפרופו זוגות, לטעמי סרדיניה שעובדת רק בערבים יכולה להתאים למי שמחפש מקום רומנטי בשל השילוב של מראה הכיכר, הנרות, הנינוחות של המקום והאורות המעומעמים.

הכניסה ל- סרדיניה

מקומות הישיבה ב-סרדיניה הם חלק מהרחבה הפתוחה של כיכר קדומים כאשר חומה קטנה ועציצים עם צמחייה נמוכה תוחמים אותם. החל מתחילת נובמבר, כך הסבירו לנו, יקרו את אזור הישיבה לטובת החורף. כסאות גינה עליהם כריות קטנות ניצבו ליד השולחנות המכוסים במפות אדומות משובצות. היו גם כיסאות גבוהים ליד שולחנות בר. על השולחנות היו נרות בתוך כלי זכוכית קטנים וצבעוניים. עיקר התאורה הגיעה מעמודי התאורה ברחבה ומתאורה מקומית בין העציצים. מזרקה קטנה עמדה במרכז. קולות המים המפכפכים השתלבו בצורה נעימה עם אוושת קולות הסועדים. מוזיקה קלילה התנגנה ברקע.

שני מלצרים עמדו לרשות הסועדים. בעל המקום ומנהל המסעדה סייעו בידם מעת לעת. אנחנו זכינו למלצר שהתגלה כחברמן ישראלי. לדעתי הקלילות שלו התאימה לאווירה ולגישה הכללית של המסעדה.

התפריט של סרדיניה אינו גדול. יש בו מנות איטלקיות כשהכיוון שלהן הוא קלאסי ולאו דווקא מנות טיפוסיות ל-סרדיניה כפי שמרמז שם המקום. בתפריט ניתן למצוא שמונה מנות ראשונות (כמו אנטי-פסטי וסלטים) ברמות מחיר סביב 40-50 ₪, ארבע פיצות ושני קלצונה ברמות מחיר שנעו סביב 60 ₪, כעשר מנות פסטה (כולל רביולי, ניוקי וריזוטו) שברוב המקרים מחירן נע בין 65-70 ₪ ועוד כחמש מנות דג ובשר החל מ- 92 ₪ וצפונה. בערב ביקורנו היו גם שתי מנות מיוחדות. לשאלתנו האם את הפסטות הם מכינים במקום, נענינו שלא, אך יש מפעל שמייצר עבורם פסטה טרייה.

בתפריט היין של סרדיניה יש כ- 15 יינות איטלקים וישראלים. כמעט את כולם ניתן לקבל בכוסות. למרות שהתפריט אינו מכיל מותגים או שמות, נדמה כי הפשטות שלו נכונה ומתאימה לאופי המקום.

Untitled

ארנצ'יני (39 ₪)
שלושה כדורי הריזוטו שמולאו בגבינת עיזים נחו ברוטב עגבניות שהכיל תלוליות פסטו. במרכז הונחו  מספר עלי ארוגולה עם רוטב בלסמי.
כדורי הריזוטו הקטנים היו פריכים אך משעממים, ייתכן בשל טעם הגבינה שלא היה מספיק נוכח. הוספת מלח ופלפל סייעו להם מעט. לרוטב היה גוון חמצמץ, נעים ולא מוגזם. בסך הכול מנה סבירה אם כי לטעמי לא ממש משכנעת.

ארנצ'יני ב- סרדיניה

פיצה פורצ'יני (56 ₪)
פיצה לבנה (ללא עגבניות) עם דוקסל פטריות ובצלים, חתיכות אספרגוס קטנות מהסוג הדק, עלי ארוגולה ושבבי פקורינו מיושן.
הבצק של הפיצה היה דק וטעים. הפיצה הגדולה יחסית (כ- 30 ס"מ קוטר) הייתה רק חמימה אולי בשל העובדה שאת העלים שמו לאחר שהכינו את הבסיס והם קררו אותה מעט. לעלים היה גוון לימוני נעים ומרענן. הגבינה הוסיפה גוון אותנטי. הפיצה הייתה טובה וענתה על הציפיות.

פיצה פורצ'יני ב- סרדיניה

פילה מוסר ים (115 ₪)
לצערנו, מנת צלעות הטלה שחשקנו בה אזלה. המלצר המליץ בחום על פילה מוסר הים שמגיע עם תוספת לבחירה. בחרנו בריזוטו ארטישוק.
נתח הדג העבה היה בשרני ועשוי בצורה משכנעת. אפילו החתולה המקומית, שהזדרזה להתייצב לידי כאשר המנה הגיעה לשולחננו, אישרה זאת. הריזוטו לא היה קלאסי אבל הוא היה קרמי ומפנק. הוא הכיל בנוסף לחתיכות הארטישוק גם כרישה. גם לו היה גוון חמצמץ עדין (נראה כמו מוטיב חוזר במנות).

פילה מוסר ים ב- סרדיניה

 

ליווינו את הארוחה עם מים מינראליים גדול (21 ₪) ויין שהבאנו מהבית. בטלפון נאמר לנו שנדרש ל- 37 ₪ עבור דמי החליצה. אלה לא הופיעו בחשבון הסופי.

Francesco Rinaldi Le Brunate Barolo 2004
יין צעיר אך עשוי כהלכה. באף ריחות פרחוניים (סיגליות, ורדים). מרירות קלה. בנוסף חמיצות גבוהה אבל טובה ותחושה של פרי אדום. היין התאים למנות שבחרנו והוסיף לחוויה הכללית.

Francesco Rinaldi Le Brunate Barolo 2004 ב- סרדיניה

 

לסיכום

מסעדת סרדיניה שבאה אל העולם לפני מספר שנים נמצאת מזה כשנה בבעלות הנוכחית. לדעתי יש בה פשטות כובשת ואוכל טעים ולא יומרני.
הסימביוזה בין הכיכר למסעדה טובה. הכיכר מחמיאה למסעדה והמסעדה מחמיאה לכיכר.

 

אוכל:

יין (בזכות מגוון היינות בכוסות):

שירות:

אווירה:

כללי:

 

סרדיניה
כיכר קדומים 9 יפו
טלפון: 03-6832211

אתר המסעדה

דף הפייסבוק