מסעדת מאריס (Maris) נפתחה לפני כחודש בחלקו המערבי של רחוב איינשטיין ברמת אביב. יקי כביר, הבעלים של המסעדה, אמר באחד הראיונות ששמה של המסעדה מתכתב עם אזור הקיט מרמריס בטורקיה שהיה אהוד מאד על הישראלים.

מאריס מוצגת באתרה כ- מסעדת שף חדשה בקונספט טברנה טורקית. החלק החיצוני של מאריס אכן מזכיר טברנה. שולחנות מסודרים ברחבה תחומה לצד מבנה מסחרי עם שמשיות הצללה רחבות. בחוץ מותר לעשן.

החלק החיצוני של מאריס (Maris)

בבואנו המארחת רצתה להושיב אותנו בחוץ. ציינו שהזמנו מקום בפנים, היא טענה אחרת. לבסוף נמצא לנו מקום בפנים כפי שביקשנו. הישיבה בחלק הפנימי מחייבת הצגת תו ירוק בפני המארחת. בחלק זה בר ובקצה החלל טאבון. הגוונים הבולטים פה הם כחול, חמרה ו-זהב. אריחים שחוקים עם דוגמה תכולה על הרצפה ואריחים דומים שבורים שוקעו בחלק התחתון של הקיר. העיצוב כלל גם שני ציורי קיר גדולים של ציירת בשם מיקה ומוטיבים מזרחיים. בסך הכול העיצוב לא מרשים.
מוזיקה טורקית התנגנה ברקע.
בעת הזו קצת קשה לבחון אווירה. התחושה הכללית והחשש מאזעקות וטילים בוודאי משפיעים על מצב הרוח ועל מספר האורחים. עם זאת במועד ביקורנו ישבו בחוץ לא מעט סועדים. היו ביניהם אף מי שחגגו עם בלונים ושתייה חריפה. בפנים, לעומת זאת, היו מעט סועדים והאווירה הייתה מלנכולית.

החלל הפנימי של מאריס (Maris)

אפרופו מספר הסועדים, בשלב זה ניתן להזמין מקום למסעדה רק באמצעות הטלפון. אני חייב להודות שהתהליך מייגע ולא נעים. חיכיתי על הקו למעלה מ- 20 דקות על מנת להתקדם בתור הממתינים (הייתי מספר 3). ביום האירוע ראיתי שיחה שהגיעה מהמסעדה והנחתי שזו שיחת אישור הגעה. חזרתי אליהם ושוב המתנתי זמן רב לנציגה.
מודה שאם לא הייתה מטרה לביקורי, קרי כתיבה בבלוג, לא הייתה לי שום בעיה לוותר. אני לא יודע אם זה חוסר יעילות של המערכת בתחילת דרכה או ניסיון ליצור ביקוש מלאכותי אבל התנהלות כזו יוצרת אצלי תחושה מרחיקה.

בסוף הערב הייתי מאוכזב מהשירות. מצד אחד המלצרית שלנו הייתה נעימה, חביבה ואף הביאה לבקשתנו קנקן מים קרים ומפיות אבל מצד שני היו לא מעט תקלות בשירות מצדה ומצד אנשי המקום האחרים: לדוגמה במהלך הארוחה העברנו לבקשת המלצרית הערות על המנות. מודה שלא חשתי שהן היו חשובות למישהו. דוגמה נוספת להתעלמות לא ראויה הייתה גם של המלצרית וגם של האחראי שראו שהשארנו את המנה האחרונה כמעט בשלמותה. הם לא שאלו או התעניינו בסיבה לכך. יש לציין שהמנה הופיעה בחשבון הסופי. לא רק זאת, השיא היה שלחשבון שלנו התווספו 98 ₪ על מנה שלא הזמנו וכמובן לא אכלנו. לאחר שהבחנו בטעות והערנו את תשומת לב המלצרית, החשבון תוקן אבל לא זכינו אפילו לא למילה של התנצלות. לא פגענו בתשר שהשארנו, אם כי בדיעבד חשבתי שהיה נכון יותר לבטא את מורת רוחנו מההתנהלות.

באתר המסעדה נכתב שבכוונתה להביא את בשורת המטבח הטורקי האותנטי, המחבר חומרי גלם איכותיים עם טכניקות הכנה מסורתיות. את התפריט בנה השף למי ניפוסי, בן למשפחה יהודית טורקית וותיקה מאיסטנבול, שעלה לארץ מטורקיה עם הוריו ב- 2003. עם זאת את המטבח מתפעל בפועל השף בן רייס. במועד ביקורנו למי ניפוסי, שמשלוחי האוכל הטורקי שלו התפרסמו מאד בתקופת הקורונה, עבד בתחילת הערב ליד הטאבון.

בשלב זה המסעדה פועלת רק בערב. בתפריט מספר חלקים: לחם הבית (24 ₪), שמונה מאזטים (18-22 ₪) אותם ניתן להזמין בנפרד או כדיל, שלוש מנות מהטאבון (38-42 ₪), שמונה מנות ביניים (52-86 ₪), עשר מנות עיקריות (58-145 ₪), שתי מנות ילדים (38-44 ₪) וארבעה קינוחים  (26-44 ₪). חלק מהמנות היו מוכרות לי לפחות בשמן וחלק חדשות לחלוטין. שמחתי על ההזדמנות להתנסות.
תפריט האלכוהול שלהם דליל למדי. גם הפעם לא הבאנו אתנו יין. למתעניינים דמי החליצה הם בסך 50 ₪. בדיעבד יין לא היה מתאים לארוחה. משקאות כגון ראקי או ערק יתאימו הרבה יותר.

התפריט בערב ביקורנו ב-מאריס (Maris)

לחמג'ון (42 ₪)
על בצק דקיק הונחה שכבה דקה של תערובת מתובלת של בשר, עגבניות, פלפל ועשבי תיבול. המאפה עבר טאבון והוגש עם פטרוזיליה ובצל סגול בסומק. פלח לימון וקערית טחינה חתמו את ההגשה.
אנשי הצוות מרדדים את הבצק ומכינים את הלחמג'ון בטאבון. כאמור הטופינג היה דל בכמותו עם זאת הטעמים היו טובים. הורגשה חריפות שניתן היה למתנה בעזרת הלימון והטחינה הדלילה אך הטעימה.
להרגשתי המנה לא סיפקה תמורה למחיר. תחושה זו תלווה אותי גם בהמשך.

לחמג'ון ב-מאריס (Maris)

גבורדא (54 ₪)
סלט עגבניות שכלל, בין היתר, שברי אגוזים, עלי מנטה ופירורי גבינת טולום ב-וויניגרט רימונים.
מהמידע באינטרנט ניתן ללמוד ששמו של הסלט הוא על שם הר gavur הנמצא מזרחית לעיר אדנה. הסלט המקורי, שאינו כולל את הגבינה, נחשב לסלט קליל, כמעט מטבל. בזכות הנוזלים שבו הוא מלווה בלחם מקומי. הסלט נפוץ מאד בדרום מזרח טורקיה במיוחד כמלווה לקבב.
העגבניות השתדכו נהדר עם הרוטב והגבינה הוסיפה עומק. למרות הפשטות לכאורה, מנה מרעננת וטובה מאד.

גבורדא ב-מאריס (Maris)

אדנה קבב (78 ₪)
בחרנו בגרסת הקבב החריפה, קבב מוארך שהתערובת שלו מכילה, בין היתר, בשר טלה, בשר בקר, פלפל שושקה ושאטה. הקבב הדק הוגש על "לאפה" אלסטית ומעט שמנונית עם חצי עגבנייה ופלפל ירוק חריף צלויים, בצל בסומק וקערית טחינה. התוספת שבחרנו בצד הייתה אורז עם אטריות שהוגשה בקערית.
הקבב היה חריף אך גם מלוח. בכלל הייתה תחושה שיש עודף מליחות במנות נוספות שגרמו לי לתחושת צמא. כשהערתי למלצרית היא אמרה שהיא שמעה את ההערה הזו בעבר מספר פעמים (!). עם זאת שילוב המרכיבים היה בסדר. תוספת האורז עם האטריות הדקיקות הייתה מוצלחת.
שוב הייתה לי תחושה של חוסר נדיבות ביחס למחיר.

אדנה קבב ב-מאריס (Maris)

ארנבוט ג'יהר (58 ₪)
עיקר המנה הם כבדי עגל מטוגנים בשמן עמוק לאחר שקומחו וצופו בתערובת תבלינים פיקנטית. כמות נאה מהם הוגשה בקערת מתכת עם בצל בסומק, פטרוזיליה ופלח לימון.
הכבדים היו קריספיים והחלק הפנימי רך. המעטפת הייתה שמנונית ופיקנטית עם נטייה שוב למליחות עודפת.

ארנבוט ג'יהר ב-מאריס (Maris)

קוזו גובץ' – (98 ₪)
קדירת בשר טלה וירקות (עגבנייה, בצל) הוגשה במחבת ולצידה תוספת של תבשיל בורגול בקערית.
מנה לא גדולה של חתיכות בשר קטנטנות ויותר מידי חתיכות שומן בלתי אכילות. מנה לא מרשימה שמחירה גבוה לתמורה.

קוזו גובץ' ב-מאריס (Maris)

כנאפה טורקי אסלי (44 ₪)
התלבטנו בין הכנאפה ל-קאטמר (מאפה בצק עם גבינה). המלצרית המליצה חד משמעית על הכנאפה, לדבריה היא טורקית אסלית ולא מאד מתוקה. הכנאפה הוגשה עם שברי פיסטוק וגלידת פיסטוק.
ביס אחד הספיק לי. הכנאפה הייתה מתוקה מידי, שמנונית, צמיגית וחסרת רכות או עידון. הגלידה הייתה סבבה.
השארנו את המנה כמעט בשלמותה. המלצרית לא טרחה לברר מה הסיבה. המנה הופיעה בחשבון. גם האחראי שראה את המנה שהשארנו לא התייחס.

כנאפה טורקי אסלי ב-מאריס (Maris)

לסיכום

לא קשה להבין שלא נהניתי מביקורי במאריס.

האכזבה המשמעותית שלי לא הייתה מהאוכל היחסית יקר והמלוח או מהאווירה אלא דווקא מהשירות.
נקודות ההשקה עם אנשי המסעדה: תהליך הזמנת מקום, האינטראקציה עם המארחת, אי החלפת צלחות וסכו"ם בין המנות, ההערות שהערנו למלצרית במהלך הארוחה שלא זכו לתגובה עניינית, ההתעלמות מהמנה האחרונה שלא נאכלה אך הופיעה בחשבון ולבסוף השיא במנה שנוספה בטעות לחשבון ולאחר תיקון הטעות לא זכינו לקבל התנצלות אפילו לא לצאת ידי חובה, כל אלה מבטאים בעיה מערכתית מהותית.
מודה שעוצמת הבעיה חלחלה בי רק בבית. ככל הנראה הייתי צריך לבטא את אכזבתי בצורה ברורה יותר במילים ואפילו בתשר.
מקווה שיעשו שם שיעורי בית.

מאריס
רחוב אינשטיין 7 תל אביב
טלפון: 03-5007040 . הזמנות 12:00-20:00 בימים ב'-שבת
שעות פעילות : ב'-ה' 18:30-24:00, שישי-שבת 13:00-24:00

אתר הבית

עמוד הפייסבוק