קוצ'ינה הס 4 פועלת מזה כשנתיים כבית קפה וטרטוריה איטלקית קטנה. בשנה וחצי הראשונות המקום היה פתוח לארוחות בוקר וצהריים בלבד. לאחרונה החליטה השפית תמר כהן צדק (בעבר 'וינס ותמר', 'קוצ'ינה תמר') לפתוח את קוצ'ינה הס 4 לשני ערבים בשבוע (רביעי וחמישי). בתחילת דרכה ביקרתי ב- הס 4 בצהריים. הביקור לא היה מוצלח ולא שבתי. מאז שמעתי לא אחת חוות דעת חיוביות. לאור השינוי, החלטתי שהגיע הזמן לנסות שוב.

הגענו ל- קוצ'ינה הס 4 בערב חורפי ממש עם כניסתה של סופה קצרה שחלפה באזור. המקום הקטנטן  (כעשרים מקומות ישיבה בפנים ובחוץ) שידר תחושה שונה בתכלית ממה שזכרתי. השולחנות היו מכוסים במפות לבנות ועליהן אגרטלים קטנים עם פרחים, מלחייה ופלפלייה ייחודיים, כוסות יין נאות וסכו"ם. מוזיקה חרישית התנגנה ברקע. האווירה בסך הכול הייתה נעימה ורומנטית. עם זאת שני דברים העיבו מעט על הפסטורלית: הישיבה הצפופה ודלת הכניסה שנפתחה פעמים רבות והכניסה את הצינה מבחוץ. הופתעתי שבמזג האוויר הסגרירי היו מי שישבו בחוץ.

קוצ'ינה הס 4 - cucina hess 4

בבואנו התקבלנו במאור פנים על ידי מלצרית חביבה. מיד עם ההושבה והנחת התפריטים הוגשו גם שתי כוסות מים. במהלך כל הערב שתי המלצריות ששירתו את הסועדים עשו עבודה מצוינת: הייתה להן חלוקת קשב טובה בין כל הלקוחות. יש לציין שבשלב מסוים של הערב המקום היה מלא והיו אף לקוחות שהגיעו ללא הזמנה ונאלצו לשוב על עקבותיהם; לא הייתה בקשה שלא קיבלנו עליה מענה והסכו"ם הוחלף בכל מנה. בנוסף כשהערנו שנחלוק את המנות, המלצרית הציעה ביוזמתה שיחלקו עבורנו במטבח את המנות שקשה יותר לחלקן בשולחן וכך היה.

קוצ'ינה הס 4 - cucina hess 4

בראיונות עם תמר היא מדגישה שהמטבח שלה מושפע מהבישול של מחוז אמיליה-רומאניה. התפריט שקיבלנו הודפס על דף. הוא כלל חלוקה למנות ראשונות, עיקריות ואחרונות (הגישה הקלאסית). על פי המלצרית הוא שונה מתפריט הצהריים שנכתב בגיר על לוח וכולל מנות שברובן שונות. לקראת בחירת המנות המלצרית הוסיפה שהפסטות הן מעשה בית, שהמנות הראשונות הן מנות קטנות יחסית ושבתפריט ניתן למצוא כעת פטריות כמהין שחורות ובשרים מיוחדים שהובאו במיוחד מאיטליה (סלאמי ופרושוטו). מודה שכחובב אוכל איטלקי כל המנות קרצו לי והבחירה הייתה קשה.
לא ראיתי תפריט שתייה. המלצרית סייעה ללקוחות בבחירת יין. יש למקום מספר בקבוקי יין איטלקי שחלקם מוגשים גם בכוסות. כשביררנו במועד ההזמנה לגבי מדיניותם בנוגע ליין שמביא האורח, הובהר שהם לא גובים דמי חליצה. ראוי לציין שהגישה הנוחה המשיכה במקום כשהמלצרית הופתעה שבקבוק היין שהבאנו היה חלוץ ואמרה בחיוך "אתם לוקחים לי את העבודה".

התפריט בערב ביקורנו ב- קוצ'ינה הס 4 - cucina hess 4

בודינו פרמג'יאנו (42 ₪)
מעין סופלה גבינות אוורירי המבוסס על פרמזן ושמנת מתוקה. הוא הוגש עם פטריות שמפיניון צלויות. אחת ממנות הדגל של תמר המלוות אותה מימי קוצ'ינה תמר. יש לזכור שמדובר במנה קטנה מאד.
המרקם של התפיחה מעניין, מצד אחד הייתה בו דחיסות לא אופיינית לתפיחה ומצד שני הוא היה רך ונעים. מבחינת הטעמים הפרמזן בלט והפטריות הוסיפו מליחות וטעם אדמתי.

בודינו פרמג'יאנו ב- קוצ'ינה הס 4 - cucina hess 4

מרק סרטנים פיקנטי (72 ₪)
לנוחותנו המרק חולק במטבח לשתי מנות. לכל אחד הוגשה כמות נאה של מרק שהתבסס על דלעת טחונה ובשר סרטני שייט כחול. במרק הזה אין שמנת. במועד ההזמנה המלצרית הדגישה שוב ושוב שהמרק חריף.
מרק חורפי, סמיך, עשיר, מלא טעמים ולמרות אזהרת המלצרית חריפותו הייתה נעימה ולא מוגזמת. כמו ביין היה לו טעם שיורי ארוך כלומר טעמיו "ליוו" אותי גם אחרי שהסתיים. הכמות שהייתה בקערה כתוצאה מהחלוקה לשניים הייתה בדיוק במידה המתאימה לי.

מרק סרטנים פיקנטי ב- קוצ'ינה הס 4 - cucina hess 4

טליאטלה טרטופו (120 ₪)
גם המנה הזו הוגשה מחולקת לשניים. הפסטה הוכנה בפשטות עם חמאה ומעליה פוזרו גילוחי טרטופו (כמהין) ושבבי פרמזן.
במקרה זה הפסטה לא הייתה אל דנטה אלא מעט יותר רכה, דבר שלא פגם באיכותה ובטעמה. לדעתי זה נעשה כך בכדי ליצור מרקם מעט שונה ממרקם הפטריות. מניסיון העבר ידעתי שלכמהין שחורות מאיטליה יש פחות נוכחות בטעם ובריח. ואכן מבחינת הטעמים המנה הייתה פשוטה, עדינה מאד ולא מתחנפת לחך. הטעמים המרומזים גרמו לטליאטלה להיות אנטיתזה למרק.
ראוי להעיר עוד שלוש הערות: ראשית, מחיר המנה גבוה היות ויש בה פטרייה יחסית יקרה שהוגשה בנדיבות. מחירי מנות הפסטה האחרות מתונים יותר; שנית, זו מנה מאד עדינה שלא תתאים למי שמחפש טעמים עזים. כדאי לקחת זאת בחשבון; שלישית, היין שהבאנו מאד התאים למנה היות ושניהם מגיעים מאותו האזור. זה גם היה התמריץ להזמין דווקא את המנה הזו.

טליאטלה טרטופו ב- קוצ'ינה הס 4 - cucina hess 4

סקלופיני עגל ופירה (110 ₪)
מספר פרוסות של עגל הוגשו ברוטב לימוני לצד פירה חמאתי.
פרוסות העגל היו דקות ונעשו כהלכה. הרוטב הלימוני (חמאה, לימון, מרווה) היה עשיר אך לא תוקפני. הוא החמיא לבשר. הגוון החמצמץ של הרוטב התאזן עם הגוון המתקתק של הפירה שאף הוא נעשה בצורה טובה. השילוב בין המרכיבים יצר מנה פשוטה וטעימה.

סקלופיני עגל ופירה  ב- קוצ'ינה הס 4 - cucina hess 4

טירמיסו (42 ₪)
ההגשה הייתה פשוטה ומרושלת, ייתכן שבמכוון.
המסקרפונה והבישקוטים הטבולים באספרסו השתלבו זה בזה. הטירמיסו לא היה מתוק מידי עם זאת הייתה נוכחות לליקר אמרטו ולמרירות קלה שהגיעה מהקקאו שפוזר בנדיבות. לטעמי השילוב היה מוצלח והקינוח היה קרמי, רך, עשיר ונעים.

טירמיסו ב- קוצ'ינה הס 4 - cucina hess 4

ליווינו את הארוחה ב- Cavallotto Barolo Bricco Boschis 2012 , יין שהבאנו אתנו. היות ולא ידענו מה איכות הכוסות במקום, גם אותן נשאנו בתיק ייעודי.
היין הזה מבלה 4 שנים בחביות עץ גדולות ולמרות שהוא מבציר 2012 הוא בוקבק רק ב- 2016 (!). בתחילה בלטה מתיקות אולם במהלך הערב היא התמתנה ונתנה מקום למינרליות. היין שופע ועשיר.

Cavallotto Barolo Bricco Boschis 2012  ב- קוצ'ינה הס 4 - cucina hess 4

לסיכום

הופתעתי לטובה מקוצ'ינה הס 4. המנות והאווירה שידרו לי משהו שלא נתקלתי בו הרבה לאחרונה, סוג של אותנטיות מוקפדת שלא מנסה להתחנף. ייתכן שגם האווירה החורפית הוסיפה לתחושה שאני נמצא בטרטוריה איטלקית צנועה לא בארץ אלא בארץ המקור. ראוי לציין שמחירי המנות נמצאים בסף הגבוה ולא ממש מתאימים לצניעות המקום יחד עם זאת התמורה, לפחות מבחינתי, הייתה טובה וראויה.

 

אוכל

שתייה:

אווירה

שירות

כללי

 

קוצי'נה הס 4
רחוב הס 4 תל אביב
טלפון: 03-5551038

דף פייסבוק