לאחרונה צץ לו מקום צנוע הנושא את השם 'ברטון קרפרי מקומי'. הוא נמצא לא רחוק מכיכר רבין במעין דוכן עם חזית מעץ בתוך חנות.
קרפריה היא עוף חריג בנוף המקומי. בעבר היו מספר בתי ממכר לקרפים: רשת הנרי'ס היא הבולטת שבהם, באבט הירושלמית ו-סוזט התל אביבית שניסתה להיות מסעדה-קרפריה אך לא החזיקה מעמד זמן רב.
השכנים בסביבה של ברטון כמו לחם ארז, פייס אוף קייק, הויטרינה, סבתא, ו-המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים, יכולים אולי להעיד שיש באזור ביקוש לאוכל מהיר מבוסס פחמימות.

חזית ברטון

ב-ברטון מוצעים קרפים עם גבינות, דגים, בשר וגם שני קרפים לטבעונים (למקום יש מדבקה עם תו  Vegan-Friendly). בנוסף מוצעים גם קרפים מתוקים. בשונה מהקרפים המלוחים הנעשים מבלילת כוסמת, המתוקים נעשים מקמח רגיל. מי שרגיש לגלוטן או מעדיף את הקרפ המתוק שלו מבלילת כוסמת יכול לבקש זאת.

התפריט של ברטון

התפריט של ברטון

מאחורי הדלפק של ברטון עבדו במרץ מספר צעירים וצעירות. לשמחתנו במועד בו התייצבנו התור היה דליל. פחות מחצי שעה מאוחר יותר, תור ארוך השתרך בכניסה. יש לציין שבשלב זה המקום נפתח מ- 16:00 ומתבקשת סבלנות רבה שכן ההתנהלות כאן היא איטית אפילו איטית מאד. הקהל היה מגוון, מבוגרים וצעירים כאחד. ההתנהלות הייתה מכובדת ואנשים המתינו באורך רוח לתורם.

Untitled

ההזמנה נעשית בקופה. הבחורה שקיבלה את הזמנתנו הייתה סבלנית לשאלות ולייעוץ. לצידה הייתה רשימה מפורטת של המנות באם עלו שאלות לגבי המרכיבים. היות ולא רצינו לעמוד שוב בתור, ביקשנו להזמין באותו השלב את הקרפ המתוק אבל לקבל אותו מאוחר יותר. היא ציינה שניתן לציין בהזמנה אפשרות לקבל את הקרפ בהשהיה וכך היה.

ברטון אינו מקום גדול ורוב מקומות הישיבה בו נמצאים בחוץ על שולחנות מעץ מלא. חלק מהשולחנות פונים אל הרחוב (מעין דלפק) וחלק הם שולחנות שיתופיים, חלק מהכיסאות נמוכים וחלק גבוהים. על כל שולחן המתינו: מלח בתפזורת שלטעמי היה עדיף שיוגש במלחייה סגורה, קיסמים, סיר אמייל לאשפה וצנצנת עם מפיות. שני האחרונים יהוו בהמשך פריטים בעלי חשיבות רבה.

הכנת ה- קלאסי ב- ברטון

הכנת ה-קלאסי

 

הכנת ה- חזה אווז ב- ברטון

הכנת ה- חזה אווז

כשההזמנה מוכנה, קוראים בשם המזמין, בתקווה שהרעש מסביב לא גובר על קול הכרוז. יש לציין שלוקח לא מעט זמן להכין כל קרפ ולכן נדרשת מידה רבה של סבלנות. עם זאת סך החוויה במקום איננה סוג של בילוי ארוך. כל קרפ מלוח הוגש בשקית חומה. הקרפ המתוק, שנעשה במטבח צדדי בכדי להבטיח את ההפרדה בין הבלילות עבור הרגישים לגלוטן, הוגש על קרטון מוזהב. ביקשנו לחתוך אותו היות ולא היה בנמצא סכו"ם ורצינו לחלוק בו.

הזמנו שני קרפים מלוחים : קלאסי (26 ₪) הקרפ שע"פ התפריט כולל גבינת אמנטל, ביצה, עגבנייה, כוסברה, בצל סגול, שום ורוקט היה מהודק יותר בהשוואה לקרפ השני שהיה חזה אווז (38 ₪) וכלל ע"פ התפריט גבינת צ'דר מעושנת, גבינת אמנטל, תרד, תפוח אדמה, בצל סגול, שום, חריף ורוקט. לקרפ הקלאסי ניתן היה להוסיף בעבור 6 ₪ גבינה כחולה או גבינת סנט מור. וויתרנו.

שני קרפים מ-ברטון

שני הקרפים אחד מעל לשני: העליון חזה אווז, התחתון קלאסי.

בשני המקרים הקרפ מבלילת הכוסמת היה טעים, בעל פריכות טובה ונעים לאכילה. אלמנט המילוי היה קצת יותר מתעתע. הטעמים התערבבו והיה קשה להבחין בכל המרכיבים שנכתבו בתפריט, לדוגמה השום לא בלט כלל. בדיעבד התברר לי שמדובר בשמן שום ולא בחתיכות שום או בשום כתוש. הקרפ הקלאסי הרגיש לי קצת כמו ארוחת בוקר כשהביצה בתפריט הפכה בהכנה למעין חביתה. החזה אווז היה יותר עשיר ו-"מנחם" והקרפ לקראת הסוף התפרק קימעה.

הבעיה העיקרית הייתה עם הנוזלים השמנוניים שהחלו להיקוות בתחתית השקית החומה. מצאתי את עצמי משתמש בעוד ועוד מפיות נייר וסיר האימייל התמלא בהן חיש קל. חבל שלא היה כיור לשטיפת ידיים.

בעודנו מתלבטים בנוגע לקרפ המתוק, הבחורה המליצה בחום על קרפ עם בננה, בוטנים מלוחים וחלב מרוכז (20 ₪) הבחור שעמד לצידה הוסיף שקצת נוטלה תשדרג אותו מאד. סמכנו עליהם למרות שנטיית הלב הייתה לקרם הערמונים. הקרפ היה מאכזב. המעטפת רכה, לתוכן הנוזלי מידי היו טעמים אגרסיביים של מתיקות ומליחות שיצרו אצלי תחושת צריבה שלא חלפה כל כך מהר. חבל.

קרפ מתוק ב- ברטון

הקרפ המתוק

לסיכום:

הקרפים המלוחים של ברטון הרשימו אותי הרבה יותר מהקרפ המתוק. הן המעטפת והן התוכן שלהם היו מוצלחים בעוד הקרפ המתוק היה מאכזב.

מקווה שאנשי המקום ימצאו דרך הגשה טובה יותר עבור הקרפים. השקיות החומות אינן חזקות או אטומות דיין לנוזלים הרבים הנקווים.

ברטון קרפרי מקומי
רחוב אבן גבירול 52 תל אביב
טלפון : 03-635-8221

עמוד הפייסבוק